Tarım

Fakir hasat nedeni - asidik toprak. Arazinin doğurganlık için ne yapmalı?

önemli bir gösterge toprağın doğurganlık onun asidite -. pH değerine (hidrojen iyonu aktivitesinin bir ölçüsü) - Kantitatif, bu pH ile ifade edilir. 6.1 7.0 aralığında pH değerlerine sahip toprak asitliği - bu tür koşullar onları yararlı mineraller için kullanılabilir, çünkü nötr, bu bitkilerin çeşitli daha uygundur. bitkiler için iyi koşullar asidite (6 dereceden daha düşük pH fakat 5.5'ten büyük) nötre yakın olan toprak oluşturur. Alkalin toprak (7.1 daha büyük pH), büyük ölçüde, örneğin demir, potasyum, bakır, fosfor, çinko, magnezyum ve bor gibi bitki besin olasılığını azaltmaktadır. molibden aşırı miktarda bitkilerde bir alkalin ortamda, gelir ve bunların gelişmesini inhibe eder. alkali ve asit olarak toprak kalitesini etkiler. Bu filtreleme ve nefes alabilme bozulur. Toprak asitleştirme 5.5'den daha düşük bir pH değeri vardır. pH değeri, 5.5, fakat en fazla 5.1 olması durumunda, toprak hafif asit; hafif toprak aralığında 5.0 bir pH'a sahiptir - 4.6; kuvvetle - çok güçlü bir şekilde 4.1 ve - - 4.0 daha düşük pH pH 4.5 de. kök sistemi ve bir bütün yavaşlama olarak bitkinin gelişme, verim asidik toprak azaltır. Ne yapmalı, çünkü toprakta yararlı mikroorganizmalar için asidik ortamı ve zararlı, solucanlar. rizomlar üzerinde darbeleri toprak azot asidik topraklarda birikmez. Asidik toprak yapısı bozulur. Çok bitkiler toprak mineralleri erişimi engelleyen: fosfor, potasyum, magnezyum ve kalsiyum - ama aynı zamanda, içinde, radyonüklidler, alüminyum iyonları, manganez, demir, ağır metaller, asidik toprak akışını arttırır.

toprağın asitliğini belirlemek için ne yapmalı?

toprak asitliği agro-kimyasal laboratuar başvurmadan, bağımsız bir şekilde, tespit edilebilir. doğru toprağın pH değerinin belirlenmesi için, litmus kağıdı bir dizi kullanımı. Basit bir deneyim yoktur. mezuniyet laktik biberon önce, beşinci bölümü için su ile doldurulması, ikinci şerit elenmiş toprak seviyesine kadar doldurun ve tebeşir tozu 1/2 çay kaşığı dökün. Ve daha sonra, kauçuk meme, ön silindir sıkıca boynuna çekin. Gazete şişe sarın ve beş dakika boyunca sallamak. Karbon dioksit yayınlayacak toprak asitler tebeşir basınç yaratmak ile reaksiyon ile. Toprağın asitliği zayıfsa, o zaman meme hafifçe kurtaracaktır bükülmüş ve güçlü asiditeli şişirir. daha az hassas olan görsel yöntem vardır. Asidik topraklarda Otlar asidite düzeyi hakkında bize. hafif asidik topraklarda gibi böyle göstergesi bitkiler göstermektedir ayrık otu, karahindiba, beyaz yonca, düğüm çimen, ahşap kuzukulağı, mayweed, Ranunculus repens. hafif yükselen Viola tricolor, yonca sürülmüş alanlar, muz, yaban kuzukulağı, yabani nane günü. Kesinlikle asidik toprak atkuyruğu, pamuk otu, kedi pençe ile kaplı küçük schavelkom. Daha sonra toprak uzun kurur bahar ve çabuk kurur ve kabuklu hale gelirse, bu asidik toprak olduğunu ileri sürmektedir.

toprağı nötralize Ne yapmalı

Bu kireç toprağın asiditesini azaltır. Bu amaçla, ilkbaharda ve sonbaharda yapılır uygun hidratlanmış kireç, çiftçilik önce. Kireç ezilmiş tebeşir, talaş, marn ile ikame edilmiş olabilir. kireçleme işleminde bunlar asitli alkalin topraklar olmazlar bir madde yapmanın geçerli ve yeterli dozda el kitaplarında bulmak kireçleme önce. Kireç yürütülen olmadığını belirtmek gerekir:

- aynı zamanda gübre uygulanması ile (kireç, içinde azot yok);

- aynı anda fosfat un (fosfor çözünmeyen girer);

- dikim havuç, domates, kabak, salatalık, fasulye, kereviz, maydanoz, patates (yumrular üzerinde yüksek uyuz) önce.

Mineral gübrelerin uygulama doğurganlık ve toprak asidik bitkileri için gereklidir. Ne verimi artırmak için ne yapmalıdır? Ne asit toprak için en etkili ve kabul edilebilir gübreler vardır. nitrojen kaynaktan olan sodyum: nitrat ve kalsiyum içerir. amonyum nitrat ve üre kullanmayın - Toprağı asitleştirildi. fosfat çökeltisi kullanımı. potas kaynaktan - potasyum sülfat, odun külü (bu, kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.