Haberler ve ToplumÇevre

Zoo Limassol: oraya nasıl gideceğinizin, özelliklerin, çalışma şeklinin ve ilginç gerçeklerin bir açıklaması

Hayvanat Bahçesi Limasolu - bu, çocuklu aileler için Kıbrıs'ta en sevilen yerdir. Burada gün boyu güzel küçük hayvanların arasında dolaşan çok sayıda turist ve yerli halk geliyor. Hayvanat bahçesinin ayırıcı özelliği, konuklar ve hayvanlar için şaşırtıcı derecede rahat olmasıdır. Hem hayvanların hem de insanların birbirlerinin zevkine erişmelerine olanak tanıyan tüm koşullar için.

Limasol Zoo: açıklama (ortak)

Hayvanat bahçesi, toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilen şehir bahçesinde bulunur. Halen on dört türden daha fazla hayvan, sürüngen ve otuz iki kuş türü var. Hayvanat bahçesinin gururu, bir zamanlar Kıbrıs adasının simgesi haline gelen mouflons rezervidir.

Lambrou - hayvanat bahçesi müdürü - burada çok zaman harcıyor ve Limasol hayvanat bahçesinin gelişmesini sağlamak için mümkün olan her şeyi yapıyor ve hayvanlar rahat hissediyor. Bu amaçla, birkaç yıl önce, menagery küçük bir yeniden yapılanma geçirdi ve şimdi Kıbrıs'ın gerçek gururu. Neredeyse tüm hayvanat bahçesi, doğal malzemelerle (jüt halatlar, taşlar ve ahşaplar) bitmiş durumda. Dolayısıyla ziyaretçilerin doğanın atmosferine daldığı ilk adımlar. Bu, çocuklar sadece hayvanları çevrelerinde izlemekle kalmaz, aynı zamanda, her bir çitin yakınında bulunan tezgahlarda sunulan onlarla ilgili bilgileri incelemek ilgisiyle yardımcı olur. Hayvanat bahçesindeki küçük ziyaretçilerin çok kullanışlı olduklarına dikkat edilmelidir, çünkü her bir muhafaza, çocukların büyümesi dikkate alınarak yapılmaktadır. Ebeveynleri başka komik küçük bir hayvanı görmeye davet etmemeleri veya sormaları gerekmiyor.

Hayvanat bahçesi tarihi

Yerel sakinler hala Limasol'un hayvanat bahçesinin nasıl açıldığını hatırlıyorlar. 1956'da gönüllülük temelinde oluşturuldu ve misafirlerin çoğu Kıbrıslıların kendileri tarafından getirildi. Çocukların gözdesi, maymun Julia'ydı, yanında onun hayvanat bahçesinde birkaç hayvan ve kuş türü vardı. O yıllarda, hayvanat bahçesi şu an temsil ettiği güzel ve konforlu bölgeye benziyordu. Başlangıçta şehir parkının bir köşesinde bulunan küçük bir menajerdi, ancak yetmişlerce hayvanın sayısı önemli ölçüde artmış ve kreş gerçek bir hayvanat bahçesi haline gelmişti.

Geçen yüzyılın yetmişli'lerden doksanlı yıllarına kadar hayvanat bahçesi, adanın Yunanca ve Türkçe'ye bölünmesi ile bağlantılı olarak ciddi bir düşüş yaşıyordu. Hayvanların çoğunda açlık ve hastalıktan öldü. Ve sadece 1993 yılından bu yana hayvanat bahçelerinin canlanması başladı, burada çok sayıda yeni hayvan getirildi ve bölge tamamen görünümünü değiştirerek aile dinlenmek için gerçek bir bölgeye dönüştü.

Bölgenin tanımı

Hayvanat bahçesinin hemen hemen tüm toprakları yeşil tarlalarda ve güzel çimlerle kaplıdır; burada dinlenmek için oturabilirsiniz. Buna ek olarak, caddelerin gölgesinde huzursuz çocuklar gizlemek isteyen dükkanlar ve gazebolar bulunmaktadır.

Hayvanat Bahçesi'nin birçok köşesinde su ile çeşmeler yapılır. Burada ellerinizi yıkayabilir ve içebilirsiniz (su temiz ve içki içmeye elverişlidir). Beklenmedik durumlarda, tıbbi istasyona gidebilir ve genç anneler, bebeği özel olarak donatılmış odalarda besleme fırsatına sahip olurlar.

Perestroyka'dan sonra hareket kabiliyeti sınırlı olan insanlar hayvanat bahçesinde rahat hissederler. Onlar için geniş yollar ve asansörler var. Açsan, o zaman bir kafe "Flamingo" bulacaksın. Deniz manzarasına sahiptir ve menü, yetişkinler ve çocuklar için uygun sade ve lezzetli yemekler içermektedir. Yemeğinizle birlikte hayvanat bahçesine gelmeniz ve piknik alanındaki otların üzerinde yerleşmeniz harika.

Hayvanat bahçesindeki çocuklar renkli oyun parkı düzenledi. Yalınayak oynamaya izin veren özel bir kaplaması var. Tüm binalar çevre dostu malzemelerden yapılmıştır.

Zoo Eğitim Merkezi

Limasol Hayvanat Bahçesi, eğitim programlarına büyük önem veriyor. Okul çocukları ve anaokulu üyeleri, biyolojide açık dersler için buraya gelirler. Adanın hayvan krallığının Avustralya, Amerika ve Asya'daki çeşitli temsilcilerini öğrenebilirler. Sınıfları daha ilginç hale getirmek için yönetmen Lambrou küçük bir anfitiyatro inşa etmeyi emretti. Hayvanlarla ilgili dersler dinlemenize ve onları paralel olarak izlemenize izin veren muhafazaların yanında bulunur.

Mini çiftlik ve bir bağlantı hayvanat bahçesi

Bütün çocuklar istisnasız ne seviyorlar? Elbette, demir ve hayvanları besleyin. Hayvanat bahçesinde böyle bir fırsata sahip olacaklar. Mini çiftlikte kümes hayvanları ve hayvanlar bulunur. Burada keçi, hindi, kuzu, eşek ve zebu yakından tanıyorsunuz. Çocuklara, hayvanlara binme şansı verilir ve burada onları satın alan çeşitli lezzetlerle beslenirler.

Hayvanları kafeste tutma koşulları

Hayvanat bahçesi büyük bir toprağa sahip olmadığından kuş kafesinde birçok hayvan bir arada yaşar. Farklı işaretlere göre gruplandırılmışlardır ve birbirlerine müdahale etmezler. Bu özellik hayvanat bahçesine biraz keyif veriyor, çünkü büyük ilgi gören ziyaretçiler, bazı hayvanların kavgalarını ve dostluğunu gözlemliyorlar. Hayvanat bahçesine şöyle bir bakmak mümkündür: Maymunlar, antiloplar, kangurular, mouflonlar, meerkatlar ve sersemler yaşayan kuş kafelerinde. Ve bu, hayvanat bahçesinin tüm konuklarının tam listesi değil.

Tüm muhafazalar oldukça geniştir ve hayvanların her zamanki yaşam alanlarında hissetmelerine izin verir.

Sürüngenler Evi

Bütün bir bina, hayvan dünyasının bu temsilcileri için ayrılmıştır. Çok sayıda yılan türevine ek olarak, özel bir havzada yaşayan kertenkeleler, monitör kertenkeleleri ve hatta caiman vardır. Hayvanat Bahçesi'nin bu bölümündeki birçok ziyaretçi, çoğu zaman harcıyor çünkü Kıbrıs'ta böyle bir sürüngen bulunamıyor.

Kuşların toplanması

Limasol'daki Hayvanat Bahçesi, kuşları için daima ünlüdür. Bu koleksiyon çok zengindir ve birçok büyük hayvanat bahçesinin imgesidir. Ziyaretçiler vinç, papağan, baykuş, flamingo ve gökyüzünü fethetmek için doğan diğer temsilcilerle tanışabilir.

Hayvanat bahçesi çalışma saatleri

Limasol'daki hayvanat bahçesi rejimi çok sıra dışıdır. Sabaha dokuz saat açılış saati her zaman aynı kalırken, mevsime göre değişir. Kışın Kasım'dan Ocak'a kadar, menagerie öğleden sonra dört saatine kadar çalışır. Şubat ayında iş günü yarım saat uzatılır ve ilkbahar aylarında otuz dakika daha uzatılır.

Mayıs-Eylül ayları arasında ziyaretçiler altı gece akşamına kadar hayvanat bahçesinde kalabilirler. Bununla birlikte, Haziran'dan Ağustos'a, iş günü bir saat artar.

Hayvanat bahçesine nasıl gidilir?

Limasol'daki hayvanat bahçesine (açılış saatlerini makalede daha önce belirttiğimiz) ulaşmak için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacak. Birçok otobüs güzergahı şehir parkına koşmaktadır. En uygun olan şu altıdır:

  • 3;
  • 11;
  • 12;
  • 13;
  • 25;
  • 31.

Her ikisinde de yaklaşık yirmi dakika içinde gerekli yere ulaşacaksınız.

Limasol, Hayvanat bahçesi: giriş ücreti

Engelli kişiler ve beş yaşın altındaki çocuklar hayvanat bahçesine ücretsiz gidebilirler. Büyük beş yaşından on beş yaşına kadar olan çocuklar iki avroluk bir bilet satın alabilirler. Yetişkinler beş avro karşılığında kullanılabilir.

Ayrıcalıklı ziyaretçiler kategorisi de var. İçeriği içerir:

  • On altı kişiden oluşan gruplar (bir yetişkin biletinin maliyeti dört avro, bir yetişkin biletinin fiyatı iki avro'dur);
  • Emekliler, askerler ve üniversitelerin öğrencileri (bilet ücreti üç avro);
  • Dört kişilik bir aile (toplam bilet oniki avroya mal olacak).

Unutmayın ki ayrıcalıklı kategorideki bazı temsilcilerin durumlarını özel belgelerle teyit etmeleri gerekir.

Limasol'daki Hayvanat Bahçesi, yetişkinlerin ve çocukların birlikte vakit geçirip gezegenimizin hayvan dünyasının çeşitliliğini tanıması için harika bir yerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.