Haber ve ToplumKültür

St George bayrağı: köken, tarih

St George bayrağı, kıç bulunduğu - Rus filosunun çatışma görevi gerçekleştirirken özellikle yiğitliği vardı gemilerde, için özel bir ödül oldu. O, bir St Andrew bayrağı olan bir kırmızı ile hanedan kalkan merkezine yerleştirildi Georgiem Pobedonostsem, kanonik azizler. Gemiyi "Azov" ve hücreIerden "Merkür" - filosunun tarihinin sadece iki gemi cesaretten ötürü ve onların beceri için bu ödülü olması onurunu yaşadım. Hiç kimse bu kadar yüksek bir ödül kazandı.

İki gemi böyle yüksek ödülü Bunun için

gemilerde görev denizci patlatır, St George bayrağı ödülü gerçekten layık idi: "Azov" sivrildi Navarin savaşı, uzun zaman beş güçlü düşman gemileriyle eşzamanlı mücadele tuttu hangi; "Merkür" silahların sayısında on kat üstünlük aldı Türkiye'nin iki gemi oyunda parlak bir zafer kazandı. Her iki gemi ve komutanlarla kendi ekipleri Lazarev Mikhail Petrovich ve Kazarskim Aleksandrom Ivanovichem sırasıyla solmayan zafer kendilerini kaplı ve onların patlatır çok anlamlı idi. hep Rus donanmasına olarak talimat halefi gemileri, geçirilen miras yoluyla Ama Aziz George bayrakları "Azov" ve "Merkür" - "Merkür'ün Bellek" ve "Azak Bellek".

daha St George bayrağı geçmişi

George şerit - George Madalyası George Cross ve - Ünlü Rus ödüllerle için basit iki renkli şerit St. George Sipariş. George bayrağı verildi geminin mürettebatı, servis eğer St. George kurdeleler olarak, onun kapağını denizcilerin giydiği. Bant afişin aksesuar ve standart olarak aynı ad ve afiş bir unsuru olarak kullanılmıştır. 1992 yılına kadar herhangi bir Sovyet ödülü kullanılmamış, zaman Aziz George ve Aziz George Cross restore Sipariş. Ancak, teyp gibi eski kullanıldı Beyaz orduları Rus Kolordu Aziz George ödül ve SSCB ödülleri arasında bantların prototip haline geldi - "Almanya üzerinde Zafer için" madalya, Glory Sipariş ve Muhafızlar bandı. - jarse Flag (sokak), 115 g / m 2,% 100 polyester, mil cep boyutunda altında 35 mm - 0.9 x onun malzemesi: Ayrıca George bant bayrağı, özelliği daha rapor 1,35 m.

Rus filosunun savaş karakterinin geçmişi

Peter Aralık 1699 yılında kurulan Andrew bayrağını Rus donanmasının resmi olarak. İmparator gerçeğiyle tercihini açıkladı "Bu havari Rusya'dan vaftiz edildi." mavi St Andrew haç ile Beyaz bayrak Rus gemilerinin 1917 yılı pilonlar çırpındı. dünyadaki gezinme altında, biz, yeni toprakları keşfetti denizcilerin birkaç nesil savaş çıktı. Herkes herhangi dövüşten önce mürettebatına kaptanın kelimelerin geçmişini bilir: "Andrew bayrağı ve Tanrı'yı irtibata C." 1692 itibaren 1712 yılına kadar İmparator Peter 1 kendi bayrağı sekiz projesinin sırayla filosundaki alınan hepsini boyadı. Peter 1 aşağıdaki şekilde sekizinci ve son hali şu şekilde tarif edilmiştir: "Beyaz Bayrak, o Rusya'yı denilen Andrew haç, genelinde mevcut" Aziz Andrew bu formu St George bayrağı olduğunu ve Kasım 1917'de dek Rusya Deniz Kuvvetleri kaldı.

Rus kökenli Kanıt St Andrew (St. George) bayrağı

patron Doğu Ortodoks - - Peter Ben ilk Rus düzeni adamış Kanıtı Aziz Havari şey olabilir. Rus hükümetinin en yüksek ödülü 1698 yılında kral kurulmuş olarak St. Andrew Bu emir, kamu hizmeti ve askeri açıkları için ödüllendirmek. Bu altın bir haç, mavi kurdele, gümüş sekiz köşeli yıldız ve altın zincirler oluşuyordu. St Andrew mavi haç - yıldızın merkezinde, onun çıkış üç kron, göğsünde bir kartal ile taçlandırılmış iki başlı kartal vardır. Nedenle, Rus imparatoru akılda uzun Havari Andrew, onun göksel koruyucu azizi olarak kabul edilmiştir İskoçya, geleneklerini vardı olası değildir. Peter, yaşına bağlı anekdotlar rağmen, onun adıyla, her şeyden önce Rus gücünün büyüklüğü konusunda duyduğu endişeyi ifade etti. 1819 gemi savaşta kendilerini seçkin beri bir St George bayrağı atamak başladı.

St George bayrağı ile ilgili ayrıntılar

Onun hikayesi 1813 yılında başlar. Kont Ostermanile-Tolstoy öncülüğünde bu yıl dekolmanı şehir Kulyma yaz vücutta Fransız Marshal Vandam yolu haline geldi ve bu hareket Dresden uzaklaşan, müttefiklerin ordu kurtardı. Zor bir mücadele oldu. Rus kazandı. kadro ve George bayrağı verildi Deniz Muhafızlar,. Ama gemi bayrakları yansımış değildi. Bu 1819/05/06 yılın Çar Alexander I kararname düzeltildi. Şu andan itibaren, Muhafız George flama farklılık başladı. 1918 yılının baharında Sovyet Cumhuriyeti'nin gemilerde Andrew bayrağının yükselişi durdurdu. Aralık 1924 yılında, geldi, ve Beyaz Muhafız gemiler. Rus bayrağının Donanma - 17 Ocak 1992 Rus hükümeti St Andrew / St George bayrağı eski durumuna dönmeye karar verdi. St. Petersburg kutsandı. 1992/07/26 Geçen yıl Büyük Vatanseverlik Savaşı zafer olarak, SSCB bayrağı kaldırdı. Sovyetler Birliği'nin milli marş altında, kaptan kalıcı depolama için transfer edildi. Sonra Rusya Federasyonu marşının altında St George bayrağı kaldırdı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.