FormasyonÖykü

SSCB Testi pilotları

Deney pilotlar - Zamanımızın kahramanları milletin en cesur temsilcileri, liderlik özelliklerine, zeka, sorumluluk, soğukkanlılığını ve iyi sağlık sahip. Her uçuş son olabilir ve buna rağmen uçma zevkini yaşamaya gerek, bu bu cesur adamların saflarına kabul için ana koşuldur. Onlar arabasının direksiyonuna, tasarımcılar değiştirmek veya geliştirmek başardık oturmak uçağı.

Efsanevi Test pilotları

Eski Sovyetler Birliği, kahramanlarla doludur. Bazı fakat test pilotları tarafından, ülkenin tarihinde bilinmeyen kalmıştır. bu cesur adamların isimleri hemen ülkenin siyasi liderlik tanır. Hemen hepsi Sovyetler Birliği'nin başlık Hero aldık.

Valery Chkalov - adı yerli uçak binasının tarihe geçti insanlardan biri. Valery Nizhny Novgorod uçak fabrikasında bir tesisatçısı-kaynakçı olarak başladı. Ve zaten 1931 yılında ben-15 ve I-16 yepyeni savaş uçağı yaşadı.

Havada onun püf noktaları için o bile zaman var ve daha sonra koşullu ile değiştirildi hapis bir yıl, mahkûm edildi. Sonuçta, "foolhardiness" Valeria yeni akrobasi tanındı. 1935 yılında Chkalov Lenin Nişanı verildi. Chkalov ilk Uzak Doğu'ya sermayeden uçtu. İki yıl sonra, o Kuzey Kutbu üzerinde uçtu ve Vancouver indi. Bu başarıların ardından, Stalin Chkalov yazılan NKVD önerdi, ancak Valery reddetti ve uçmaya devam etti. karakterler, iki kez, uçuş sırasında öldüğü Testi pilotları. Aralık 1938 yılında Valery Chkalov Baba son uçuşunu yaptı. Yeni bir avcı-180 test ederken öldürüldü.

askeri pilotlar

İkinci Dünya Savaşı sırasında test pilotları askeri havacılıkta önemli bir rol oynamıştır. Savaşın sert koşullara rağmen, Sovyetler Birliği askeri gücünü artırdı. Tasarım havayolu testi gerektiren yeni ve gelişmiş makineler yayınladı. Bu kahramanların biri askeri gökyüzü Sergey Nikolaevich Anohin oldu. 1931 yılında lise planör bitirdi. Ve zaten 1933 yılında ülkesinde bir rekor kırdı. gökyüzünde kaldı bir planör üzerinde neredeyse 16 saattir. Savaştan önce, ben Pilot planör yaşadı.

Savaş sırasında, uçak, planör testini gerçekleştirdi. Öncelikle bir sıvı ile önleme test roket motoru. Mayıs 1945'te, Yak-3 denemeleri, orada uçağın bir arıza pilot ağır yaralandı ve gözünü kaybetti, ancak uçma kesmedi. Böyle Yak, MiG ve Su olarak uçağın üzerinde yapılan deney yapın. İlk on unvanı arasında 1959 yılında "Test Pilotu Onur." 73 yaşından Onun son uçuşu.

Test Pilotu Ödül

Önce 1958, test pilotları birçok tek madalya olmadan emekli, ülke hizmetler için siparişlerin her türlü layık değildir. Birçok sadece 1957 yılında "Sovyetler Birliği Kahramanı" unvanını aldı. Ve Supreme Prezidyumunun ve kararname ile 1958 yılında "SSCB Test Navigator Onur" unvanı bulunmuştur "SSCB Test Pilot Onur." Bir başlık ve gelen bir sipariş yapabilecektek pilotlar 1. sınıf alın.

Tüm Sovyet döneminde bu başlık 419 Test pilotları verildi.

savaş sonrası dönem

SSCB'de uçak sanayinin gelişmesi, savaş sonrası dönemde bir öncelik haline gelmiştir. Sovyetler Birliği ve ABD arasındaki Soğuk Savaş silahlanma yarışı yol açmıştır. Önde bile oldu uzay araştırmaları.

Bir başka olağanüstü test pilotu - Yuriy Petrovich Sheffer. 1977 yılından bu yana, o bir test Tupolev fabrikası lider olmuştur. Ben birim video konferans Buran oldu. O Su-25 ve MIG-25 savaşçıların testlerde yer aldı.

Volk Igor Petrovich - SSCB Kahramanı Test Pilot test kozmonot Onurlu. 1965 yılından bu yana her türlü yerli uçağını test edilmiştir. Gerçekleştirilen akrobasi, "kobra" ve "spin" gerçekleştirerek gösterilen özel yetenek.

Viktor Vasilevich Zabolotsky - 1975 yılından bu yana uçuş testi çalışmaları Sovyet test pilotu. geçirdiği süre içinde uçağın 200 türleri üzerinde geçirdi.

Modern dönem

Birliği'nin dağılmasından ve bunların havacılık programlarını kısaltmak vermedi SSCB ardılı olarak Soğuk Savaş Rusya'da bir kayıp sonra. Ve şimdi yüksek hızlı uçağı, savaş uçağı inşa gökyüzünü fethetmek mümkün son helikopterler,.

Bogdan Sergey Leonidovich - Rusya Federasyonu Kahraman ve Rusya Federasyonu Onur Pilot. Su ve MiG yürütülen test. 2000 yılından bu yana OKB Sukhoi test pilotu.

Magomed Tolboev - 1981 test pilotu, Rusya Federasyonu başlık Hero layık ve Rusya Federasyonu Testi Pilot Onur edildi. Ben Su'yu ve MiG test etti. İlk ultra hafif uçağın bazı türdeki uçtu.

Bu liste ülkemizde birçok kişi istifade edebiliyoruz, çünkü uzundur ama bir test pilotunun meslek seçilen kaderi için. Modern dönemde gelişme ve yeni süpersonik uçaklar, bombardıman, uçağın test vardır, bu cesur insanlar sayesinde dünyanın birçok modellerini göreceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.