SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ne zaman İshal için yetişkinler bir antibiyotik almak gerekir?

Her birimiz ishal gibi aynı sorunla karşı karşıya olabilir. Tatsız olay tamamen tuvalete oldukça etkisiz hale ve yatalak, veya. yoğun bir program böyle bir "tatil" için sağlamaz çünkü birçok sadece geri normal yaşama almak için, herhangi bir güçlü ilaçlar kullanmak hazırız. Yetişkinlerde Antibiyotik ishal ilk doktora gitmeden ilk tercihi, genellikle bir adam. Sonuç olarak, yerine problemin sadece iki çıkıyor. amacımız Bugün - ayrıntılı olarak analiz etmek Antibiyotiklerin etki mekanizması ishal, hem de böyle bir tedaviye uygunluğunun tartışılması.

ishal nedir

Bu bir şart, sık bağırsak hareketleri, ve kişi ağrı ve rahatsızlık hisseder ve tabureler sulu hale gelir. Tedavi ertelenemez böylece bu durum, su kaybına yol açabilir. el ne geldi Ama aynı zamanda olmamalı da almaya. Yetişkinlerde Antibiyotik ishal yardımcı olur, ancak yalnızca kendi gelişimi nedeni belli bakteri idi. Diğer tüm durumlarda, sadece durumu daha da artıracak.

ishal nedenleri

İshal gastrointestinal sistem uygunsuz işleyişi sonucudur. Sonuç olarak, sindirim süreci dışkı seyreltme ve sık dışkılama ile sonuçlanır hızlanır. Ama bu durumun nedenleri çok farklı olabilir. Yetişkinlerde aynı antibiyotik ishal anda sadece bazı durumlarda uygulanır. özel anket ve başarılı olmak için olası değildir analiz olmadan nedenini belirlemek, bu nedenle ilk bir doktora danışın emin olun. O ishal unutmayın - bu bir hastalık ama bunun bir belirtisi değildir.

Vücudunuzu dinleyin

Sen karın ağrısı muzdarip? ishal nedenleri mide-bağırsak hastalıklarının çeşitli olabilir. Aniden, ancak, genellikle görünmez. Düzenli olarak ya da ara sıra bağırsak, sindirim vb. E. ile ilgili sorunlar, Ama aynı zamanda yine gastroenterolojiste yolculuk ertelemek ise, bir "mükemmel" an şiddetli ishal başlar şaşırtıcı değildir. Bu durumda, hemen bir uzmana danışmalısınız. İshal ülseratif kolitin belirtisi olabilir. Bu durumda, yetişkinlerde antibiyotik ishal yalnızca karmaşık tedavide yardımcı olur, yüzden muayene geçmek ve randevu hekimi almak gereklidir.

diğer seçenekler

İshal hastalıkların onlarca birlikte bir belirtisidir. hızla ağrılı ishal kurtulmak için, o geldi bu yüzden tam olarak hangi bilmek gerekir. Aşağıda, ana nedenlerini arayacağım.

 • bayat ürünlerini Zehirlenme. Bu durumda, bağırsaklar toksinleri sonbahar ve vücut gevşek dışkı ve kusma yoluyla çekme eğilimine girer. Bu durumda yetişkinlerde antibiyotik ishal tedavisi uygun değildir. sorbentlerin bekleriz Çok daha kullanışlı. en iyi bilinen bir aktif karbon veya "Smekta" dir.
 • Viral enfeksiyonlar. Birçoğu: o, rotavirüs ve adenovirüs enterovirüsleri. Hepatit genellikle de ishale neden olur. antibiyotikler işe yaramaz bu durumda, virüsler bunlara karşı dirençlidir.
 • Helmintler da ishale neden olabilir. Bu durumda parazit yaşamını zehirleyen gıda sonucudur.

bakteriyel ishal

Temel nedeni - patojenleri bulaşmasını. Onlar fakir kişisel hijyen ile kaynatılmamış su, yıkanmamış gıda ile bağırsak içine nüfuz edebilir. Bu durumda, belirli semptomlar vardır. Bu bol kanama olabilir veya yeşil akıntı mukus ile. Genellikle yüksek ateş ve kusma.

Bu acil tanı gerektiren bir çok endişe verici belirtisidir - Biz kanın görünümü unutmamalıyız. O basur ve bağırsak kanserini, Crohn hastalığı gösterebilir. kendi kendine ilaç bu durumda mümkün değildir.

hastaneye gitmek için hiçbir zaman varsa

Ciddi bir hastalık olarak banal hazımsızlık kaç algıladığını. Eğer çok acı, ama mevcut yoksa yeşilimsi tahsisi kan ve mukus olmadan renk, daha sonra ilk başta sizin terapiden klasik yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak, ishal ikinci günde de devam ederse, o zaman daha etkili tedavi atama için doktorunuza danışmanız gerektiğini de unutmayın. seçim yetişkinlerde antibiyotik hangi ishal - su götürmez bir şekilde cevap vermek zordur. Bu içerik bilgilendirme amaçlı sadece tanınmış uyuşturucu sunuyoruz.

 • en etkili yolu "levomitsitin" dir. Bu farklı gruba ait, enfeksiyöz ajanlar çok sayıda karşı aktivitesi olan en iyi antimikrobik maddelerin biridir. o günde 2-3 kez 1 tablet olmalıdır atın. Tedavi süresi - bir haftaya kadar.
 • "Amoksisilin" - bir antibakteriyel ajan çeşitli bağırsak enfeksiyonlarına karşı mücadelede kendisini kanıtlamıştır. 2 tabletleri 3-4 kez alın.
 • "Metronidazol" - Birçok farklı patojenlere karşı etki geniş spektrumlu bir başka araçlar. günde iki kez götürün.
 • "Siprofloksasin" - mide-bağırsak hastalığı ve ürogenital sistem neden patojenlere karşı çok güçlü bir ilaç. Bitti 5 gün alınması tavsiye edilir.

antibiyotik etkisi ilk gün içinde fark edilebilir olması gerektiğini unutmayın. zaman tükeniyor ve hiçbir gelişme yoksa - bu yanlış bir yol seçti, ya yanlış ilaç seçilmiş veya ishal nedeni oldukça farklıdır anlamına gelir. Bu durumda doktorunuza başvurun emin olun.

Antibiyotiklerin sonra İshal erişkinlerde

Bu sorun bir durum değildir. İlaç düzgün seçilmiş veya antibiyotik aşırı dozda birkaç gün sonra, orada ise hoş olmayan sonuçları olacaktır. tüm flora ölümüne yol açan antibiyotik, hatta makul ve ilgili hekim tarafından önerilen, uzun süreli kullanım. Hala İlaçlar ders doğal mikroflora geri uzun zamana ihtiyacı sonra, böylece bağırsaklarda yaşayan yararlı veya zararlı bakteri. Hiçbir şey için bu veri tedavisi ile paralel olarak doktorlar probiyotik ve prebiyotikler reçete anlamına gelir.

Çok eğlenceli bir şey çıkıyor: Eğer ishal kurtulmak için uyuşturucu. Sonuç olarak, gut tüm yararlı bakterileri öldürerek ve yetişkinlerde antibiyotik çekerken ishal gelişir. Bundan sonra ne yapmalı? Belirli risk faktörleri olduğu gibi Aslında, böylesi bir sonucun önceden tahmin edilebilir.

antibiyotik almak için acele etmeyin

Sen artı ve eksilerini tartmak gerekir, bu nedenle benzer bir bozukluk yüz yok. (Nedeni değil hastalığa neden olan bakteri, doktor tedavinin bu yolu tavsiye etmezse eğer, elbette) o ishal geliştirmek vermedi Ne kaçınmak gerekir? Antibiyotikler! Yetişkinlerde (örneğin sonuçları önlemek amacıyla, uyuşturucu kullanmak gibi - aşağıda açıklanmıştır) h alternatif tıp yardımıyla başvurmak mümkündür t sorunları çözmek için birçok yolu vardır ... tüm güçlü topçu başvurmadan, bizim büyükanne ve büyük büyük büyükanneleri tarafından aynı tedavi sonra mı? Bu yüzden en uç durumda antibiyotik saklıdır. o geliyor eğer, aşağıdaki risk faktörleri olarak kabul edilir ve belirli kurallara uymak gibidir:

 • kişinin yaşı. Sen büyük, daha savunmasız o mikroflora haline gelir. risk altında olanlar 65 yaşın üzerinde kişiler bulunuyor. küçük çocuklar gibi, büyük bir dikkatle onları uyuşturucu seçim ve bir doktor sağlamak için tavsiye edilir.
 • mide-bağırsak sisteminin akut ve kronik hastalıkların varlığı. O antibiyotikler bağırsak mikroflorası üzerinde kötü bir etkisi sır değil. Kronik hastalık öyküsü varsa, tedaviye başlamadan önce bir doktora danışın emin olun.
 • İshal ilaçların aşırı yüksek dozlarda provoke edebilir, bu nedenle kurtarma yolu hızlandırmak için çalışmayın.
 • Çok kötü Rahatsız modu alıcı antimikrobiyaller. Bu çeşitli ilaçlar, keyfi olarak kısaltılmış veya ders genişletilmiş bir sık değişim olabilir.

tedavinin sonunda dysbacteriosis

Böyle bir ihlal olasılığı üzerinde herkesi bilmelidir. yaklaşık 7-10 gün sonra yetişkinlerde antibiyotik sonrası ishal gelişebilir. Ne yapmalı ve nasıl vücudunuza yardımcı olmak için? Bu komplikasyon nedeni, biz çağrıda: İlacın etkisi buna duyarlı iyi bakterileri öldüren altında. Sonuç olarak, ağrı, şişkinlik ve ishal yeni butik vardır. Tabletler ve kapsüller içinde alınmış, tetrasiklin, sefalosporinler,: Çoğu zaman, bu gibi bir reaksiyon kuvvetli antibiyotik alarak sonradır.

düzeltme

Yani, biz yetişkinlerde antibiyotik sonrası ishal. Tedavi antibakteriyel ilaçların alımını içermemelidir. Aslında, böyle bir bozukluk kendiliğinden gider ve spesifik tedaviyi gerektirmez. Ancak, uygulanan hızlı, ek tedavi edici önlemler kurtarmak için bağırsakları yardımcı olur.

diyet

Eğer ishal belirtileri hissetmek en kısa sürede, günün ihtiyacına özel olarak ikram düzenleyin. Hepiniz yağ, kızartılmış füme ve tatlı dışlamak istiyorum. bol bol su içmeye özen gösterin. Gıda ilk günlerinde terk edilmesi gerektiğini, ve bağırsak fonksiyonunun iyileşme olarak tedricen kraker diyet ve diyet et, peynir ve hafif yoğurt, pişmiş elma ve karabuğday sayılabilir.

Eğer tüm tedavi ve iyileşme döneminde doğru beslenme izleyin değilse, bu tür antibiyotikler gelen ishal gibi sorun yoktur, 10-15 gün ilaç kesildikten sonra yani. Eğer böyle bir komplikasyon ile karşı karşıya iseniz, (bir yetişkin genellikle birkaç kez hiçbir zaman evde gün geçirmek ve ishal tedavisinde bir ay) ne yapmalı? Yine, bir tıp diyetin tüm aşamadan geçer. Yani, tamamen gıda reddeder ve sonra yavaş yavaş diyete gıdalar ekleyin.

ilaçlar

Yetişkinlerde antibiyotiklerden ishal başlarsa yardımcı özel araçlar vardır. Nasıl bunları yapmak için? "Bifidumbacterin" mikroflora restorasyonu için idealdir. Çok iyi doğal yoğurt ile karıştırılır antibiyotik tamamlanmasından ilk gününden, onu kullanmak. Günde 2-3 kez ekşi süt içeceği yarım bardak şişe içeriğini seyreltin ve içilir. Bu antibakteriyel maddelerin kesilmesinden sonra en az 2 hafta alınmalıdır.

sorbentlerin içmeli tedavi seyri boyunca. Bu bir "Smecta" ya da aktive edilmiş bir karbon da olabilir. Poşetin veya 2 tablet ile onlara günde üç kez bir atın. Sadece hemen belli aralığını dayanabilir ilaçları aldıktan sonra. Tipik haliyle, bu bilgiler zorunlu talimatlar bulunur. Emiciler toksinlerin dışarı floş ve bitki örtüsü korumaya yardımcı olur. Ayrıca, antibiyotik etkisini hafifletmek için, bölgelerde çok tedavi ve iyileşme dönemi boyunca bir fermente süt ürünü "Narine" alınması tavsiye edilir.

İshal bir yetişkin için antibiyotik çekerken - ortak bir fenomen, ama önlemek için yeterince kolaydır. Önemli olan - bir uzmana başvurmanız en iyisi faydalı bilgiler, tür konuları alır. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.