FormasyonÖykü

Tanker Zinovy Kolobanov: biyografi (fotoğraf)

Sovyet tankı orduları Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Kızıl Ordu başarısına büyük katkıda bulunmuşlardır. Her büyük savaşın tarihsel Literatürde, ordu operasyonu kişiliksiz, genel olarak, kabul edilir. Ama, öldürülen sakat veya mucizevi cephesinde hayatta edildi bazı insanların devasa çabaları ile elde her zafer. Kolobanov Zinoviy Grigorevich, sonsuza İkinci Dünya Savaşı tarihinin kalacaktır feat - özellikle konuşmak için olduğu o kahramanlarından biridir.

Çocukluk ve ergenlik Tankman

Zinovy Kolobanov 1910 yılında doğdu. Köy arefin: doğum yeri Vladimir eyaletinin. aile çok kötü yaşadı. Zinovy yılında iki kardeş vardı. Özellikle sert 1920'de İç Savaşı'nda ölen babası ölümü oldu. aile köye bolshoye ZAGARINO giriyor 20'li sonunda, aileler için kollektif çiftlik sisteminin yararlarını fark etmek. Sadece bu köy düzenlenen kollektivizasyon o anda.

sekiz yıl mezun olan Zinovy Kolobanov Gorki endüstriyel kolejde okumaya gönderdi.

Askerlik kariyer kahraman başlangıcı

tank şoförü Kolobanova hayatında dönüm noktası yıl 1933 idi. Sonra üçüncü sınıf üniversitede okudu. O işe ofisinden davetiye almıştır. O zaman, Anavatan uzun her genç kişi için bir aziz olmuştur vermek. Hemen görevlendirme sonrasında Zinovy onun elemanı olduğunu fark etti. İşe Alım ofis alayında hizmet etmek Kolobanova Strelets belirledi. Zaten 1936 yılında, geleceğin efsane tanker ayrım Orel zırhlı okul ile mezun olmuştur. Leningrad gitmek - Zinovy çocukluk hayalini gerçekleştirmek için karar O görev istasyonunun bir fırsat bağımsız seçim vardı. Orada tank komutanı konumuna kısaca görev yaptı. Yüksek Komuta askeri yetenek avcı kaydetti, bu yüzden genç subaylar için eğitim kursunda gönderildi. 1938 yılında Kolobanov başarıyla çalışma yaptığı yeri değişiyor bundan sonra bu kursların, mezun oldu. Şimdi Teğmen Zinovi Kolobanov komutanı birinci yardımcısı raf olarak daha sonra müfreze ve şirket hizmet vermektedir.

biyografi Tankman'ın Sovyet-Fin şirketi

Tanklar aktif olmuştur Fin savaş. bu cephede savaşan Kolobanova için gerçek vaftiz olur. geçmişini bilenler bu savaşta Kızıl Ordu ne kadar zor farkındayız. Kolobanov üç bu cephede ölmek, ama yanan tanklardan kaçan başladı. Savaş kış aylarında Vyborg'a sınırından yol yaptı. Onun tankı Mannerheim Hattı başarılı atılım karışmıştı. Bu arada, tanker için bu başarı Sovyetler Birliği'nin Kahramanı unvanı verildi o anekdot kanıtlar vardır. yazısında Sovyet gazetecilerden biri bir hikaye anlatır gerçeği. İddiaya üst düzey teğmen Zinovy Kolobanov atılım için ödül aldı MANNERHEIM'ı Hattının, ancak daha sonra Hero sonraki rütbe ve tankın, astlarının Fin askerleriyle tebliğ gerçeği Sipariş başlığı elimden alındı. resmi kaynaklar hiçbir verilmesi hakkında hiçbir bilgi.

Zinovy Kolobanov: Fin Savaşı sonrası biyografisi

Fin Savaşı Kolobanov devam sonrası servis. Bu iç savaş sırasında Ukrayna ile bağlantılı kahramanımız kaderi oldu. Komut Kiev askeri bölge için onu transfer etti. Zaman Kolobanov Bir çok Starokonstantinov Ukrayna kentinde düzenledi. yıllarda 1940-1941 tank ve Kızıl Ordu'nun mekanize kolordu çeşitli komut konumlarını değiştirmek zorunda kaldı. yıllar askeri birimlerini ilk teğmen komuta Üzeri Zinovy Kolobanov yeterince askeri liderini olgun hale geldi.

dan nedeni budur Büyük Vatanseverlik Savaşı başlangıcında, o Leningrad bölgesinde Kuzey Cephesi sert alanlara yayıldı. Bu arada, savaşa gönderilen aynı zamanda, bizim kahraman teğmenin başlığını alır. (Komutanlar da dahil, diğer çoğu Kızıl Ordu askerleri aksine) savaş deneyimi varlığını göz önüne alındığında Kolobanova hemen bir şirket komutan atadı. yöneten statüsüne rağmen, tanker çatışmada yerini aldı. tank ve Kolobanova komutasındaki olmak üzere beş tank, birçok düşman araçların tahrip, Alman istihbarat ve tank sütunların ilerleyişini durduğunda Sembolik savaş, 14 Ağustos 1941 gerçekleşti. O zaman, o yerleşim bazı savunmak mümkündür. Ayrıca Kolobanova ustalık (ve onun tankı ve kolayca bu kavga sırasında nakavt olabilir) diğer askeri zırhlı birimleri Alman zırhlı araçların büyük bir grup yok etmek izin verdi. Eylül 1941 yılında savaşlarından biri sonra Zinovy ağır yaralandı.

Savaştan sonra,

Zinovy Kolobanov uzun süreli tedaviden sonra sisteme geri döndü. Ancak, 1945 yılında, savaştan sonra bile. 1958 yılına kadar görevde kalmıştır. Tabii ki, o üst yönetim pozisyonlarında (tabur komutanı) ağırlıklı çalıştı. Efsanevi rezerv tankı crewman transfer uzun Minsk fabrikasında MAZ çalıştıktan sonra. O unvanı eklendi "komünist emek Davulcu."

Zinovy Kolobanov 1994 yılında öldü vatan yaşam adanmış, uzun ve anlamlı yaşamış olması.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.