FormasyonÖykü

SSCB Madalyalar: "annelik Madalyası", "kahraman anne", "Anne Glory"

Kişinin hayatında annenin rolü üzerinde durmadan konuşabiliriz. otobiyografik hikayeler bir sürü bu önemli rol teyit etmektedir. içermek doğuracak, aynı zamanda devletin layık vatandaşı yükseltmek Sadece - değil kolay bir görev.

SSCB Madalya

Her Sovyet yıllarda kadın ve şimdi başlığı "Eroin Anne" verilir. "SSCB Madalya" biri kategorisi - bir madalya annelik göründü 8 Temmuz Horse SSCB Konseyi Kararı 1944 sayesinde. Bu tarih yine Modern Rusya'da önem kazanmıştır ailesinin Ortodoks tatil ile çakıştı. analık madalya ek olarak, başlığı "Eroin Anne" layık 15 cumhuriyetler birliği için alışılmadık Sovyetler Birliği'nin ödülleri sistemi. 1940 başında Bu onur doğurdu ve beş veya daha fazla çocuk yetiştirilen Sovyet kadınları ödüllendirdi.

sınıflandırma ödülleri

Bir kadın beş çocuğun doğumu durumunda, o "annelik 2 derece madalyası." ödülüne gerekiyordu 7-9 çocuğu var kim, "Anne Glory" üçüncü, ikinci birinci derece nişanıyla ödüllendirdi. Sağlanan kadın doğurmuş ve 6 çocuğu yol açtığını - "Madalyası annelik 1 derece"

Tepe anne ustalık on çocuğun veya daha fazla doğum ilan etti. Bu gibi durumlarda, Sovyet kadın aynı adı taşıyan onursal unvanı vermekle "Anne Heroine" olan Order ile onurlandırıldı. anneler ödül için sanat projelerinin yazarları vardı:

  1. NN Zhukov (SSCB taslak madalya - "annelik Madalyası").
  2. II Dubasov ( "Ana Glory").
  3. IA Ganf - "Anne Heroine" Order of yazarı.

Sipariş anneler kahramanlarından

"Anne Eroin" gümüş arkaplan radyasyonu üzerinde dışbükey beş köşeli yıldız sipariş edin. Sipariş "Veli Glory" oval şekli ve gümüş rengi vardır. kelimeler "Ana Glory" ve şeklin ölçüde kırmızı bayrak çırpınan üst kısmında. Sol sektöründe - Bebek ve gül ile bir kadın. afiş Aşağıda - deyişle "SSCB" ile beyaz kalkanı emaye. Blok mavi bir şerit ile beyaz emaye renkli bir yay şeklinde, metalden yapılır. parlak mavi rengin ikinci dereceden sırası.

Sipariş "Veli Glory" 3 derece vardı. bu ödülleri atama ile aynı zamanda yürürlüğe önlemlerin bir sistem geliyor. Bu anneler-yalnız, doğum izninde kadınlara yardımcı olmaktır. fonların bir çok benzeri çocuk yuvaları, okullar ve bir ağ oluşturarak, ayrıcalıkları ve faydaları, toplu ödemeler, çocukların ve annelerin korunması kurulmasına tahsis edilir. D.

Anneler-kahraman. kim bunlar

İlk kez başlığı "Eroin Anne" 27 Ekim 1944 verildi. Bu başlık 14 Sovyet kadınlara verilen. Anne-kahraman OLARAK 1 numara oldu Aleksakhina. Onun sekiz oğlundan tümü ön vardı bunlardan 4 önden gelmiş, iki, yaralarını öldü öldürüldü. Tula taşıyıcısı ikinci dereceden bir ev kadını MM oldu Ryzhkov. altı oğlu ve bir kızı - Onun çocukları savaşa 7'nin on üzerinden idi.

Neva S.V.Ignateva şehrin bir sakini de başlığı "Eroin Anne" kazandı. Dört oğulları Serafim Vasilevny ülkeleri için mücadele etti. 3 kızı da kuşatılmış şehirde kaldı. Ignatiev bütün aile bir savunma bitki kuşatılmış şehir çalıştı. "Leningrad Savunma İçin" 7 çocuk ödül aldılar.

Çok az insan anne-kahramanlarından tarihinde özel bir yeri AA gerekenlere biliyorum Derevevskaya. O 48 çocuk kaldırdı SSCB anne-kahraman tek biridir! Ve ailenin temeli akrabalık ve sevgi ve şefkat yoktu. Birinci Dünya Savaşı süren bir zamanda, o bir hastanede çalıştı. There kaderi Kızıl Muhafızlar Emel Derevskoy götürdü. Yakında evlendiler ama Emelyan beyazlar tarafından vuruldu.

1918 yılında genç İskender üvey anne oldu. kocasının kardeşi - üvey ilk doğan on Timothy oldu. İkinci alıcı bebek Derevskoy sokakta alıp getirdi de oğlan oldu. Babe Ölen annenin vücudunda yakın yatan kundaktaki tamamladı. bir ayna gibi Otobiyografi aile Derevskoy yarım asırdır Sovyet devletinin yaşadığı bütün trajik olayları yansıtıyordu. İç Savaş ve Nazi Almanya Derevskaya Aleksandra karşı savaş arasındaki aralık ayında 14 çocuk yetiştirdim.

1941-1945 döneminde. Biz SSCB'nin diğer noktalarından yeni ebeveynin evi 17 Leningrad yetim ve 18 çocuk satın aldı. 1950 yılında, evde Derevskoy 36 çocuk yetiştirdik. aileden Bütün çocuklar Derevskoy iyi insanlar büyüdü. 1959 yılında efsanevi anne-kahraman öldü, o 57 yaşındaydı. Onun mezarı şu kitabesi kazınmıştır: "Bizim vicdan, bizim dua vardır - annem"

Sovyetler Birliği'nin günbatımında annelik SSCB, Madalyası Madalya

Sovyetler Birliği tarihinin son kez başlık kahraman annelerin görevimdi 14 Kasım 1991 (Cumhurbaşkanı Mihail Gorbaçov kararname). SSCB (ilk annelik ve ikinci derece Madalyası) Madalyaları da tarihe geçen edilir. Sadece 47 yıl içinde, bu düzen 431000 anneler verildi.

Rus 90 yıl içinde çok çocuklu anneler "Fazilet" Emri veya Dostluk Nişanı ile ödüllendirildi. Sipariş "Ebeveyn Glory" 2009 yılında kurulmuştur. Bu 4 ve daha fazla öğrenci ailesine verilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.