Satış

Perakende ticarette satışları artırmak için: uzman tavsiyesi

Satış - bu da nişanlıydı neyse başarılı girişimin temelleri, biridir. Eğer halka en gerekli ürünler yapılmış olsa bile, o zaman yine uygulanacak gerekecektir. Ve bu makalenin bir parçası olarak biz perakende ticarette satışlarını artırmak için nasıl bakacağız.

genel bilgiler

sorusu olduğunu nasıl satışları artırmak için bir kriz perakende giyim, mobilya, gıda, çiçekler, minik şey, ve onsuz, insanların yeterli sayıda ilgileniyor. birime uygulanması hakkında konuşursak, belirli kişilere etkinliği büyük ölçüde bağlıdır yoktur. Ama etkili bir satış stratejisi için sadece satıcılar arasında seçkin kişilikleri dayanan edilemez. üç biri genel olarak referans sisteminin seçilmesi için seçilebilir:

 1. Deneyimli ve yetenekli profesyoneller kiralamak.
 2. , Talep ürünlerin üretim yapan böylece tüketimini uyarıcı.
 3. Entegre satış sistemini tanıttı.

Tüm bu seçenekler işe yaramamaktadır. İlk iki de iyi satış yapan herkese da bilinir. üçte ile bazı sorunlar olabilir. Bu nedenle, hadi biraz daha dikkat atalım.

üçüncü seçenek

Onun avantajdır:

 1. Düzenli satıcıları birimlerinden Bağımsızlık.
 2. Kendi satış eğitimi sistemi oluşturmak için yeteneği.
 3. Müşteri odaklı ve hizmet kullanımı kolay.

Bu yaklaşımla, hızlı gerekli verileri elde edebilirsiniz. Biz salon mobilya sahibini olduğunu varsayalım. O mağazanın verimliliğin artırılması düşünüyor. Yani, içeride satışları artırmak için nasıl ilgilenen perakende mobilya. Böyle bir sistemin başlatılması daha çabuk izin ürün emirleri ve müşteri elde etmek onları taşıyacak. gelecekte kazanacaktır böylece hizmetin yüksek seviyede, her zaman hoş.

satışlardaki artış ile ne engelleyebilir

anlar optimizasyonu analiz etmeden önce, en hataya dikkat edelim. Yani, mümkün olduğunca kaçınmak gereklidir:

 • sistemsiz satış;
 • tedarikçiler ile zayıf iletişim sistemleri;
 • bir müşteriye oryantasyon (onun kalkış sorunlarla doludur);
 • satıcıların motivasyon eksikliği;
 • yokluğu veya ürünlerin yanı sıra bu durumda isteksizlik memnun müşterileri ile iletişim sisteminin azgelişmişlik, işyerinde şeyleri değiştirmek.

Yani, daha iyi sonuçlar çalışmalıdırlar için:

 1. Tüketicilerle kalite sistemi ilişkisini sağlamak.
 2. bir defaya mahsus olaylar yerine, tam satış sistemi odaklanın.
 3. Ürünler, ambalaj ve reklam alıcıların ihtiyaçlarına uygun olmalıdır.
 4. Satış departmanı için iş netlik sağlamak için gereklidir.

Kriz ne yapılmalı: genel kurallar

üzücü kez geldiğini varsayalım. Nasıl böyle bir durumda kriz sırasında perakende ticarette satışları artırmak için? Aşağıdaki ipuçlarını kullanın:

 1. Mevcut müşterileri aramak gereklidir. böylece yeni ürünler, modernizasyon, özel fiyatlarla kurulumu, sergide katılımı ve ortaya çıkışını: Herhangi uygun bir bahane ile (satış sistemini otomatik yardımcı olabilir) ve alıcılara kendinize hatırlatmak alışveriş sıklığını takip etmek çok arzu edilir.
 2. World Wide Web bir dayanak bulmak için gereklidir. Biz zaten bir web sitesi var, ama hiçbir anlamı yoksa, ona ondan kaçarsa olun.
 3. varlığının olumlu bir etki yaratacaktır beklenmedik yerlerde reklamlar yerleştirin. Ancak bu durumda, zihin uygulama ve dağıtım için yaklaşmak.
 4. Şirketin ortakları ve tedarikçileri ile işbirliği etkinleştirin.
 5. Böyle sergiler, seminerler ve sanayi konferans gibi özel etkinlikler katılın.
 6. Her potansiyel ortak ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını ilan etti.
 7. satışlarda uygulama rasyonel önerilerin uygulanmayan.
 8. tanıtım promosyon harcayın.

bir zamanlar dörtte birinden daha fazla almayın aynı mobilya, giyim, kozmetik ve diğer ürünler uygulanan Tabii ki, eğer bu ipuçları, bu durumlarda uygundur. Ve gıda ürünleri perakende ticaret satışları artırmak için nasıl ilgileniyorsanız ne yapmalı?

belirli bir yaklaşım

Bu uygulama seçenekleri açısından oldukça karmaşık olmakla kendilerinin de, dikkate alınması gereken hak. Bu nedenle, örneğin, gıda ürünlerinin satış düzeyini artırmak gerekir:

 1. makine verilmesiyle hizmetler sunan şirketler için etrafa bakmak başlamak için. sağlayıcı gıda oldukça pahalı olduğunu fark ve pazar daha keyifli bir fiyatlandırma ile bir şirket bulabilmesi mümkündür. Bu durumda, satış fiyatı düşürmek mümkün olacaktır.
 2. Bu malları yerleştirirken deneyler yapmak ve birlikte en sık gerekenlere görmelisiniz.
 3. modellerini belirlemek için önem verildiğinin ve kendi çıkarları için bunları açmak için denemek olmalı.

orijinal fikirler

Bu durumda en büyük dikkati bu tür yaklaşımlar verilmelidir:

 1. trendlere Duyarlılık. bir örneği düşünün. kış sona erer, o zaman böyle devam evler, ahır, çitler ve için haddelenmiş metal ürünler için talep ediyoruz. ekledi etki için kullanılabilir sadakat programları, karşılıklı tanıtım, hediye ve tavsiyeler.
 2. Kesinlikle, ama daha iyi. Bu yaklaşımın özü değerinde benzer bir dizi ürün olmasıdır. Bu gibi durumlarda, en yüksek kaliteyi seçin. Böyle "arka plan" kullanımı iyi yerine oynayabilir.
 3. Pahalı - Daha iyi. Birçok kişi fazla ürün maliyetleri, o kadar iyi olduğunu düşünüyorum. Ve çoğu zaman böyledir. Diğer durumlarda, bu basitçe bozdururken.
 4. Simbiyont ortaklık. En iyi satış noktası yerleştirmek nerede düşünün? bir eczane ve bir bakkal veya otomobil parçaları ve bisiklet: İşte kombinasyonların bir çift. İlgili Alanlar ve ilgili ürünler satış düzeyini artırmada çok yüksek kalitede yardım vardır.

Eğer çiçek veya diğer nesnelerin hızlı tüketim perakende ticaret satışları artırmak için nasıl merak Ve eğer, İkinci seçenek büyüme için sadece mükemmel olurdu. Biz bu konuda düşünüyorsanız, hemen hemen herhangi bir yerde olabilir iyi bir yer bulmak için.

Otomatik Satış Sistemi

Bu birkaç aşamada gerçekleştirilir müşterinin verimliliğini, düzenlemek özelleştirmek ve geliştirmek için popüler bir yoldur. İnternet'te bir giyim mağazası var varsayalım. onun performansını artırmak mümkün mü? Nasıl kriz ve zor zamanlarda giyim perakende satışı satışları artırmak için?

Bununla satışların otomatik bir sistem yardım et! onun yardımı ile, kurulum, şartname gerekliliklerini ve nakliye dahil istekleri, işleme ve yerine getirilmesi, istekleri yürütülmesini kolaylaştırmak için başvurabilirsiniz. Ayrıca, otomatik satış sistemi satış sonrası servis ve sonraki etkileşimlerde yardımcı olur. sundukları faydaları ve kullanışlı bir dizi özellik vardır.

satış sisteminin inşaatı

pazara Canlı zekâ, duyarlılık ve istihbarat geniş fırsatlar sağlar. Ama satış sisteminin inşasına katılmak için ihtiyaç etkinliğini artırmak için. Bu aralığın genel resimde satılan malların yapısını anlamak ve geçici sonuçlarını analiz etmek sağlayacaktır.

otomatik satış sistemi için bir temel olarak kullanmak anlamlı mevcut bilgileri düzene olacaktır. Buna ek olarak, hesap tablosu yaptığı ilk çağrı yukarı başlayarak müşterilerle ilişki kurmak daha kolaydır. Büyük ölçüde yardımcı ve beraberindeki kayıt yapabilir. Buna ek olarak, bu tür anlık mesajlaşma veya e-postalar olasılığı gibi çeşitli eklentiler olabilir.

Çeşitli araçları satışları artırmak için

perakende satış World Wide Web üzerinden bir şeyin gerçekleştirilmektedir bir durumu dikkate alalım. Sadece biz siteleri ve sosyal ağlara değil dikkat edin. Bu insanların çok sayıda var oldukça popüler bir site, ve hepsi - potansiyel alıcılar.

insanların nispeten çok sayıda göre sosyal ağlar aracılığıyla geribildirim temin eden firmanın temsilcisi varlığı, mevcut ciro üçte tutarında satış sayısını artırır. ihmal ve onun müşterileri kullanılabilirliğini memnun edebilir güzel ikramiye ve hediyelik eşya çeşitli edilmemelidir. Ayrıca mallar ile ek bir satın alma yapmak için bir öneri olabilir.

Aşağıdaki durum düşünün: Bir kişinin bir bilgisayar satın alır ve azaltılmış bir ona bir yönlendirici sunuyoruz, hatta ücretsiz vermek maliyeti de. Sadece ek hizmet toplu alım daha pahalı olmamalı kuralına bağlı kalmalıdırlar. Ayrıca kullanmak ve bazı alım eşiğinin belirlenmesi olabilir.

Durumda etkileşimin belirli bir model olduğunu kaydetti ve hayal içinde olabilir çalışması gerekmektedir. Genel özü şu benzer:

 1. alımların maliyeti belli bir miktar aştığında, alıcı bir hediye kuponu çizim veya ücretsiz gönderim alacaksınız. o ve bir şey daha olabilse de.
 2. Eğer iki ürün satın aldığınızda, üçüncü ücretsiz verilir.

özel modeller

Genel olarak, farklı şekillerde bir listesi çok uzun devam edebilir. Evet, ve hayal içerir ve satışları artırmak için yardımcı olacaktır yeni bir şey ile gelip denemek için yararlıdır. Son olarak, bu hatırlıyorum:

 1. mal teslim ödeme. Bu yöntem yaygın olarak kabul, ama yine de oldukça ilginç edilemez. Müşteri ürünü için ödediği zaman, o değişikliğin para değil alır, ama bazı küçük şeyler. Örneğin - sakız, şeker veya kibrit çiğneme.
 2. Renkli fiyat etiketleri. Bu teknik, belirli bir ürün için dikkat çekmek için gerekli olduğu durumlarda kullanılır ve o özel olduğunu gösteriyor edilir. Örneğin, bir gıda ürünü yakında bozulacaktır ve bu nedenle indirimli olarak satılıyor.
 3. Sınırlı süre fiyatı. Bu alıcılar güçlü bir motivasyon etkisi sağlar anlamıyla anda malları satın almak için onu zorluyor.
 4. geri dönme olasılığını. Oldukça zeki bir hile vardır. satın alındıktan sonra bu 14 gün içinde iade edilirse, geri malları almaya mecbur bir yasası var. Bu daha da oynayabilir. onlar ürünü beğenmezseniz onlar 14 gün içinde iade ki müşterilerine sunmak için yeterli.
 5. fiyat etiketleri hakkında ipuçları. maliyetine ek olarak, durumda söz konusu emtia birlikte alınır bilgiyi yerleştirmek için yararlıdır.

Sonuç

Bu önlemler yapamam, ne kadar etkili söylemek için. Çok pratik uygulama ve birçok farklı yönleri bağlıdır. Ama sonuç olacak - bu şüphesiz. Önemli olan - bir strateji inşa etmek. Gerek her şeyi birlikte koymak ve ikinci bir tane yığmak için. Başka bir şey - Hangi durumda her zaman ilk ve sonra da kullanabilirsiniz. o kadar üzerinde yeni yıl, yaz sezonu ve benzeri tarihlerde çeşitli özel anları denk mümkündür yanında. N.

Ama satış sayısında peşinde gereken minimum fiyatın da unutmamak gerek. istemci, tabii ki, değerli bir adam, ama için değersiz de zararına çalışıyor. Altın orta aramaya gerekmektedir. bir kişi gitmiş olursa, üzülecek ve bir potansiyel müşteri statüsünde kalan insanların geri kalanı üzerinde yoğunlaşmak gerek yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.