SeyahatSeyahat İpuçları

İspanya, Cartagena: yerler, oteller ve şehrin geçmişi

Lüks ve güneşli bir ülke İspanya dünyadan turist çekiyor. Yalnızca Akdeniz veya Atlantik Okyanusu'nun yumuşak kıyılarında sakin olamaz. Dünyanın bu köşesinde kış sporları dikkatlerini fanlar yönlendirir kar ile kaplı dağlar vardır. Ve burada en iyi Avrupa tema parkları ve turistik yoğunlaşmıştır. Bu ülke - tarihin hayranları için gerçek bir cennet, çünkü bu mübarek topraklarda kültürün özel simbiyozunu yaratarak, farklı medeniyetlerin izlerini bıraktı. İspanya tahtının Saraylar, Araplar, sıkı Hıristiyan kiliselerinin zaptedilemez kalesi ve şaşırtıcı doğanın pitoresk arka plan üzerinde bulunan Roma amfi tiyatro kalıntıları. Madrid, Sevilla, Cartagena, Barselona, Toledo, Granada, Salamanca, Bilbao, Valencia - burada seçici gezginler şaşırtabilirler şehirlerin sadece kısa liste bulunmaktadır. Ve devletin parçası kesinlikle görülmeye değer olduğunu birkaç adalar oluşur. Gerçek bir mücevher, İspanya bütün gururu - Cartagena. Küçük bir sanal tur taahhütlü!

Cartagena nerede

Şehir şu anda İspanya'da büyük limanıdır. Ve Gaudi'nin fantezi kreasyonları ile taçlandırılmış, ünlü Barcelona ile aynı tarafta yer almaktadır. Cartagena rahatça yerleştirildi ülke, güney-doğu kısmı - Akdeniz yavaşça ( "sıcak sahil" olarak tercüme) Kosta Calida, yıkar.

Yeni Dünya'da bulunan aynı adı, bir başka kent olan Murcia özerklik İspanyol mücevher karıştırmayın. Kolombiya Hint Cartagena 1533 yılında İspanyol kaşifler tarafından kurulan ve Avrupa'da yağmalanmış Amerikan hazinelerinin sevkiyata geçiş noktası olarak görev yaptı. Ayrıca sularla yıkanır bir liman olduğunu , Karayip az güzel ve görkemli.

Kentin kuruluş tarihi

Cartagena Tarihçesi 227 M.Ö. başlar: Hasdrubal adında genel İspanya bütün fethi için bir üs olarak kullanmak isteyen bir yerleşim kurdu. Onların vatan, gezgin ve askeri şerefine kendisine sonunda Cartagena dönüştü Yeni Kartaca, adını verdi. Ama çok geçmeden Roma ebedi düşman gelişi burada insanları yaşadı. Güneşin okşadığı bu bölgede elli bin yıl, Neanderthal tarafından iskan edilmiştir. Bu bir kireçtaşı mağara Cueva de los keşfedilen en eski bulgulardan dönemi tarih oldu.

Cartagena Şehir (İspanya) uzun ve zengin bir geçmişi vardır. Ve yine - ilk bakışta büyülüyor benzersiz bir görünüm. Bugün, yaklaşık 214 bin nüfusu yaşıyor kimin damarlar kanı akar ve Kartacalılar ve Romalılar, Araplar ve Barbarlar içinde. Sonuçta, o defalarca Kastilya taç gururu haline gelmeden önce, elden ele geçti.

Kim kasaba aittir?

Cartagena (İspanya) Şehir, Kartaca yerlileri tarafından kurulmuştur. Ama rahat bir Akdeniz limanı neredeyse yirmi yıl sonra Romalı general Scipio tarafından yakalandı. Hemen dağ sıraları (eski şehir beş tepeler arasında yer alır) ve zengin maden yatakları ile çevrili bir ovada köyün elverişli bir konuma tanıdı. Oktavian Avgust Yeni Kartaca sempatizanı, bu yüzden son gelişmiş ve yeniden geliştirdi. burada inşa imparator ve Forum Tiyatrosu ve port emriyle yerel kontrolü ile bir koloni statüsüne aldı.

Sonra Roma İmparatorluğunun yıkılmasından İspanya (dahil Cartagena) Bizans hakimiyetine girmiştir. Sonra şehir Vizigotların ve Araplar tarafından yönetilmiştir. Bu arada, dün köye sayesinde birikmesine başlayan küllerinden ve kalıntılarından gül: bir cami inşa ediliyor Dağı Concepcion ile kale. Çeşitli Hıristiyan manastır 1245 yılında Kral Alfonso X tarafından fethinden sonra Cartagena zenginleştirilmiş. Ama İspanyol kural başlangıcı düşüş damgasını vurdu: ülke dururken oldu.

On sekizinci yüzyıl sonra Cartagena Akdeniz Denizcilik Bölümü merkez haline gelene kadar düşüş sürdü. Bu, restore, güçlendirilmiş bir deniz hastanesi, Arsenal ve yeni evlerini inşa ettiler. Nüfus yakında on beş bin kişiye yükselmiştir. Yine de, İspanya zor günlerden geçiyor (Cartagena bunun bir parçası olarak ülkenin zor kaderini bölünmüş). sanayinin hızla gelişmesi sonra kabul alan şehir, buradan Art Nouveau tarzında binalar çok sayıda oluşturarak yeniden inşa edildi, bundan sonra bir kanton devrimi (1873), deneyimli. Bu yapılar aynı zamanda cazibe eklemek, özel bir atmosfer yaratır.

Gezi Yeni Kartaca

Şehir çok eski olduğundan, her fırsatta tarihin izlerini bulmak mümkündür. Özellikle eski bölümünde birçoğu. değil her köye böyle zengin bir kültürel mirasa sahiptir çünkü Cartagena mekanlar onun cherishes ve bunlardan gurur duyar. Kartaca itibaren Romalılar, arena ve heykel dekorasyon parçası taş sütunlar korunmuş edildiği amfi tiyatro, verdi, Pön burcun kalıntıları vardı. Ve yine - ünlü "kader Evi" Nekropol ve kule La Torre, Ciega. Neredeyse tamamen Bizans'ın mirası tahrip - kalesi ve Santa Maria la Vieja Katedrali, ama yine de harika görünüyorsun.

Modern Cartagena

Antik aynı zamanda yeni sadece Cartagena (İspanya) mekanlara şehri vardır. bir çeşme ve iç bahçeleri ile büyük bir rotunda - şehrin modern merkezi Plaza de Espana. Mükemmel Calle Maior yürüyüş için - yaya caddesi, San Sebastian alanından başlayarak. İçinde evlerin çoğu Art Nouveau tarzında inşa edilmiş, ancak istisnalar da vardır. Örneğin, Cervantes'in ev (mimar Viktora betri) ve Barok kuralları tarafından inşa Santo Domingo Kilisesi (1695). Thomas Rico Valarin tarafından 1907 yılında inşa güzel sarayı - Palacio Consistorial ziyaret turu için emin olun. Ve şehrin panoramik parkı Torres bir görüntüleme platformdan en iyisidir hayranım.

İspanya Resort: Cartagena ve plajları

ülkenin en iyi plajlarından alanında konsantre bulunmaktadır. Akdeniz ve Mar Menor büyüleyici lagün ile yıkanmış altın kum kırktan fazla kilometre, - Cartagena yakalamayı başarmıştır. geri kalanı hakkında yorumlar yalnızca en hevesli duyabilir. «Q» Devlet Turizm Sekreterliği yeni Carthage on en yüksek puan atanan. mavi bayraklarla damgasını yedi deniz alanları. Bu Cartagena ek olarak, (başka belediyenin Akdeniz ülkeleri) Fuengirola dışında övünebilir, gerçekten eşsiz bir rakamdır.

Mar Menor - harika bir yer, ünlü değil sadece güzelliği değil, aynı zamanda su sporları, dalış pratik, tüm yıl yüzme verir harika iklimi için.

Cennette konut sorunu

daha cazip Cartagena? Oteller hatta en zorlu yolcuları memnun etmek mümkün. Ama bu şehir ve daha uygun fiyatlı otel medyada kısıtlı tutumlu seyahat ve insanlar için pahalı olması halinde bulunmaktadır. Beğendiğiniz ve size uygun olanı seçin. Bu lüks villa, beş yıldızlı kompleksleri, romantik bungalov, şık daireler de hizmet vermektedir. Çok rahat odalar bütçe Pansiyonlar olacaktır. Ancak, unutulmamalıdır ki Cartagena tatil sezonunun ortasında boş oda - nadir. Bu nedenle, yaz aylarında Akdeniz kıyısında dinlenme niyetiyle, önceden rezervasyon. Aynı güneşlenmek için değil, İspanya seyahatiyle sonra, yılın diğer zamanlarında yapmak tavsiye edilir.

Murcia Kültürel hayat

Cartagena limanı bulunan Otonomi Murcia, - alanı, ilginç ve tarihi ve tatil ve kültürel. Zaten şehrin sokaklarında dolaşırken görülebilir antik ve modern mimari başyapıtlarından bahsediyorsunuz. Ama kesinlikle İspanya'nın bu kısmına ziyaretçilerini bekliyor olayları ve faaliyetleri hakkında söylemeliyiz.

"Daha da Mayıs Günü" - tanınmış ve tomurcuklanma sanatçı çeken festival. "Deniz Müzik" - (Temmuz ayında düzenlenen) Avrupa'da seslerin dünyanın en prestijli olaylar arasında yer alıyor. Kutsal Hafta - o da turist unutulmaz bir deneyim bekliyor bir zaman. Kasaba eşzamanlı inananların alayı günahlarından tövbe hareketli, mükemmel düzeni vardır ve dini tarikatlar ekranda yüzyıllardır dikkatlice korunmuş heykeller zengin koleksiyonu, koydu. Sadece Paskalya öncesi, sen Salzillo, Benlliure, Kapusom dolu bazı başyapıtları görebilirsiniz.

Şehir kartvizit: tarihsel rekonstrüksiyon

"Kartacalılar ve Romalılar" - Eğer sadece burada keyfini büyüleyici etkisi! Cartagena Her yıl Eylül ayında kostümlü festivalini izleyebilirsiniz. Hemen hemen askeri giymiş insanları yürüyen tüm şehir sokakları Ebedi Şehir ve Kartaca çatışma zırh. Renkli savaş geçmişte size dönecektir ve bugünü yapacaktır.

inanılmaz hazineler ve diğer sualtı emanetlerin Sergi

Peru'da basılan altın ve gümüş eşsiz paraları sergilemişlerdir bir ziyaret,, kayıtsız kimseyi bırakmayacak. , Deniz yatağından kaldırdı - Bu hazineler yaklaşık on yedi ton (yarım milyon sikke artı değerli malzemelerden yapılmış birçok diğer öğeler, nominal numaralarını) 'dir. Geri İspanyol firkateyn "Tesoro de las Mercedes" ile yüklü onsekizinci yüzyılda, İngiliz askeri güçleri tarafından batırıldı. 2007, Kuzey Amerika avcılar bu paha biçilmez hazine bulundu "Odyssey".

Ama bu Cartagena tek hazine değil. Sualtı Arkeolojisi Arquà Ulusal Müzesinde kendi gözleriyle önceki kayıp emanetler görebilirsiniz, ama daha sonra denizin derinliklerinden kaldırdı. Antik amforalar, bir Fenike gemi eşsiz bir çerçeve, Kartacalı yazıtlar ile fil dişleri - şehir şaşırtmaya hazır sadece birkaç eserler bulunmaktadır.

Mutfak Yeni Kartaca

bu cennet yerin sakinlerinin yaşam hakkında bir fikir edinmek için, yerel mutfak denemelisiniz. Özeldir: karada ve denizde, yemyeşil meyve ve et ürünleri hediye dolu. Hemen hemen ayırt edici bölgesi birinci çanak kaldera olup. İkinci sen sunulacaktır bezelye, domates, enginar ve fasulye Açık (den kuru fasulye pişmiş yemeğin popüler michirony). Et sevenler ustalıkla tavşan yanı sıra sosis çeşitli pişmiş ve füme deneyin gerekir.

yerel üzüm bağları üzerinde mükemmel içkiler yapmak için kullanılan üzüm her türlü büyür. Onlar her yemek ile tatmaya değer. konyak, konsantre süt ve tarçın damlacık ile özel bir tarifi hazırlanan bir tatlı arzu sipariş kahve.

güneşli yolculuklar İspanyol kenti!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.