SeyahatTuristler için ipuçları

Abhazya: Mağaralar ziyaret edecek. İlginç gerçekler ve fotoğraflar

Abhazya'daki inanılmaz derecede popüler mağaralar milyonlarca yıl önce kuruldu. Yeni başlayanlar ve profesyoneller için inişler olduğundan, pitoresk tatil beldeleri ülkesinin ve karla kaplı tepeler arasında yeryüzündeki tüm sevenler için bir cennet olarak anılmaya gerek yoktur. Bugün hikayemiz, bölgenin ünlü turistik yerleri hakkında olacak ve çok sayıda turist çekilecek.

Doğal mucize

Belki de en ünlüsü, 1961 yılında açılan cumhuriyet mağarasında en büyüğüdür. Karadeniz kıyısında bulunan Athos (Abhazya), sadece pitoresk peyzajlarıyla değil manevi manastırla ve harika bir doğal mucize için de ünlüdür.

Uzun süredir İber dağ manzarasının derinliklerinde bulunan halk, halkın bilinmediği halde yeryüzündeki korkutucu dipsiz kuyu hakkında hiçbir cesaretin inmeye cesaret edemeyeceğini biliyordu. Ve sadece 55 yıl önce dünyaca ünlü mağara keşfedildi .

Başlangıçta, bilim adamları korkunç bir hayal kırıklığı yaşadı. Altına ulaşan araştırmacılar, kilin özellikli duvarlarını buldu, ancak daha sonra onu gören birçok speleologa hayran olan çarpıcı bir güzellik salonu bulundu. Sonuçta, Abhazya'daki Athos mağaraları, herkesin bugün inceleyebilecekleri en gerçek hazinelerini gizledi.

Heyecan verici gezi

On dört yıl New Athos mağarasını iyileştirmek ve yere inmek için rahat geçti. Doğal yaratımda, üçü yapay olarak oluşturulmuş dört giriş var ve tek doğal açılım "Anakopia" salonunun kemerindedir.

Artık yeraltı krallığının girişi, Abhazya'daki en ünlü mağaranın sembolleri olan hediyelik eşyalarını (fotoğraf makalede gösteriliyor), eşsiz bir dünya ile ilgili hikayeleri olan disklerle satın alabileceğiniz idari binada bulunur ve büyüleyici yolculuğa başlamadan önce yemek odasında kendinizi yenileyin.

Turistlerin yeraltı salonlarına elektrikli tren özel bir ulaşım tüneli ile ulaştırılmasının ilginçtir. Rotanın uzunluğu yaklaşık iki kilometreyi buluyor ancak hazırlıksız ziyaretçileri izlemek için tüm kaya olukları mevcut değil.

Gürcü-Abhaz çatışmasından sonra salonların isimleri değiştirildiğine dikkat edilmelidir.

"Anakopya" ("Abhazya")

Görüntüleme için kullanılabilen ilk oda en derin yer. Uzun bir torba şeklindeki "Anakopia" uzunluğu yaklaşık 150 metredir. İlgisiz bir tabandan kaynaklanan ilgi, güçlü taş bloklarla kaplanmış ve kalker destesinin yıkılmasından sonra oluşan kil parçalarıdır.

Bu gri oda renklerle sürpriz olmayacak ve duvarların ve mağaranın tonozunun sıkı renkleri yalnızca yeşilimsi bir tonlu bir araştırmacı tarafından harekete geçiriliyor. Işığında, karanlıkta saklanmış yer altı göllerinin çamurlu suları, zümrüt çiçekleri çalar. Çoğu kez bu salon bankalardan çıkan kaynar su ile sular altında kaldı ve Abhazya'daki mağarayı ziyaret imkansız hale getiren kalker kemerine ulaştı ve drenaj yapısından sonra sorun çözüldü.

Mahajirler salonu (Gürcü speleologları salonu)

Bir zamanlar keşfedicilerin adını taşıyan en büyük salon 260 metre uzanıyor. Büyük bloklarla birkaç kısma bölünerek, kil yığınları ve sudan çok sıvı çamurla dolu bir huni anlaşılmaz bir kaynağı ile sürpriz olur. Periyodik olarak çukur açılır ve oradan da bulutlu bir göl yükselir ve birkaç saat aşağıya kalır.

Dönüşüm hunisinin ortasında tamamen beyaz olmayan bir beyaz kalsiyum dağı var. Salon, başka bir gezegenin yüzeyini anımsatan muhteşem bir manzara ile diğerlerinden farklıdır. Ziyaretçilerin güvenliği için inşa edilmiş uzun ve yüksek bir mağara köprüsü de var. Seller sırasında 120 metrelik üstgeçit geçişinde, salonun görüntülendikten sonra, güzel fotoğraflar yapabileceğiniz ve sessiz bir müzik eşliğinde dinlenebileceğiniz aydınlatılmış bir gözlem güvertesi açılıyor.

"Narta" (Kil Salonu)

Bir sonraki odada diğer canlılardan ayıran canlı canlılar bulunur. Yeraltı gölünün suları, yarı saydam kabuklular ve bir gözle görülemeyen bir böcek - görsel organların yokluğunun hızla yüzüp dağınık olmayan duvarlara tırmanmasını engellemediği bir üçoz tarafından yaşanır.

Birbirlerine bağlı tüm mağara gölleri Mtsyrkho Nehri ile tek bir sistem oluşturmaktadır. Ve kil tabakaları ile kaplı olan bu salondan ana su akışı gelir, Abhazya'daki mağaranın bir bölümünü taşar.

"Apsny" ("Tiflis")

Yer altı dünyasının renkleri yüzeye daha yakından parlaklaşıyor. Fenerlerin ışığı, en inanılmaz tonları elde eden kristaller üzerine düşüyor. Peri sarayını anımsatan parlak salon, sarkıtların birikimi ile ünlüdür. Farklı renklerle parlayan eşsiz mağaranın büyülü manzarası, silinmez bir izlenim bırakır.

Güzel "Apsna" nın merkezinde, donmuş bir kalsiyum şelale var, sadece birkaç metre yere ulaşmıyor. Doğa Ana'nın büyüklüğü ile doludur ziyaretçilerin arasında çarpıcı gösteri, ruh zevkle ölür.

Yeni Athos'un doğal mucizesiyle ilgili iki milyondan fazla yıl geçti, birkaçı biliyordu, ama şimdi dünyanın dört bir yanından gelen turistler Abhazya'daki en büyük mağaranın yeraltı güzelliğini yaşamak için acele ediyorlar.

Dünyadaki en derin mağara

Tüm doğal şaheserler, özel ekipman olmadan görüntülenemez. Cumhuriyette araştırmacılar için birkaç mağara var ve bunlardan biri 1960 yılında açılan yerel bir dönüm noktası.

Gagra dağ aralığında yer alan yeraltı krallığı galerilerle birbirine bağlı dikey kuyu sistemidir. Asfalt döşeme yolu yoktur, bu nedenle yalnızca profesyonel bir grubun parçası olarak aşağı inmeniz önerilir.

Abhazya'daki bu yüzyılın başında başlayan büyük çaplı bir çalışma olan Crow Cave, dünyanın en derinleri olarak kabul edilmektedir. Yıllarca bu unvan, 1600 metre boyunca dünyanın bağırsağına giden Fransız zindanlarınca giyildi.

Arap topluğına yapılan mağaracılık seferleri yılda birkaç kez gerçekleştirildi ve her çalışma sonrasında bilimadamları yeni bir derinliğe serbest bırakıldığını açıkladı. Mağaranın girişi, deniz seviyesinden yaklaşık 2200 metre yükseklikte bulunmaktadır.

Abrskila

Bir başka popüler dağ güzelliği Otap köyündedir. Ana turist rotalarından çıkarılan bu, kalkerli büyümelerin gerçek alanı olduğunu itiraf eden binlerce turisti hala cezbetmektedir. Dikdörtgenler, yere uzanan dikitler, dikitlerin sütunları ve büyülü galerileri silinmez bir izlenim bırakıyor. Görünüşe göre Abrskila konukları, dışarı çıkmak istemeyen harika bir masala girmiş görünüyorlar.

Vorontsovskie mağaraları

14 girişe sahip Hostinsky ilçe yer altı sisteminde bulunan otel, güneşli Abhazya için ünlüdür. Arkeolojik buluntular arasında birbirine bağlı mağaralar bol miktarda bulunur. Farklı zamanlarda, bilim adamları burada antik insanların sitelerini ve ilkel insan kemiklerini buldu. Birçok mağara, birçok seddinal sarkıt ve yer altı şelalesi tarafından takdir edilecektir.

Yeraltı masalına geziler

Ne yazık ki, çok sayıda doğal şaheseri göze çarpmıyor ve birçok benzersiz mağara az sayıda uzman tarafından biliniyor. Birçok dipsiz kuyudan birine gitmek güvenli değildir ve elini denemek isteyenler yüksek nemi ve düşük sıcaklığı hatırlarlar.

Abhazya'daki sayısız mağarayı görmek için en iyi yol, önceden rezervasyon yapılabilen bir gezidir. Tatilciler için eğlence ve bilişsel programlar, ülkenin en ilginç yerlerinin denetlenmesini içerir.

Ziyaret için donatılmış olan mağaralara bir gezi, yeraltı peri masalıyla yakından tanıdık gelen parlak izlenimler verecek bilinmeyen bir dünyaya kapı açacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.