Spor ve SağlıkEkipman

Bisiklet: kendi elleriyle (resme bakın) onarmak. elleri ile dağ bisikletleri tamir

Bisiklet - Mükemmel ulaşım, belli bir maliyet gerektirir, çevreyi kirletmeyen ve ayaklarımız üzerinde durmamızı tutar. Ama hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Ve böylece bir şey yıkmak bağlı olduğunda, onun "demir at" özen yok, özellikle anlar vardır. Böyle durumlarda ne yapmak gerekir? En önemli şey - Eğer bir bisiklet kendi ellerini tamir yapabilir, çünkü panik yapmayın.

Nasıl bir bisiklet düzeltmek için?

Ya özel mağazalara gidebilir veya işi kendisi almaya: İki seçenek vardır. İlk durumda, kendilerini usta her şeyi yapmak, herhangi bir çaba sarf gerekmez. Ama ödemek zorunda hizmetler için, bu nedenle bu yaklaşım ciddi bisikleti kırdı kişi çanta, durumunu etkileyebilir. Ellerin sahibinden oldukça gereksiz para tutmaya yardımcı olacaktır onarın. Ama bu her şey pembe ve güzel olduğu anlamına gelmez. Kendini yetiştirmiş onarımını sağlamak için, bildiğimiz ve bazı sistemlerde anlamak için çok olmalıdır. Eğer iki tekerlekli arkadaşı sökmeden önce nedenle, nasıl çalıştığını öğrenmek gerekir. Ancak bundan sonra onarmak başlayabilirsiniz.

Bisikleti tamir hazırlanmak için gerekenler

Birincisi, ekonomide mutlaka araçlara ihtiyaç duyar. Bunlar olmadan yapamayacağı. Eğer böyle değilse, satın almaya değer. Kendi bisikletin bir yatırım - araçları iyi bir dizi satın almak. Evet, onlar pahalı, ama böyle bir dizi çok para kazanmak için gelecekte sağlayacaktır olduğunu.

Yenilenmiş edileceği özel bir platform hazırlanacak emin. güvenle, arkanı yere araçları veya yedek parçanın bir kutu koyabilirsiniz böylece geniş olmalıdır. Bu göz ardı edilemez oldukça önemli bir faktördür.

Aydınlatma da bir rol oynar. Sen görmek zor yapamaz. Neden görüşünüzü bozmak? Ayrıca sadece ince ayrıntı ya da başka bir şey fark yoktur edebilirsiniz.

Çaput bez rol oynayacaktır. bisiklet beri - o zemin veya giysi leke olabilir toz, kir ve fazla yağı vardır, çatal bıçak değil. Harcama önce tavsiye edilir bisiklet tamir ellerinizle, ovalayın.

Hangi araçları yanınıza mutlaka gerekiyor?

1. burkuldu. ilk şey bir dizi satın almanız gerekir anahtarı. Bu kutsal yer olduğunu. Her Kendine saygısı motorcu anahtarı bir dizi olmalıdır. En saygı - on dört sözde anahtarı. En yaygın fonksiyonları (, tekerlek üzerindeki somunu sökerek benzeri koltuğun altına somunu ters yöne çevirerek ve) gerçekleştirir kim odur.

2. yıldız tornavida. Onlar da mevcut olmalıdır. Onların ayar ön ve arka şalter hızları üzerinden yapılır bulunmaktadır. Genellikle bu siteler (özellikle ağır bir parça sonra) sonra uzun bir sürücü üzgün olur. Bu nedenle her zaman taraftan bir yıldız tornavida olmalıdır.

3. Set altıgenler. Onlar disk veya jant fren olarak kurma katılmaktadırlar. O freni altüst çünkü yolda almak daha iyidir - Bu kazalara neden olabilir büyük bir sorundur.

4. Pompa. gerekli değildir onsuz Şey, evi terk etmek. Uzun mesafeler için özellikle önemlidir. Çünkü bizim yol tekerleklerin kusurları sıklıkla deldi ve sönük. Dolayısıyla bunlar özel pompa vasıtasıyla düzenli, pompayı gerekir.

Bu bisikletçi her zaman yanlarında taşımalıdırlar araçlar standart kümesidir. şey yoluna oluyor Değilse kendi gücüyle ilk servis istasyonu veya ev almak için olsa, o zaman, bu küçük şeyler yardımcı olabilir olduğunu. araçlar Bu set - bisikletle güvenliğin garantisidir.

Ben Kit ile almak gerekir mi?

Vulkanize yama Set - olan kırma odasının kurtuluş. Şimdi o kadar korkutucu dikenleri ve hatta çivi olduğunu. Amatör sadece beş dakika içinde bir kamera yama olabilir. Sorun her an bekliyor olabilir hatta gitmemeli ve kimse istediği kendiniz için bisiklet sürüklemek için bu kit olmadan.

Ev yenileme için ek araçlar

Yukarıdaki araçlar yalnızca sokakta yapılabilir bir ham basit onarımlar da yardımcı olabilir. revizyonu kendi ellerinizle bisikletin özel araçlar daha kapsamlı bir set alarak sadece yapılabilir.

zinciri ile herhangi manipülasyon için zincirini sıkmak gerekir. Bu bağlanmasını sağlar ve bağlantıları keser özel bir araçtır. Bu nedir? kısaltır veya zincir uzatmak gerektiğinde bu yararlı olabilir. Bu aracı olmadan, o zaman yapamaz.

kenarının bozuklukların giderilmesi için kullanılan iğneler için anahtar. iğneler Anahtarı bisikletçiler arasında çok yaygın sorunu düzeltebilirsiniz - "sekiz".

Temiz zincir - devre temizliği için fırça sadece tek için uygundur. Öyle görünüyor, neden mi? Ama temiz zinciri tutmak için çok önemlidir. Bir süre için, yağ, toz ve kir tabakası birikir. Bütün bu sert kabuk dönüşür. o arka ya da ön hızları anahtarları zarar verebilir çünkü. önlenebilir bir özel fırça sayesinde.

Bisiklet kendi ellerini tamir: Fotoğrafı

Yeni kayak sezonu Çıkartılması çok önemlidir ve ön çatalı yağlayın. Bu yapılmazsa, çabuk yıpranan ve işlevini doğru olarak sona. Onarım bisiklet çatal elleriyle - bu basit bir mesele değil. Bu özel bir altıgen gerektirecektir. O ancak çok uzun saplı, normal bir araç gibi görünüyor. fişi tutun bağlar, derinlerde, olağan Allen alamayan nerede bulunduğu, çünkü gereklidir. Bu nedenle, kendi elleriyle, özellikle çatal bisikleti tamir etmek için, doğru araçlara sahip olmalıdır.

Bu birim onarmak tabi olmadığı için genellikle ifade "onarım fişi", onun yağlama ve temizlik demektir. sürecin kendisi oldukça kolaydır: o Allen sol ve sağ ayraç sökmek sadece gereklidir. Daha sonra kuru bez fiş silin ve yağ ile yağlanması. Bundan sonra zaten toplayabilirsiniz.

Arka göbek ve yağlama: Bisiklet kendi ellerini onarmak

Arka tekerlek bir sürtünme parçası vardır. Onlar yağlama eksikliği muzdarip ilk edildi. Nedenle ellerinizle bisiklet hub onarmak için bilmek gereklidir. striptizci bandı - onu sökmeye için, özel bir alet olması gerekir. kol Analizi - zor bir görev, bu yüzden kendi elleriyle tamirat bisiklet yapmak ve fotoğraf atölyeleri bakın veya profesyonellerle danışma ihtiyacı önce.

Eğer kılıfı sökmeye başlamadan önce, bisiklet tekerleği çıkarmak için gereklidir. İlk adım, - somunu çıkarılması. Bu yıldızlarla birlikte kaseti hemen sonra yer alır. Bundan sonra, bandın kendisi kaldırılmasına ilerleyebilir. Sonra her şey saat gibi gider: koni somun vida açılmış ve daha sonra yatak ekseninden kaldırılır. topları darmadağın gibi yatakları dökme, sen dikkatli olmalıdır eğer: İşte özel dikkat değer. Onlar ayraç, o zaman hiçbir şey endişelenecek. Sonra hub ve tüm detayları silmek zorunda, gres yeni bir katman ( "Litol-24" kullanmak en) uygulanır. Toplama kol ters olmalıdır. Kaydırıcılı kol çok daha uzun ve daha verimli sürecek, bu nedenle bu yöntemin iyi yılda bir kez yapılır.

Dağ bisikletleri: o onarmak için daha iyi değil ne zarar?

Mountine - çok sağlam bisikletler, ama onlar da bazen kırık. ellerinizle onarım dağ bisikleti yapabilmek için ayrıca birçok araç olması gerekir. ağır yükler itibaren çerçeveyi patlama olabilir (yükseklikten atlayarak). çerçeveyi kaynak değilse kırılgan ve savunmasız hale gelebilir çünkü bu tür tamiratlar, yapmaması gereken elleriyle dağ bisikleti bulunmaktadır. Ayrıca, darbe bazen arka değiştirici braket ( "horoz") patlar. Bu kısım çıkarılabilir ve kırılması durumunda bunun değiştirilmesi gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.