FormasyonÖykü

Sovyet ana hat yolcu lokomotif IS: Tarih, teknik özellikleri

1937 çünkü orada gerçekleşen World Expo Paris için bir dönüm noktası oldu. (Yolcu lokomotif "Iosif Stalin" nin şefkatli isim) onun Grand Prix var "Ara". O zamanlar Avrupa'nın en güçlü lokomotifi oldu. Bunun gibi Sovyet buharlı lokomotif tarihinin kalmıştır.

vaktinden önce

Buharlı Motor Lugansk lokomotif fabrikasında 1941 için 1931 den imal mevcut kargo buhar değnek "Felix Dzerzhinsky", bir yolcu versiyonu oldu. Ülkede sanayileşme oldu - artmış birkaç kez ciro hacmi çünkü oluşturuldu. Buhar Motor tipi 1-4-2 idi. Ne anlama geliyor? O tahrik aksı 4, bir havan ve sert bir çerçeve içinde 2 destektir. IS20-241 modeline Dünya Fuarı sunuldu. ilerideki bu lokomotife - Görüş oybirliği çıktı.

Tamamen yeni lokomotif

"Dağ", "Hudson" ve "Lokovanna" - Teknolojinin bu mucize üretimin başında zaten yolcu trafiği için Amerika Birleşik Devletleri güçlü lokomotif kurulmuştur. IC ile aynı eksenel bir formül, bir Kuzey Amerika yük taşıyıcı Berkchir vardı. Ama bu "2a" gibi ağır pistlerde yavaş hızda hareket eden, uzun mesafelerde ağır posta ve yolcu taşımacılığı için tasarlanmış Sovyet lokomotif, bazı bakımlardan temelden farklıdır.

zorunlu koşullar

Buhar Motoru birden ortaya gelmedi. Sovyet buharlı lokomotif geçen yüzyılın 20-ler ile gelişmeye başlamıştır. Kolomna bitki proje lokomotif "Mikado'da" biriken tecrübe göz önüne alındığında 1929 yılında oluşturuldu. Ama proje hayata ve 1931 yılında daha güçlü bir lokomotifi yaratmaya başladı değildi. Ana gereksinimlerinden biri buhar motoru dizisi "Felix Dzerzhinsky" ile parçaların maksimum değiştirilebilirliği oldu. Buna ek olarak, Buhar Motor, çekiş olması 1924 yılında çıkan buhar değnek tipi SU veya "gelişmiş Sormovo" ( "Kuru") cinsinden% 50'den daha yüksek olmuştur.

planları aştı

Şubat ayında, kroki detaylı tasarım için lokomotif Merkez Bürosuna verildi ve Nisan ayında hesaplamaları tamamladı. Hedefler aştı - tasarımcılar silindir, Kazan, aks-kutuları, akslar ve diğer parçalar kalmaz, onlar mümkün bahar süspansiyon düzeni (karoser ayarlamak için bir sistem) kullanmak için yapılmış PD ile değiştirilebilir hale başardı. Nisan ayında, Ekim 1932 başında Izhora işletmenin katılımı ile ilk lokomotif üretti, Kolomna tasarım ofisleri lokomotif fabrikasından çıkan düşme gelişme.

Etkileyici performanstan daha fazla

Aralık ayı sonunda bu yıl ederek, ikinci bir lokomotifi toplandı. Güney, Catherine ve Ekim - Bütün 1933 bu model üç demiryolları pilot olarak uygulanmaktadır. bölgede% 8 artış kez 2,500 HP bir lokomotif gösterdi ve ortalama güç, "Moskova Bologoe" o 3400 hp ulaştı Medyan (sadece% 50 planlı) ikiden fazla kez "kurutma" kapasitesini aştı olduğunu. Avrupa'nın en büyük ve hatta kaydını "FD" (65 kg / m ² • h) aşıldı kazanı (80 kg / m ² • h) zorlama edilmiştir.

dere giy

aşağıda Buhar Motor serisi ( "Iosif Stalin"), ikinci beş yıllık planı ülkenin parkta ana yolcu demiryolu olmalıdır oldu - 1934 yılında düzenlenen bir sonraki parti kongresinde, anda, önemli bir karardı. Ama Kolomna fabrika böyle lokomotiflerin bir kütle akışına çalıştırın güce sahip değildi. 1935 yılı sonuna kadar sadece altı serbest bırakıldı. Ancak, blok silindirli lokomotiflerin serbest bırakılması akışını sağlamak ve çerçeveler kare olabilir 1927-1931 yeni bitki Voroşilov makine fabrikasında inşa etti.

Daha da iyisi, daha güzel

İlk olarak sadece 1936 yılında bu 3 lokomotifi serbest bırakıldı. Kolomna buhar motorla karşılaştırıldığında bazı ayrıntıları, örneğin bu makineler önceki altı varolan yerine 4-aks 6 akslı ihale var, iyileştirilmiştir. İhale su motoru ve tüm trenin görünümünü iyileştirir güvenli ve daha uzun şekil, olmuştu. Ve 1937 yılında büyük ölçekli üretime tıklayarak bitki, 105 lokomotifler üretir. Savaş 1941 yılında başlamadan önce Hepsinden önemlisi, 174 adet, 1940 yılında serbest bırakıldı, 81 lokomotifi sahiptir. Bu serinin son buhar motoru 1942 yılında Ulan-Ude inşaatı tamamlanmıştır. Toplam lokomotifler "Iosif Stalin" 649 birimleri serbest bırakıldı.

deneme modeli

1937 yılında, Buhar Motoru bir deney 20 16. modeli faired ettiği gibi oluşturuldu. Sen lokomotif bakmak ve neden soranlara katılıyorum, geri 1937 yılında bu sofistike yapma makineleri, şimdi ülke yurtdışında benzerliği alıyor? daha çok, hatta 1930 yılında, rüzgar tünelinde bir aerodinamik gövde içinde motorun kapsamlı testler yapılmıştır çünkü. Sonuç olarak, bu formun gücüne teşekkürler 200-250 hp kazanabilir öğrendim ve hız arttırıldı. Disk tekerli bu formun lokomotif zamanda mutlak rekor oldu 160 km / s, için o kadar geliştirebilir. Dıştan, o çok, çok estetik oldu.

Sovyet ustalar

Kabin buhar lokomotifi sonundadır. iki boji üzerinde kendini dört İhale. IC lokomotif Westinghouse fren ile donatılmıştı. Kazan çerçeve üzerinde olan, geniş bir yanma odası ve Amerikan tarzı oluk tavan ve yanma odası olduğu ilave edilebilir. Mucizevi Sovyet teknik düşünce kimin özellikler yolların karşılık vermedi böylece mükemmel Buhar Motor 20 16 oldu. Tren, böyle motorları tarafından yönetilen Sovyet kez kurye atıfta. teknikte uzman kişilerce takdir ayrıntılı özellikler, yaygın olarak bulunmaktadır.

bazı veriler

Bir tek lokomotif "Iosif Stalin" yedi eksene sahip olduğunu belirtebiliriz. Bunlardan, dört lider edildi. Yukarıda belirtildiği gibi, motordan PD, o tekerlek, aşağıdaki formül ile ayırt edilmiştir. Onun kütlesi 133 ton eşittir, kavrama kütlesi 88 m, ortalama hız - 100-115 km / s. Bu lokomotif aşın ısıtılmış buhar ve bir iki silindirli makine basit adımları ile çalıştırılır.

Gurur mühendisliği - Lokomotif IS - üç Sovyet pullar gösterilen. Savaştan sonra serbest Popüler bir Sovyet filmi ( "tren doğuya gider"), bu lokomotif gündemde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.