FormasyonÖykü

SS: fotoğraf, şekil, işaret, savaştan sonra kader. SS - bu ...

Birinci Dünya Savaşı sonrası Almanya'nın teslim olmasından sonra, ülke derin bir krize düştü. Sonuç komünist görüşlerini karşıladı "hainler" durumunu temizlemek istediğiniz milliyetçi örgütlerin, kendiliğinden oluşumu idi. Bu Adolf Hitler oynadığı ideolojik lideri olan bir parti NSDAP vardı bu temelde olduğunu. Daha sonra onun talimatları Üyeleri ilk güçlü kişisel korumalarından rol oynamıştır paramiliter birimler SS, oluşmuştur.

SS kimlerdir? Fotoğraflar, nişan, üniformalar, bu yapıların randevu malzemesini dikkate devam ediyor.

SS kimlerdir?

SS - Geçen yüzyılın başlarında 30-ler kuruldu Nazi birliklerinin, özel bir muharebe birimleri. Bunlar paramiliter sözde takviye birlikleri aitti. Resmi olarak Waffen-SS ismi 1939 yılında uygulanmaya başlanmıştır.

Dünya Savaşı sırasında, SS Reichsfrer başlığını taşıyordu Himmler altında kalmışlardır. SS askerleri en iyi donanıma ve yenilikçi silahlar elde etmek öncelikli hakkına sahiptir.

SS - Hitler'in kişisel korumaları dan 1933 yılında oluştuğunu zorlar. O zaman yaklaşık 120 tür insan vardı. Daha sonra bu gruplarda Nazi hareketinin ve en yetenekli piyadesi en sadık almaya başladı.

Askeri birimleri SS oluşumu

1935 itibariyle Hitler'in Alay koruma memuru asker sayısının 120 2.600 kişiye yükselmiştir. Yakında, Führer ülkenin zorunlu askerlik giriş söyledi. SS-Verfügungstruppe - Sonuç Özel Kuvvetler'de üst makamların korunması karışan askerlerin dönüşümü oldu. Barış zamanında, bu üniteler reysfyurera dikkatli gözetiminde muharebe eğitimi alıyorlardı ve tamamen savaş sırasında onun emrinde geçin.

Başlangıçta, SS birimleri gönüllü olarak asker Ordusu kaydedildi. özel okulların subay yetiştirmek amacıyla Braunschweig ve Tölz'deki düzenlendi. Burada Nazi savaş inançların adanmışları beslenen. Herkesin, SS rütbeleri belirli parametreleri, özellikle karşılamak zorunda katılmak 175 cm'den az olmayan bir yüksekliğe sahip olması dikkat çekicidir.

Özel bölüm SS

SS askeri birimleri aşağıdaki 1939 ikinci yarısında düzenlenmiştir:

  1. Motorize Piyade Alayı - Genel Sepp Dietrich, Hitler'in yakın ortağı komutası altında birkaç piyade, keşif, topçu ve tanksavar tabur.
  2. Alay "Deutschland" - 4 tabur, keşif ve topçu amaçlar kurdu. militarize yapıların üyeleri 1938 yılında Sudetenland ele geçirmeyi hedefleyen etkinliklerin işgali katıldı.
  3. Polk "Almanya" - yapısına göre, cihaz, benzer motorize piyade alayına vardı. Onun sayıların bölümünü vardı Askerler Avusturya işgali dahil edildi.
  4. "Kurukafa" - beş alaylar SS, askerler önemli savaş tecrübesi vardı. Son ülkenin liderliğinin temsilcileri güvenliğinden sorumlu iç polisin rolü, oynadı ve daha sonra toplama kamplarının muhafız olarak kullanılmıştır.

çatışmalara ilk bölümü

Özel amaçlı raf Eylül 1939 askeri operasyonlar sırasında bunları kullanmak için ihtiyaç vardır - SS rağmen. Motorize Piyade Tümen ve "Almanya" Polonya'ya gönderildi. Son 10 ve 14. orduların parçası haline geldi. Alay "Deutschland" Batı Cephesi'nde defansif eyleme katılan.

Polonya'da Meslek kampanyası kanıtladığını SS - Bir cesur becerikli ve iyi eğitimli askerleri. komutanların raporları kanıtladığı gibi Ancak birliklerinin bu tür bazı askerler, daha güvenli ve hatta gözükara davrandım. nedeni zamanki savaş ağaları itaat etmek SS subaylarının isteksizliği oldu. Bu nedenle, Himmler bakılmaksızın toplam birliklerinin bağımsız savaştı SS rejimlerine yaptı.

üniforma

Form SS oldukça zarif siyah pantolon ve ceket oluşuyordu. Her iki ürün viskoz ilavesi ile doğal yünden. Bu hizmet üniforma uzatmak için yardımcı olur. askılarla birlikte yüksek bir kemer pantolon. SS kişisel eşya ve mühimmat depolanması için amaçlanan dört büyük cepler, içerdiği tek sıra düğmeli ceket giydi.

birimlerin üyeleri bir yün gömlek gri tonu giydi. İkincisi rahat hareket için izin verir ve sıcak tutmak, hangi oldukça serbestçe uyarlanmış bulundu.

SS asker pamuk kap siyah giyen. alt ve üst başlık üzerinde kimin gölge muharebe kolu eşleşti kırdığını. Generaller benzer tasarım kep giydi ama siyah kadifeden yapılmış.

nişanlar

diğer Nazi milis birimleri aksine, SS asker Wehrmacht Devlet amblem şeklinde değildi. Bunun yerine, kartal kanatları düz bir çizgi tarafında yayılmış edildi SS, özel bir işareti kullanılır. av görüntünün aynı kuş merkezinde gamalı haçı olan bir defne çelengi üzerine yerleştirilir. kovan üniformalar ipek veya alüminyum tel üzerine dikilir amblemi. Benzer bir işareti onun kapağını vardı.

ceketini SS birliklerinin sağ yaka olarak rün iki yıldırım şematik gösterimi şeklinde "zig" yerleştirdi. Bu karakterler formunda işlemeli veya bir metal ikonu şeklinde yapılabilir.

Özel bir bölünme "Totenkopf'un" aitti askerler, yerine geleneksel SS rünler "Zig" simgesi bir kafatası ve crossbones giydi.

Kadınlar SS eşi

Onun çılgın fikirlerini gerçekleştirmek için Hitler adanmış ve acımasız emirler sanatçılar gerekiyordu. Böyle Führer sadece erkekler arasında değil aradı. SS en ünlü kadınlardan biri Ilza Koh oldu. Bir genç olarak, o iyi bir öğrenci olduğunu ve başkalarının saygısını kazandı. 1939 yılında Ilse NSDAP katılmaya karar verdi. Birkaç yıl sonra o organizasyonuna dahil oldu Karla Koha, eşi oldu Buchenwald toplama kampında. Büyük hedefler genç SS eşi kocasının gizli sapkınlığın birlikte katıldı.

1936 yılında, Ilza Koh bir toplama kampında bir iş var. O zaman kocası mahkumlar üzerinde güç tarafından sarhoş. Herhangi masum insanların imhasını izleyerek, yakında o onun sadist gizli bulundu. Bölgede buna komutan daha az korkma başladı.

Frau Koch hayvanat bahçesinde vahşi hayvanların insafına inatçı toplama kampı mahkumları gönderdiği kanıtlar vardır. Ancak onun asıl tutkusu dövme oldu. resimlerle bezenmiş ölü mahkumların, derisinin onun için, çeşitli ev eşyaları dekorasyon için yapmaya başladı.

Nisan 1945 yılında Buchenwald Müttefik kuvvetler Karl Koch kurtuluşu sırasında o kadar uzun zaman önce insanların kaderi bertaraf değil kampında ortasında öldürüldü. Ama Ilse zamanında kaçıp ceza önlemek başardı.

1947 yılında, Adalet Bakanlığı Buchenwald eski mahkumlar için arama Alman kuvvetlerini gönderdi. Böylece, savaş Ilzy Koh esirlerine karşı savaş suçu güçlü kanıtlar vardı. SS eşi yakalanır ve hayatının sonuna kadar bir hapishane hücresinde gönderildi. Yakında, toplama kampının eski başkanı Bavyera hapis levha üzerinde kafayı.

Savaştan sonra SS kaderi

tarihsel bilgiye göre, İkinci Dünya Savaşı sırasında askeri operasyonlar sırasında tüm yaklaşık 180 000 asker SS yıkıldı. Yaklaşık 400,000 üyesi yaralandı. Başka 40 000 asker kayıp raporlanır.

SS daha da kaderi gibi? insanlığa karşı suç Nürnberg Duruşma sırasında hepsi askeri SS emir ait suçlanırsam. Bunların çoğu Holokost'taki ilgilerini itiraf. İstisnalar zorla temelinde devlet yapılarının örgütün saflarına işe ve aslında başka seçeneği yoktu tek kişi idi. ücretleri savaş suçları suçsuzluğunu ispat SS ile düşürüldü.

Sonuç olarak

Görüldüğü üzere, SS başlangıçta NSDAP partinin Hitler'in kişisel muhafızları ve üst yönetim olarak kullanılmıştır Wehrmacht'a ait birliklerin özel grup. Daha sonra SS askerleri özel askeri görevlerin yerine getirilmesi dahil oldu. Zaman yapısı ile uygun olarak SS politik ve ırk temelinde mahkumların imha yapan toplama kampları idi. Savaşın bitiminde Nürnberg Duruşmaları insanlık suçlarından suçlu SS üyelerini açıkladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.