TeknolojininElektronik

Sony HDR-AS30V. Sony Kamera

Her yıl artan aşırı aktiviteler ve heyecanlar (dağcılık, paraşüt atlama, snowboard, sörf vb.) Sayısı artmaktadır. Bu tür eğlenceler, birçoğu bir video yapmak için isteklidir, dolayısıyla izlenimlerinizi arkadaşlarınızla gelecekte paylaşabilirsiniz. Bu tür insanlar için, küçük ağırlıkları ve boyutları farklı olan ve çeşitli aksesuarlara (kasklar, bağlantılar veya döner tripodlar) güvenilir şekilde sabitlenebilen, sözde eylem kameraları yaratılır. En ilginç modellerden biri, incelemesi aşağıda daha ayrıntılı olarak sunulan Sony HDR-AS30V kamera idi.

Genel açıklama

Yüklü bataryayı dikkate alarak cihazın ağırlığı 90 gram, boyutları ise 82h47h25.4 milimetredir. Önceki modifikasyona kıyasla boyutların dörtte bir oranında azaldığını belirtmek gerekir. Modelin standart versiyonu, cihazı toz, yağmur ve karlardan korumak için tasarlanmış dahili stereo mikrofonlu bir kutuyu içeriyor. Dahası, kamera oldukça sağlam ve bu nedenle bir buçuk metrelik bir yükseklikten düşmekten acı duymaz. Genel olarak, başarılarını kanıtlamak isteyen aşırı riskli aktif bir yaşam tarzı hayranları için Sony HDR-AS30V modeli çok başarılı bir çözüm olacaktır. Kamera sahiplerinin görüşleri, hafifliği ve düşünceli tasarımı sayesinde sporcunun hareketlerinin utangaç olmadığı ve herhangi bir şekilde sınırlı olmadığını gösteriyor. Pilin rolünde burada bir lityum-iyon pil kullanılıyor , tam bir şarj için yaklaşık dört saat sürüyor.

Teknik ekipman

Cihaz, yüksek çözünürlüklü görüntü yakalama özelliğinin sağlandığı bir CMOS sensörüyle donatılmıştır. Dahası, düşük ışıkta bile yüksek kaliteli bir görüntü elde edilir. Matrisin çözünürlüğü 11,9 milyon piktedir. Üst düzey Carl Zeiss Vario lens , Sony HDR-AS30V'nin en önemli avantajlarından biridir. İncelemeleri oldukça kapsamlıdır ve herhangi bir çerçeve fragmanında mükemmel görüntü kalitesi ile 170 dereceye kadar bir açı yakalamanızı sağlar. Modelde kullanılan optiklerin geniş açılı merceklerde en iyi taraftan kendisini ispatlamayı başarabildiğini belirtmek gerekir .

İnşaat ve yönetim

Sony HDR-AS30V'nin tasarımı aynı anda kolay ve güvenilir. Cihazı, hemen hemen her türlü hava koşulunda kullanmanızı sağlar. Çekim için kamerayı elinizde tutmayın - sadece düzeltin. Ana kontroller kasanın yan tarafında bulunur. Düğmeleri itmek eldivenlerle bile zor olmayacak.

Paket İçeriği

Modelin uygulandığı bölgeye bağlı olarak, üretici yapılandırmasını biraz değiştirebilir. Sony HDR-AS30V video kameranın standart ekipmanı, cihaz için bir koruyucu kutu, görüntüleri ve video klipleri sabit microUSB ortamına aktarmak için bir kablo, tutkal sabitleme, bir NP-BX1 pil paketi ve bir garanti olması gerektiği kadar olmasın. Gerekirse, alıcı ayrıca bir ücret karşılığında bir uzaktan kumanda satın alabilir. İkincisi sayesinde kamera doğrudan bilekten Wi-Fi ile kontrol edilebilir. Bu taşınabilir aygıt, çekim işlemini başlatmanıza veya durdurmanıza, ayarları değiştirmenize ve hatta kırpma görüntülerini düzenlemenize olanak tanır.

Video Yakalama Seçenekleri

Güçlü bir elektronik dolum modelinde bulunması nedeniyle, video Full HD formatında saniyede 60 karelik bir hızda çekilir. Buna ek olarak, Yavaş Hareket efekti ile cihaz, saniyede 120 karelik bir frekansta HD kayıtları oluşturabiliyor. Genel olarak, bu dijital video kamera Sony altı modda video üretme kapasitesine sahiptir. Onların seçimi kullanıcının isteğine ve takılı bellek kartının boyutuna bağlıdır. Gerekirse, atış iki ya da dört kez yavaşlatılabilir. Ortaya çıkan pürüzsüz video ve titreşim ve sarsıntıda oldukça net çerçeve, SteadyShot olarak bilinen etkili bir stabilizasyon sisteminin işleyişinin sonucudur. Yüksek hızlı yüksek kaliteli işlerin yanı sıra bir kaykay, bisiklet veya motosiklet üzerinde stunts gerçekleştirmek için süper ince çekim modu sağlanır. Etkinleştirildiğinde, kayıt saniyede 60 kareye kadar bir oranda gerçekleştirilir. Video çekimi sırasında mükemmel ses parametrelerini belirtmek imkansızdır.

işlevselliği

Sony HDR-AS30V modelinin ilginç bir özelliği otomatik video düzeltme özelliğidir. Cihaz ters konumda iken çekilen video kayıtlarının görüntülenmesi sırasında kullanılır. Fotoğrafın farklı açılardan alınmış görüntüsünün bütünlüğünü sağlamak için geliştiriciler, eşzamanlı olarak iki kamera tarafından çekilen malzemeyi tek bir bütün - İki-Ekranlı Çoklu Görüntüleme biçiminde birleştirmeyi öngörüyordu. Uzaktan kumanda rolünde bir akıllı telefon veya tablet görevi görebilir. Fotoğraf makinesini bu tür cihazlara anında bağlamak için, Tek Tuşla Yakın Alan İletişimi işlevini etkinleştirmeniz gerekir . Dahası, kullanıcılar PlayMemories Home uygulamasını Sony HDR-AS30V kameraya indirebiliyor. Birçoğundan gelen geribildirim, bu durumda üç veya dört video parçasını birleştirmenin oldukça olası olduğunu gösteren çarpıcı bir teyittir.

Fotoğraf modu

Video kayıtlarından çok resim çekmenin daha tercih edilebilir olduğu durumlar söz konusudur. Bu durumda model sahibi için ihtiyacınız olan tek şey, cihazınızda ilgili modu etkinleştirmektir. Sonuç olarak, 11.9 megapiksel çözünürlüğe sahip oldukça yüksek kaliteli fotoğraflar elde edilmektedir. Üstelik, model otomatik seri çekime izin verir. Kamerayı bu modda yönetmek, standart bir kamera kullanmak kadar kolay.

Kablosuz iletişim

Bu modelin Sony'nin video kamerasını övünebilecek önemli bir özellik, bir Wi-Fi modülü olan ekipmanıdır. Dosyaları bir akıllı telefona veya diğer uyumlu cihaza aktarmanın yanı sıra uzaktan kumanda fonksiyonunu da yerine getirmeye yarar. Fotoğraf makinesini teknoloji uygulamasıyla birleştirmek Yukarıda daha önce belirtildiği gibi Tek Dokunuşlu Yakın Alan İletişimi, tek bir dokunuşla gerçekleştirilir.

GPS Modülü

Ek olarak, Sony HDR-AS30V video kamera, yerleşik bir GPS modülüne sahiptir ve bu modül sahibine bir takım ek özellikler açar. Harita Göster fonksiyonu sayesinde cihazın yerini, rotasını ve hızını bulabiliyor. Tüm bu bilgiler ayrı bir dosyaya kaydedilir. Video ile çalışırsanız, kareler rota başlangıç noktasından başlayarak gösterilir. Fotoğraf modu etkinleştirildiğinde, çıkarılan nesnelerin konumu ile ilgili noktalar ve bilgiler içeren çerçeveler sabitlenir. Çoklu Görüntüleme işlevini kullanırken, göstergeler bir görsel hız ölçer şeklinde bir video kaydına eklenebilir.

Verilerin saklanması ve aktarılması

Video kamera, iki tip bellek kartı - Memory Stick Micro ve Micro SD (dördüncü sınıf ve üstü) için uygundur. Veriler USB portu üzerinden veya yukarıda belirtilen Wi-Fi modülü kullanılarak sabit ortama aktarılabilir. Ayrıca, kullanıcılar yüksek hızlı HDMI arayüzüne erişebilir. Onun sayesinde, videoları ve fotoğrafları büyük bir plazma ekranında doğrudan kameradan izleyebilirsiniz. Aynı zamanda, standart konfigürasyonda bu çıkış ile bir kablo bağlanması için herhangi bir hüküm bulunmadığına dikkat edilmelidir.

Maliyet ve opsiyonel aksesuarlar

Sony HDR-AS30V video kamera fiyatı ABD pazarında 248 dolarla başladı. Bununla birlikte, Rusya ve BDT ülkelerinden alıcılar, cihaz için en az 365 dolar ödemek zorunda kalacaklar. Buna ek olarak, üretici, kamerayı sabitlemek ve taşımak için tasarlanmış birtakım ek aksesuarlar ve aygıtlar da sunmaktadır. Bunlar, kayışlar, çerçeveler, emiciler, kafa tutucuları, arabada bulunan şarj cihazı ve diğer birçok cihazları içerir. Aynı zamanda, ilk bakışta gözüktüğü üzere, sadeliğe rağmen maliyetlerinin önemli olduğu gerçeğine dikkat edilmelidir.

bulgular

Özetlemek gerekirse, Japon üreticinin model Sony HDR-AS30V'yi maceracılar ve dinamik konular için bir video kamera olarak konumlandırdığına dikkat edilmelidir. Bu, ana reklamcılık sloganıyla kanıtlanıyor. Genel olarak, model bu deyimle tamamen uyumludur, çünkü çok işlevli, kompakt ve hafif bir cihaz olarak, kaliteli bir mesleğe kavuşmanızı sağlar. Her yerinde düzeltebilirsiniz, ancak kapağı çıkarmadan bile yönetebilirsiniz. Dahası, kameranın sahibi, çekimleri hızla işleyebilir ve arkadaşlarıyla sosyal paylaşım ağlarında paylaşabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.