ÇirkinlikInşaat

Halı döşeme: tipleri, özellikleri, avantajları ve dezavantajları

döşeme çok çeşitli arasında çok popüler halıdır. Bu malzeme, dayanıklı ve fiyat kalitesi birçok faktöre bağlıdır: kazık uzunluğu, kalınlığı, kompozisyon, ankraj tabakanın temelleri. Bu nedenle her müşterinin bu malzemenin seçimi dikkate avantajları ve dezavantajları her almalıdır. Bir halı seçerken mükemmel olduğunu uzun süreli ventilasyon sırasında bile devam koku emer olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, mutfakta veya oda duman içinde kullanılmamalıdır.

halı döşeme için zorunlu koşullar

Bir halı gölge ihtiyaç satın almış, ancak yüklemek için acele etmeyin. Her şeyden önce, emin bunun için gerekli tüm koşullar olduğunu yapmak gerekir.

Genellikle onarım sırasında, birçok kişi genellikle halı yeni bir zemin kaplamasına düşünüyoruz. malzemenin döşeme yüzeyini bozmamak için, son çare olmalıdır.

Seks, seviye, temiz ve kuru olmalıdır.

Oda sıcaklığı daha yüksek, 15 ° C ve nem oranı% 75'den daha fazla olmalıdır. Sadece getirdi malzemeyi döşeme başlamak unutmayın gerekli değildir. O alışmasına gerekir, yüzden bir gün için en azından amaçlandığı tesislerinde malzemeyi terk etmek gereklidir.

zemin hazırlığı

Her şeyden önce, doğru ve doğru bir hesaba tüm özellikleri (nişler, çıkıntılar, duvarlar, vb) alarak, uzay ölçmek gerekir. Ayrıca bir taslak ve hesaplamalar daha kolay ve hızlı yapılabilir bir şemayı çizebilirsiniz. hesaplama sonra,% 10 halı eklemek zorunludur.

zemin hazırlanması beş aşamadan oluşur:

eski kaplama 1. Temizleme.

Tüm sıyrık ve çatlakların 2. Eleme.

Toz ve döküntü 3. Kaldırma.

4. Primer kat.

5. alt-tabakanın atılması.

Yumuşak - kumaş için, kauçuk esaslı ihtiyaç, dokuma taban üzerine kağıt destek seçmek için kullanılır. Bu taban kaplamasının operasyon süresi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

döşeme

Bir halı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç özellik stil vardır. İstifleme tüm koşulların yerine getirilmesi durumunda idealdir.

1. kabarcıkların giderilmesine dikkat edin. Küçük bir şişenin ortaya çıkması en ufak ipucu yoktu, bu ortadan kaldırılmalıdır. Bu tesisatın nihai sonuç bağlıdır.

2. çizim, kanvas tek tip olmasını tek yolu almak için gereklidir.

3. Ortak zorunlu pencere dik olarak yerleştirilmiş, yani güneş ışığı görünür değildi edilmelidir.

4. kat tamamen düz olmalıdır. Başka bir durumda, performans kumaşın yeri çabucak yıpranacaktır.

5. halı doğal bir malzemeden yapılır, özellikle tutkal büyük miktarda kullanmayın. aşırı yapıştırıcı yığınına almak ve bu döşeme ortaya yansıtılmaktadır.

Zemin teknolojisi

Bugün, niteliksel olarak yatıyordu halı olabilir birkaç teknolojiler var. Bunların her biri üzerinde döşeme kendine has özellikleri vardır. kendi başlarına başa çıkabilir istifleme kolay yolu ile, daha iyi, daha karmaşık yollardan seçim değil sadece becerilere sahip profesyoneller, aynı zamanda ek profesyonel araçlar yönelmek.

Halı döşeme tekniği yapıştırıcı ve bezkleevuyu ayrılmıştır. İkincisi, sırayla, (çevre veya bantta tespit ile) germe ve ücretsiz bir şekilde ayrılmıştır.

yapışkan bir yöntem

Bu yöntem yalnızca büyük bir alana sahip alanlarda kullanılır. Saygınlık kurumu sadece halı vurgular. malzemenin döşemesi yüksek yük ile odalar için tasarlanmıştır. Bu oldukça zaman alan bir süreçtir. Ancak bir şekilde güvenilir bir deformasyon, kırışıklık veya kabarcıklar korunmaktadır örtüsü. Sıralama, bu şekilde madde, aşağıdaki sırayla oluşur.

1. enkaz ve toz kat temizlemek.

bir yüzey üzerinde yapışkan taraklı mala 2. Uygulama. alt-tabakanın yapıştırılması.

Kuruduktan sonra 3. Eğer halı rulo gerekir. kenar duvarına gitti olduğunu da görmek emin olun.

kumaşın 4. yarısı kadar katlanmış ve halı tutkal koymak gerekir. Tereyağlı yan eşit olarak uzanan, bastırılabilecek.

5. Aynı ikinci yarısı ve daha sonraki bantları ile tekrar edilmelidir.

6. halılar kuru olmalıdır, kenarlar kesilmiş olmalıdır.

7. kaideler yükleniyor.

Eksileri. tüm istif sürecin karmaşıklığı, malzeme diğer odalar için kullanılması mümkün değildir. Halı tutkal dikkatle seçilmelidir.

Yararları. Zemin kaplaması güvenli, kırışıklıkları yok kabarcıklar bağlanır. yüzeyini temizlemek için de kullanılabilir yıkama elektrikli süpürge. Yangın sırasında, yangın çok çabuk yayıldı olmaz.

Ücretsiz kurulum

Gevşek serilmiş halı basit oda etrafında kumaşın yayılması ile karakterize edilir. döşeme yöntemi yalnızca bir parça bez kullanabilirsiniz küçük bir alana sahip odalar için kullanılmalıdır. şöyle elleriyle halı döşeme oluşur:

1. enkaz ve toz kat temizlemek.

2. kenarları zorunlu duvara gidip şekilde haddeleme bıçak.

Bir yandan 3. sıkıca duvara bastırdı ve bir kaide ile düzeltmek gerekir.

Diğer duvarlarda web ile ne yaparsınız 4. fazla malzemeyi önceden kesilmiş. Kapı kanadının alanında bir metal çıta düzeltin.

Eksileri. İstifleme güçlü değildir. Bu halı üzerinde tekerlekli ağır mobilya koyamazsınız. Sen temizlemek için yıkama elektrikli süpürge kullanamaz.

Yararları. döşenmesi için bir basit bir yolu.

çift taraflı bant kullanarak Döşeme

Bu yöntem halı kurulum en yaygın yoludur. Bu tür bir yöntemin İstifleme güvenilir ve nispeten basittir. Bu şekilde kumaş eski döşeme (muşamba, laminat fayans) her türlü döşenebilir yanında O, özel hazırlık zemini gerektirmez. Gerekirse, bu çıkarılabilir. aşağıdaki gibi İstifleme oluşur:

bir ızgara 1. Zemin üzerinde yapıştırılmalıdır taraflı yapışkan bandın 50 cm'lik bir mesafeden. Üst filmi kaldırılmaz.

2. Bölüm , koruyucu film soyma sıkı ağ-yapı bölümü viski doğru bastırılır. her şeyi aynı şekilde yapmaya ağın kalan kısmı ile.

3. halının fazladan kısmı düzgün kesilmiş, kenarları kaide vasıtasıyla sabitlenir.

Eksileri. kabarcıklar Olası görünüm, yapışkan bant deformasyonu.

Yararları. döşenmesi için bir hızlı ve kolay bir metot.

döşeme maliyetini

Halı döşeme özellik katan birçok özellik vardır. aşağıdaki gibi profesyonel hizmetler Moskova bölgesinde şu anda Fiyatı şunlardır:

  • Yapıştırma - 250 ruble / m2;
  • süpürgelikler yükleme - 70 RUR / m2;
  • merdivenlerde halı döşeme - 500 RUR / m2.

Bu hizmetlerin maliyeti uzmanları tarafından yürütülür, tabii ki düşük değildir. Fakat birçok daha güvenilir bir sonuç elde etmek için kaynakların büyük miktarda harcama tercih ediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.