Liderlik

Soichiro Honda, Honda, şimdi Honda Motor Corporation'ın kurucusu: biyografisi, ilginç gerçekler

Soichiro Honda ünlü vizyoner otomotiv endüstrisi oldu. Sınırlı araçlarının adam, ama büyük yetenek sonsuza bugün sürücü şeklini değiştirdi. Bu kısa geçmişinde yaptığı uzun ve şanlı kariyerinin sadece bazı ilginç aşamalarını işaretlenmiş.

Mekanik geleceği Napolyon

maharetli dokumacı - karısı Mika dürüst, deneyimli demirci - Komo Tenryu yakınlarındaki küçük köyünde, şimdi Hamamatsu kenti Gihei Honda yaşadı. Gihei bisiklet tamiri atölyesi içeriyordu. 17 Kasım 1906, çift Soichiro doğdu. aile zayıf olmasına rağmen biraz katı olsa da, evlat, mutlu bir ortamda büyüdü. Babası gibi, Honda (aşağıda görebileceğiniz fotoğraf) babası gibi, o becerikli elleri vardı, mekaniğin bir aşk barındırmıştır ve. O her zaman tüm randevular için vaktinde, başkalarına sıkıntı olmaya meyilli değildi ve zaman takdir büyüdü.

8-9 yaşında ilk kez yaşındayken o kaba ve tozlu kırsal yolda yanından bir araba sürücüsünün gördü. Soichiro büyüleyici egzoz bulundu ve motor kükreme ona müzik gibi geliyordu. benzinin minik birikintisi yaklaşan, o diz çöktü, bir mucize sol sürdü parmaklarını ve inhale içine batırılmış. oğlan kokusu hipnotize hissetti ve o zamandan beri, sadece makine ve motorlar hayal. Soichiro için Futamate sınıflarında ilkokul sonsuza gergin: babasının atölyesinde boş zamanlarını geçirmek telefon bekledim. o Gihei onarım yardım ederken Pedal, zincirler ve tekerlekler oyuncaklarını idi.

Çalışılacak "Sanat Shokai"

Honda 16 yaşında iken, o bir reklam otomobil atölyesi "Sanat Shokai", Tokyo gördü. Servis ve şehirde popüler, sağladığı en iyi onarım hizmetleri onarımı. Bu işe ait duyuru değildi, ama Soichiro öğrencilerine almaya liderlik yazdı. olumlu yanıt aldıktan sonra bir hafta sonra hayalperest Tokyo gitti.

Soichiro Honda ülkenin kentleşmiş sermayesini görmek sevindi. İlk birkaç ay, öğrenciler çay veya yıkama zeminler yapma gibi küçük görevleri yerine getirir. Yaşlılar onu kanatları altına aldı ve şirkete yaptığı sabır ve özveri izledi. Hızla otomotiv iş nüansları öğrenmiş ve çalışkan mekaniği olarak ün kazanmıştır. sıkı çalışma, yeteneği için O'nun coşku doğaçlama ve mekaniğin sezgisel anlayış iyi şekilde hizmet verdi. O onun baş Yuzo Sakakibara öncülüğünde piston halkalarını üretmeye öğrendim buradaydı. Soichiro sadece işi onarmaya öğrendik, ama aynı zamanda müşterileri ile nasıl başa ve teknik yeterlilikleri ve performans gurur duygusu önemini biliyordu değil. O sadece teorik bilgi değil, aynı zamanda bu tür dövme ve kaynak gibi gerekli çalışma becerileri aldı.

şube Başkanı

Genç adam rüyasını yaşıyordum, ama hepsi 1923 1 Eylül değişti. Japonya'da büyük bir deprem ölüm ve yıkım getirdi. trajedi fazla 140.000. Adam öldürdü. Üst düzey personel evlerini ve hayatlarını yeniden gitmişti ederken, Soichiro stüdyoda oldu. trajedi müşterilerinin motosiklet ve araba tamir etmek fırsatı buldu bu tomurcuklanan mühendis için bir nimet haline gelmiştir.

Honda atölyenin vazgeçilmez varlık haline gelmiştir "Sanat Shokai." 1928 yılında şirket hızla genişledi ve sahipleri diğer şehirlerde şube açmayı karar verdik. 22 yaşındaki Soichiro Hamamatsu şube sorumlusu konulmuştur. Yeni görevleri ona eski yedek parça ve şasiden yarış arabası montaj yapmak için bol zaman verdi. Aynı zamanda ona kendi yetenek mucit sınama fırsatı verdi. Soichiro karalama oluşturulan yarış arabası ve ona capitally tamir motoru "Ford" koydu. 160 km / s üzerinde hız gösteriliyor, araba Japon yarış pisti için rekor kırdı. Kendi yarattıkları üzerinde çalışan Soichiro gece gündüz.

Zamanla Hamamatsu bir dal 30'dan fazla kişi çalıştıran oldu. Aynı yılın Ekim ayında Honda Sati evlendi. O gıda personel ve defter tutma hükmü alarak, kocası şirketi yürütmelerine yardımcı başladı. Amatör yarışları bizzat neredeyse ölümle sona eren bir kaza vardı onunla, 1936 yılında kadar, otomobillerini sürdü. Eşi ve babasının ısrarıyla yarışlarda katılmadı.

kendi iş

1937 yılında, Soichiro Honda (makalede sunulan fotoğraf) segmanlar Tokai Seiki Ağır Sanayi üretimi için şirkete 3200 $ tutarında tasarruflarını yatırım yaptı. kullanışlı önceki çalışmaları üzerine yaptığı kısa kalmak o Hamamatsu yaptığı fabrika açtı zaman. Şirket daha sonra "Toyota" segman, ve Japon İmparatorluk Ordusu ve Hava Kuvvetleri sağladı. "Toyota" tarafından belirlenen 3000 pistonlu halkadan parti doğrulanmadı zaman ilk ders Soichiro aldı. Bu şirketin mali durumuna büyük bir darbe oldu. Ama bastırılamaz Honda kalite kontrol ve iş arkada değerli bir ders öğrendi. O metalurji incelemek için Hamamatsu sanayinin Enstitüsü ve iki yıl girmeye karar verdi.

Çin-Japon Savaşı sırasında ve sonrasında, İkinci Dünya Savaşı sırasında, şirketin satış üç katına çıktı. Ayrıca artık yarış arabaları toplamak olabilir Honda, için hayal kırıklığı bir dönemdi. Savaşa çağrıldı Yavaş yavaş şirkette erkek çalışan sayısı, personel sayısı iki bine yükseldi azalttı hangi. Onlar tecrübesiz kadınlar tarafından değiştirildi. Bu Soichiro otomasyon ihtiyacını anlamış sonra oldu.

Pearl Harbor Saldırısı Japonya'nın kıyılarına savaş getirdi. Müttefik hava kuvvetleri Hamamatsu üssünü bombaladı. Baskın sırasında fabrika Honda kısmen yıkıldı. Ama o ve montaj hattı yeniden inşa ettiler.

dini gün ile ilgili

1945 yılında bir deprem kenti salladı ve bu kez şans Honda tarafında değildi. Bitki Soichiro aracı ne de geri de isteğim vardı, o kadar acı çekti. bitki "Toyota" satılan, Honda bir yıllık izin aldı. O Hamamatsu Teknik Koleji kaydoldu, otomotiv endüstrisini okumuş, ama nihai sınavlar için görünmedi. Soichiro diploma olmadan mühendis oldu.

İkinci Dünya Savaşı sonrasında Japonya harap oldu. Kamu ve özel taşıma azalacağı tahmin ediliyor. Ülke savaş öncesi ihtişamını yeniden kazanmak için cesaret topladı. dini bir şevkle tüm sektörlerde Üreticileri uygun fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler elde etmek istedi. Ancak, otomotiv endüstrisi refahına ülkeye "şanslı" olacağını bir araç yaratmak için yolun kavşakta hâlâ.

Bir benzin motoru ile bisiklet

Ekim 1946 yılında Soichiro "Honda" Araştırma Enstitüsü yarattı. O ordu minik iki zamanlı radyal motorunu edinilen ve bisiklet onları uyarladı. Bir benzin motoru ile ucuz bisiklet anında pahalı araba yetmeyeceğini insanlar arasında popülerlik kazandı.

1948 yılında Honda motosiklet üretimi için bir fabrika kurdu. Daha fazla araştırma ve geliştirme modeli Type-A'nın görünümünü yol açmıştır. "Honda" sadece ülkenin motorlu taşıtların 200 üreticilerinden biridir olarak rekabet, zor oldu. Soıchıro marifet ve ağızdan ağıza ilk Honda motosiklet hit yaptı. Ve "Rüya» Type-D, model görünümü sonsuza Japon iki tekerlekli endüstrisini değiştirdi.

Honda: Düşler Fiyat

Soichiro yılında prensibi oldu - "iyi ürünler iyi bir pazarlama stratejisi gerekiyor." Honda her zaman zarif ama güçlü makineler yapmak istediği gibi adı "Rüya", yakın arkadaşları tarafından önerildi. Ne yazık ki, şirketin mali durumu en iyi durumda değildi. Soichiro koca bir mühendis ama maliyetlerini kontrol ve kayıpları azaltmak mümkün değildi korkunç bir işadamı oldu. Şirket hızla kurucusunun hayalini ödün, para kaybediyor. Soichiro işletmenin geleceği üzerinde durulması zaman evinin kapılarına Takeo Fujisawa çıktı.

Tamamlayıcı kurtarıcı

Fujisawa 44 yaşındaki sanayici başına Soichiro, fabrika motosikletlerin sahibi tanıştığımız zaman, 1950 yılında oldu. O arabalar için tutkusunu paylaştı ve onlar saatlerce onlarla bahsedebiliriz. Günün sonunda Fujisawa olsa herhangi bir resmi anlaşma olmadan, dışarı çıktı iş buldum. O Araştırma ve geliştirmeye adamış tüm zamanını şirketin iş operasyonlarının kontrolünü aldı ve Soichiro.

en kaliteli motor oluşturma Honda'nın öncelikli oldu ve 5.5 litre Tip E. Motosiklet farklı 4 zamanlı motor kapasitesi başlatıldı modelin üretiminde sonucu. a. Fujisawa iş zekası 50 metreküp yer değiştirme ile Cub Tip ışık motorlu taşıtların üretimine yol açtı. cm'dir. Bu maliyet-etkin bir model kalpleri kazandı ve bir araba satın almaya yetmeyeceğini Japon halkının, binlerce beklentilerini karşılamak olmuştur.

Soichiro milyoner

büyüyen bir şirketin büyüyen ihtiyaçları fabrika ve araştırma laboratuarları yeni inşa buluşmaya. 1955 yılında Honda Motors Tokyo borsasında halka açık halka arz yoluyla mali destek aldı. 1956 yılı sonu itibarıyla, şirket Japonya'da lider motosiklet üreticisi haline gelmiştir, Soichiro ve yakın arkadaşı Fujisawa şu anda milyonlarca dolarlık bir servet elde.

"Honda" felsefesinin sloganı üç zevkler dayanmaktadır:

  1. Üretimin Joy mühendis ve üreticiler tarafından deneyimli.
  2. destekleyicileri ve satış departmanları vardır sevinç satış.
  3. Müşteri mal memnun olduğunda - sevinç, en büyük ödül Soichiro satın alın.

ABD askeri lojistik operasyonları için Japon otomobil kullanmaya başladığından beri 50'in satış Kore Savaşı sırasında önemli ölçüde artmıştır. Ülkenin Hatta gemi inşaatı ve demir çelik endüstrisi devam eden savaştan yararlanmıştır. güvenilir motorlar ve düşük Yüksek kalite, işletme maliyetleri "Honda" make ABD ordusunun en çok tercih edilen lojistik ortağı. Fujisawa büyüme için bir fırsat görmüş ve son derece başarılı üretim şirketi bir sistem geliştirdik. Honda Motors mali pozisyonu daha önce hiç olmadığı, böyle iyi durumda idi. Motosiklet "Honda" ülkenin gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. başarısına rağmen, duşta 52 yaşındaki Soichiro ellerini kirletmek asla kaçınan bir oğlan hâlâ.

Conquest of the Americas

1959 yılında Honda Motors ABD pazarına girdi. Orada böyle Harley Davidson ve Hint gibi ağır motosiklet modellerinin yerel üreticileri tarafından ulaştı. şirket, Los Angeles'ta bulunan, ancak müşteri çekmek olamazdı. Ortalama bir Amerikalı bir motosiklet sadece suçluları ve polis binmek inanılmaktadır.

"Honda" hedef kitlenin algısını değiştirmek istedim. Bu benzersiz pazarlama stratejisi için benimsenmiştir. şirket donanım mağazaları, spor malzemeleri mağazaları ve hatta süpermarketlerde onun motosiklet gösterdi. Model Süper yavru ABD'de ortaya çıktı, bu genç Amerikalılar çalışmak gitti şeklini değiştirdi.

Amerikan şubesi ilk yılında yabancı bir şirket için mükemmel bir sonucuydu 15 bin. Birimler, satmak başardı. Yine Soichiro iddialı planları barındırmıştır. O ayda 15 bin. Birimler satmak istedi. Her zaman olduğu gibi neden için o olmayan geleneksel Japon tarzında motosiklet satmaya başlamıştı Fujisawa, başladı. şehir şehir onlarla dolu römorklar taşıyan satış departmanı.

benzersiz dağıtım yöntemi çalıştı ve satış yükseldi. 1958 yılında Model Süper yavru Amerikan pazarı için tekrar tekrar düzenlendi oldu. Kaliteli ve çekici motosiklet ABD'de en iyilerinden biri olarak kabul edildi. Işık kadın çerçeve, kolay kullanım, düşük bakım ve basit bir tasarım adil seks arasında popüler olun. yakıt tüketimi Honda Süper Cub Feature motosiklet izin verilen ülkede en ekonomik çağrısında bulundu. Amerikan versiyonu 50 metreküp motoru oldu. cm ve 4.5 litrelik bir kapasitesi vardır. a.

Suzuka (Japonya) bu modelin üretimi için, şirketin "Honda" nin yeni fabrika inşa edilmiş, hangi maliyet 30 bin. Vardiyada Taşıtlar veya 50 bin üretimi için tasarlanmış 10 milyar yen olarak gerçekleşti. İki. Şirket dünyanın en büyük haline gelmiştir ve seri üretim% 18 oranında maliyetlerini azaltacaktır.

kendisi ile yarışmakta

Honda Motor Company derinden ABD motosiklet pazarına nüfuz edilir. Ama Soichiro fazla isteyen. Bir gün özel bir araştırma merkezi ziyaret ve ekibi motosiklet yarış katılımını açıkladı şok etti. Onun tutkusu ve tekrar hız etkisi için ihtiyaç. 1959 yılında, "Honda" takım Man Adası'ndaki yarışta katıldı ve açıkça rakiplerine karşı çıktı. Görünüyordu cüretkar hareket stratejik, teknolojik sınırları şirket dışında hareket oldu. yarış için geliştirilen teknoloji, sonradan tüketici motosiklet kullanıldı. üzerinde Kötü bir başlangıç Man Adası çünkü motorları ve Soichiro için diğer teknik aksaklıkla sürekli başarısızlık bir öğrenme süreci oldu ve o her şeye rağmen, sürekli kazanmak için amaçlayan ekibi yüksek moral sürüyorlardı. "Honda" 125 ve 250 metreküp kategorilerde ilk 5 pozisyon kazandığında Başarı, 1961 yılında geldi. cm'dir.

dünyayı fethetmek

Motosiklet yarış başarı yararlanmak için, Soichiro yabancı pazarlara hareket etmeye başladı. 1964 yılında şirketin Amerikan şubesi Akademi Ödülü ve Super Bowl sponsor oldu. Hemen dikkat çekti ve ayda 100 bin. Satış dönüştürmek. Honda "Sen en güzel insanlarla tanışmak" Reklam kampanyası "" çok büyük bir tüketici talebi yarattı. kampanya kurucusunun gerçek bir yansıması oldu. 60 saniyelik reklam genç anne yakındaki dükkana onun "Honda" ve sürücüler için okulda bir çocuk atar. Estetik mükemmel siyah-beyaz-reklam bu markanın motosiklet sürme, farklı bir ortamda insanları gösterir. Daha yakın renk reklamlarında genç Amerikalıları çekmek için "Honda" konulu kızları ve erkekleri betimleyen.

"Formül 1"

Honda'nın küresel motosiklet pazarının kurucusu kazandı, ama o daha da büyük tepelerini ele geçirmek istedi. Yine otomobillerin üretime başlamasını duyuran geliştiriciler salladı. şirket sorunun çözümü için kaynak ve teknik uzmanlığa sahip gibi, pratik bir adımdı. Ama "Honda" ayakta engel önce - Japon Ticaret ve Sanayi yeni üretim araçlarının kurulması için lisans sorunu değil. Bu depresif Soichiro tutkuyla onlara kapılma.

ahlaki politikacı kazanmak için, o yarışı "Formula-1" in performansları başladı. Fikir uluslararası kalite standartlarını koruyarak daha hızlı ve daha ucuz araba üretmek oldu. "Formula 1" katılım sonradan tüketici modellerinde kullanılan, hızlı bir şekilde yenilik için bize yardımcı oldu. 1964 yılında "Honda" ekibinin ilk sezonu hayal kırıklıkları ve başarısızlıkları doluydu. Ama CEO'su mühendis ekibi desteklemiştir. Gelecek yıl umut verici olmuştur, ama aynı zamanda başarısız oldu. Soichiro Honda onun başarı sadece motosikletler ile sınırlı olup olmadığı hakkında endişe etmeye başladı.

o Meksika Büyük Ödülün Sonra takımın saat geldi. 1967 yılında "Honda" İtalya'nın Grand Prix'sinde pole pozisyonunu kazandı. Çok daha iyi o arka arkaya 11 kere kazanan "Formula 2" izlerine seslendirdi. şirket motorsporları aracılığıyla teknolojisini destekler.

gerçek rüya

Soichiro Honda hükümeti kulis ve araba az sayıda inşa etme izni aldı. O araştırma ve tasarım şirketi sürecine dahil edildi. Soichiro kompakt "Fiat" tökezledi O'nun Avrupa turnesi onun için bir vahiy oldu. Daha az yakıt yakan, trafikte manevra ve park için daha az yer gerektirecek şekilde daha zor olurdu.

Honda Civic inşa onun Avrupalı muadilleri mühendisleri esinlenerek. İlk araç üzerinde, amblem "Honda" giydiği daha az karbon dioksit ve kirletici maddeleri üreten bir yenilikçi IDI dizel motor yakıtı yanma ile donatılmıştır. Model Amerikalı üreticilerin öfke neden başarılı ABD'nin sıkı çevre kanunları karşılayacak test edilmiştir. Satış bile çılgın beklentileri aştı ve Honda Civic ünlü otomobil endişeleri geride bırakarak, ABD'de bir numaralı haline gelmiştir.

1973 yılında şirket Everett, bir fabrika inşa etmeye karar verdi Ohio. "Accord" modeli 1982 yılında piyasaya çıkan "HACCP" marka "Integra" ve eklenmesiyle aynı yıl başlatılan "Efsaneleri". "HACCP SX» ilk Japon supercar oldu.

'Honda Motors'un Soichiro Honda ve Fujisawa Teke 25. yıldönümü şirketten ayrıldı. Genius teknolojik ve altyapı santralinin zirvesinde genç neslin elinde onun yaratma verdi.

emekli Yaşam

Ama Honda yeteneklerini ayrılmadı. O onarım ve motorları söküm, onun özel garajında saat geçirdim. British Museum'un daveti o antik araba tamir ve Brighton Londra'dan sürdü.

Emeklilik üzerinde 66 yaşındaki Soichiro Honda Japon Niyet Elçisi oldu. O Doğu ve Batı arasında köprüler kurmak, pek çok önde gelen kişilikleri ile bir araya geldi. Bu dünya üzerinde, bunların satış 1974 yılında ve ABD otomobil üretiminin transferini karşıladı. Honda çocukları unutup sıklıkla son teknolojilerin takip etmek, şirketin araştırma laboratuvarı ziyaret etmedi. Soichiro mutlu olduğunu yenilik ilginç itiraf etti, ancak o onları anlamak mümkün değildir. Onun son nefesini, 1991 5 Ağustos ustası çıkardı. O karaciğer yetmezliği nedeniyle öldü. Dreamer onların inançları, fikirleri ve şirket Honda Motor Corporation ruhunu bıraktı.

ilginç gerçekler

  • Şirket kurucusu Soichiro Honda yüksek öğrenim diploması yoktu.
  • Honda 1946 yılında motorlu bisiklet üretimi ile başladı ve 1964 ile onun şirketi dünyanın en büyük motosiklet üreticisi haline geldi.
  • Soichiro Honda Fame ABD Otomotiv Hall ilk Japon oldu. Bu, 1983 yılında meydana
  • 1958 yılında girmiştir Süper yavru, 165 bin tutarında 1960 yılında satılmıştır. Ayda Birimler. Dünyanın her yerinde, zaten bu modelin 60 milyondan fazla motosiklet sattı.
  • Şirket "Honda" piyasa değeri şirketleri "General Motors" ve birlikte "Ford" değerini aşıyor.
  • şirket motosikletler ve otomobiller ile sınırlı değildir. O çimenler ve daha kesmek için kişisel deniz taşıtları, ATV, uçaklar, dağ bisikleti, ekipman imalatı yapmaktadır. Buna ek olarak, "Honda" aktif yürümek, dans çalıştırmak, engelleri önlemek ve hatta orkestra yapabiliyoruz modellerinin geliştirilmesi, robotik faaliyet gösteriyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.