ÇirkinlikKendin yap

Silikon kendi ellerini oluşturmak için. Silikon kalıplar

Silikon kalıplar uzun zaman önce evde uygulanmıştır. Verimlilik ve kullanım kolaylığı defalarca kanıtlanmıştır. Ve eğer daha önce şimdi, bir mala tahsis edilmiş onları satın üretmek daha kolaydı silikon formlarını mümkün olduğunca ve evde kendi elleriyle. Bu çok basit ve değil emek operasyonu bile inşa veya onarım hakkında hiçbir fikrim yok olanlar tarafından kullanılabilir.

Silikon nedir

Bu malzeme, mükemmel özellikleriyle bilinmektedir: esnek ve esnek, ama aynı zamanda dayanıklı ve güvenilir. Bu silikon bu kullanım onarımı, inşaat ve hayatın diğer alanlarında çok yaygın hale gelmiştir edilir.

Her şeyden önce bunun dışında yapılabilir detayların türünü belirlemek için gereklidir. saksı silikon formlarının üretimi için kullanılır. Modelin türüne bağlı olarak farklı hazırlık yöntemi birbirinden ayırt etmek. bölmek için bir yöntem kullanarak oluşturmaktadır ve bu bölünme ya da hacim olarak daha karmaşık, üretimi, silikon madde özel olarak, bu matriks için hazırlanan dökülür.

Bu şekilde formlarda inşa evrensel kullanımı farklıdır. Bu alçı ya da erimiş mum ve reçineler gibi daha agresif maddelerin, örneğin, erimiş plastik ve diğer malzemeler gibi içlerine dökmek için uygundur. Bunu esneklik rağmen, silikon kalıp da beton dayanabilir. Uygulamanın kolaylığı da yeniden açıklıyor.

bağımsız üretim

En basit silikon kalıp bölünmüş üretimidir. Bu amaç için uygun bir matris malzemesinin püskürtülmesiyle yapılır. Orada silikon birçok çeşidi vardır ve kullanıma bağlı olarak. Bugün tartışılacaktır ev pişirme bileşim amaçlanan kabın doğrudan dökülür. Fakat özel bir fırça ya da spatula ile uygulanır türü bulunmaktadır.

Böylece, tüm silikon türlü döküm obmazochnye ayrılır. Bundan başka, iki bileşenden oluşan bir kombinasyon, bir çok amaçlı. Bu gelgit her iki formları için ve kalıpları, maskeler ve diğer öğeleri yapmak için kullanılabilir. Bu tür silikon model mumu, sabunlar, alçı, reçine ve bu da kalay ile alaşım hatta metaller, dökmek. Bununla beraber, hatta yapay taş ve mimarinin diğer nesneleri oluşturabilir.

silikon ile çalışma

Her şeyden önce şekilde kaldırılır olan nesneyi yağdan arındırmak için gereklidir. Yüzey önemli bir rol oynar, çünkü kendinizi çatlaklar, çentikler cips ayarlaması yapın. kusurları varsa, bir macun veya inşaat malzemelerinin diğer anti-korozyon ile zımparalanmalıdır. Silikon bileşiminin dökülmesi önce, şekil bozulmaması için, böylece denemek için arzu edilir. Ayrı iki bileşenli bir yaklaşım doldurun. İlk doğrudan silikon dökülecektir kabı yapmak gerekir. matris olacak herhangi bir sabit dirençli malzeme üretiminde kullanımı. Bu cam, plastik, kontrplak panoları olabilir. Ayrıca hazır kutu veya kaplar kullanabilirsiniz. Matris, bağımsız bir şekilde yapılacak ise, o zaman conta yapışkan veya sızdırmaz bir malzemeden bir parçası olmalıdır.

Kutunun alt kısmında yapısal kil koymak gerekir. onun tabakasının yüksekliği tankı yüksekliğinin ortasına kadar olmalıdır. Üst kil olukları, çıkıntıları ya da diğer kusurları olmamalıdır. pürüzsüz yüzey daha iyi olacaktır. Toprak nesnesinin üzerine bu çekme formu planlanan edildiği, konur. İlk malzemeye daha iyi yapışması için yağı alınmış olmalıdır. Bundan sonra deformasyonunu önlemek için kil, küçük deliklerden tabakası kendimizi yok.

hesaplanması

Silikon İmalatı dolgu için gerekli olan malzeme hesaplanması ile başlar. hesaplama kolay olacaktır yapın kum veya benzeri malzemeden de ön dolum kabı eğer. katı hacim bileşimin doldurmak için gereken hacmine yaklaşık olarak eşittir. Kendi elleri evde pişirilmiş ile, ayrı bir kap içinde olmalıdır, silikon formlarını karıştırın.

silikon bileşim

bir silikon ve bir katalizör - matris doldurmak için gerekli olan çözelti üretmek için, sadece iki malzeme almalıdır. Temel malzemenin yüz parça iki ya da üç, katalizör yarım bir kısmını gerekli. Son en uygun şırıngayla karışımı içine ilave. bileşim, iyice karıştırılır.

Onun sertleştirme sıcaklığına bağlıdır. örneğin kırk dereceden, büyük ölçüde karışımın sertleşmesine hızlandırabilir.

O hatta küçük sıcaklık olduğu göz önünde tutulmalıdır yeterince hızlı sertleşmeye başlar. Tipik olarak, sıvı silikon sertleştirme işlemi yaklaşık iki gündür. Güçlü bir ısıtma karışımı yaklaşık on beş ile yirmi dakika boyunca sertleşmeye başlar. Ayrıca, katılaşma hızında ilave edilen katalizör miktarı ile oda nem etkilenir. Üçüncü güne kadar başka amaçlar için silikon kalıplar kullanılması önerilir.

doldurma makineleri

model üretiminde silikon bazlı kayganlaştırıcılar kullanamaz. şişman veya mum bu amaç için sağlanır. Aynı zamanda, yerine sabun özel yağlama çözeltisi kullanılabilir.

kendi elleriyle silikon formları hazırlayın kolaydır. Ama döküm tekniği çok dikkatli yaklaşım. Bu kenarından, çok ince akım üzerinde matrisin silikonu enjekte etmek iyi olur. yanlış infüzyon kabarcıklar şeklinde görünebilir edin.

Üst tabaka sertleşir sonra matristen Kil hemen çıkartılabilir. Henüz donmuş formunu değil zarar vermeyecek şekilde Fakat yine de çok yavaşça vur. Bundan sonra, yüzey yeniden özel bir solüsyon ile kaplanmış olmalıdır.

Ayrıca, yeniden yüklediyseniz başlamalıdır. Karışımın bu önceden karıştırılmış, iki bileşenli silikon bileşim için. kalıbın ikinci yarısında doldurulur Bu sıvı kil sonra serbest kalır.

kurutma

Sertleşme için, yukarıda manipülasyonlar şekil yapıldıktan sonra en az 24 saat bırakın arzu edilir. Bu saatten sonra, onu keşfetmek ve modelini çıkarmak mümkündür.

Bu algoritma işlemlerin sonucu olarak, ayrı formlar imalatı için tasarlanmış olduğundan birbirimizle bağ gereken iki parça var. Bu elde edilen kalıp yarımları için birlikte kat. bağlama kenarları tam olarak aynı olmalıdır. Benzer conta yarımları, özellikle bu reçine, balmumu veya sıvı plastik için tasarlanmış olabilir.

daha fazla depolama

Silikon formları tekrarlanan kullanım için tasarlanmıştır. Ancak, depolama özel gereksinimleri. düşük bir sıcaklıkta, uzun süre depolama ve süre boyunca, en az yirmi dört saat süreyle sıcak bir odada silikon kalıp tutmak için gereklidir. Şimdi ise sıva veya diğer karışımların dökme için hizmet vermeye tam olarak hazır.

Bu teknolojinin yapılan Matris, defalarca kullanılabilir. Sen kendi elleriyle silikon formlarını nasıl bilmek lazım. süreci çok zaman alıcı görünüyorsa, böyle bir modeli her zaman bir uzman dükkandan elde edilebilir. Genellikle bina merkezlerinin satışı ilgilidirler. Ve silikon, ürünlerin fiyat kendini yetiştirmiş, evde yapılan kalite matristen, farklı olmayacaktır kıyasla çok yüksek değildir. herhangi bir malzeme uygun kalıplar doldurmak için, büyüklüğüne bağlı olarak ve, fiyat 50 ruble dan başlayabilir. Birim başına.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.