ÇirkinlikBahçıvanlık

Ampelnye petunya - Çiçek tarh ve balkon dekorasyonu

Son yıllarda Petunya dünyanın en popüler bitkilerden biri haline gelmiştir. Binaların balkonlarından onu asılı sepetleri ve konteynırlar, yüzlerce ve binlerce Avrupa'da görülebilir. Çok sık rabatkah, sınırlar ve yatak dikilir. bitkiler doğum yeri - Güney Amerika. Rusya'da, bir yıllık olarak yetiştirilir fakat güney bir yıllık.

Petunya aittir Solanaceae familyasının. Adını Portekizli kökleri geçerli: kelime tütün petun anlamına gelir. Aslında, tütün yaprağı ve benzeri Petunya olarak. Orada sapsız veya kısa sap üzerinde farklı şekil ve boyutlarda, ve saplar dönüşümlü düzenlenir, katı. yeşil bitkilerde kaynaklanıyor, ve bozulmadan veya (çeşitli bağlı olarak) asılı dik dallı olabilir. çiçekler, pembe, beyaz, mavi, mor veya kırmızımsı olan tek tek ya da çift iki renkli vardır.

Tüm petunyaların çeşitleri, bugün ekili melezler vardır. 4 sağlanması renkler Grup petunyaların:

  • orta serili (çiçek çapı 10 cm);
  • cılız, bodur (bitki yüksekliği 15-30 sm);
  • küçük çiçekli multiflorate (çap - 3 ila 5 cm);
  • ampelnye petunyalarınızın.

yetiştiriciler için özellikle ilgi çekici asmak-Downing petunya neden olur. grubu Surfinii ve basamaklı petunyaların ampelnye içerir. Bu bitkinin bir varyasyonu olarak kabul edilir ve Calibrachoa edilir - minik çiçekler ile Ampelio görünümü. Petunya asmak-Downing - bahçe alanında toprakta gelişmek çiçekler, balkon veya bir şehir dairede bir sundurma. Basamaklı petunyalarınızın-Downing asmak Şubat ayı sonlarında genellikle ekilen. tam gelişmesi için bir bitki yeterli ışık olmadığı gibi, tarihten önce ekilen edilmemelidir.

Petunya sıcağı seven, ışık seven ve kuraklığa dayanıklı bitkiler. her toprakta büyümek, ancak tercihen edebilir - ya da kumlu balçık yeterince verimli topraklar üzerinde. Bitki olsa kuraklığa dayanıklı olduğunu ve bunun normal gelişimi için su olmadan hala biraz zaman düzenli olarak sulanması gerekebilir. Sıcak havalarda yanı balkonda büyüyen bitkiler sprey.

Ampelnye petunya toprakta aşırı nem sevmez - Bu kök çürüklüğü başlayabilir. Yağmur ve kuvvetli rüzgarlar kaçmasına kırmak ve çiçek yaprakları zarar verebilir. Daha ona yağmur ve rüzgardan korunacak balkon, bir yeri tanımlar. bol ve uzun çiçek petunyaların anahtarı kendi gübreleme çiçekler için amaçlanan bu süre karmaşık bir gübredir. Bu yeni çiçek tomurcukları ortaya çıkmasına katkıda - O solmuş çiçek ve yumurtalıkların alınması gereklidir. Güzel bir bitki için petunya daha gür ve bol çiçek olur, bundan çalı prischipyvaya sürgünler yeni şube çok üretilen şekillendirilebilir.

petunyaların Çeşit hang-Downing - petunya Opera, Balkon sandıklar, yetiştiricilerinin ve asılı sepetleri için mükemmel. Bitki bol büyük çiçeklerle kaplı küresel-gözyaşı biçimini, şekillendirme, çok güzel ve ajur görünüyor. Çiçeklerin rengi çok çeşitlidir: o düz renk ya da alacalı renk, beyaz, mor, pembe, mavi. tohumlar tarafından yayılır. olumsuz koşullarına karşı dayanıklıdır.

Uzun yetiştiricileri siyah çiçeklerle bitkilerin getirmek için hayal olmuştur. Bu tür girişimler, bir petunya göre yapılmıştır. Bunbury kentinden başarılı İngiliz uzmanlar başarılı olmak. petunya, siyah onları yetiştirilen Adını "Kara Kadife" bulundu. To 4 yıl siyah botanikçiler harcandı, ancak sonuç çarpıcı: çiçek çok gösterişli ve sıradışı, mükemmel başka bir renk ile kombine olduğunu.

Ampelnye petunya - oldukça dayanıklı bitki, ancak belirli olumsuz koşullar altında, bu zarar verebilir ya da zararlı etkilenir. Aşırı sulama, çok yoğun ekim, düzgün seçilmiş toprak bir mantar hastalığına neden olabilir. Bu grup hastalıklar şunlardır : külleme yaprak ve çiçek beyaz kaplama. yaprak bitleri,: zararlılardan bitkiyi bulaşabilir örümcek akarları - beyaz sinek ve küçük beyaz kelebek. Bitkilerde Demir eksikliği yaprakların sararması ile karakterize gerçek kloroz, görünür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.