KanunPatent

Girişimci etkinlik için patent.

Basitleştirilmiş bir biçimde girişimci faaliyet için bir patent edinmek başlangıçta göründüğü kadar zor değildir. PI'ler için bu patent, işletmenin büyümesi ve aktif gelişimi için uygun şartlar yaratması için tanıtıldı.

Öyleyse, girişimcilerin hangi kategorisinin girişimci etkinlik için patent alabileceğinden bahsedelim.

Öncelikle, patent USN'ye geçmek tamamen kişisel olduğunu hemen belirtmek isterim. Vergi ödemekle ilgili bu IP patentinin girişimci için tamamen tatmin edici olmadığı ve patent sona erdikten sonra girişimci eski vergi ödeme sistemine geri dönebilecek bir duruma sahip olabilir.

İş dünyasında yalnızca bir patent alın:

  • İş yapan ve çalışanlarının sayısı beşten fazla değildir.
  • Faaliyet alanı iki veya daha fazla tarafa yönlendirilen işadamları.

Bir patenti onaylamak için, kişinin özel rejimin başlamasından en geç 31 gün önce sertifika alan vergi dairesine bir başvuru yazması gerekir (bu şart Rusya Federasyonu Vergi Yasasının 5 inci maddesinin beşinci fıkrasında belirtilmiştir). Bir vergi beyannamesi yazmayı belirten bir örnek, her vergi muayenesinde bulunur. Başvurunun yapılmasından sonra, on iş günü içinde kabul veya reddedilmesi gerekir. Başvurunun kabul edilmesi halinde, başvuruyu yapan kişi bir patent alacaktır. Patent kazanılması mümkün olan süre 31 günden bir yıla değişir.

Girişimci faaliyete ilişkin patentin bazı vergilerin ödenmesini tamamen değiştirebileceğini belirtmek isterim. Aşağıda, bu patentin yerini alabilecek vergilerin listesi bulunmaktadır.

  1. Sıradan USN kapsamında girişimciden alınan tek bir vergi .
  2. Özel mülklere vergi.
  3. Kişisel Gelir Vergisi ve Birleşik Sosyal Vergisi.
  4. Bununla birlikte, katma değer vergisi, bir ortaklık anlaşması ve malların ithalatı kapsamında yapılan işlemleri içermez.

Bir patent için ödeme daha az olabilir. Kendisi ve onun için çalışan insanlar için bir sigorta primi ödeyerek bunun için ödeme yapılabilir. Bu prosedür, patent için yapılan ikinci ödemenin ödenmesinden sonra yapılabilir. Bununla birlikte, bir işadamının beş kişiyi işe alma şansına sahip olduğunu göz önüne alırsanız, bu ücret oldukça küçük olabilir.

Rusya Maliye Bakanlığı'nda çalışan önde gelen uzmanlar, bu ödemenin yarısından fazlasına kadar azaltılamayacağına inanıyorlar. Bu bilgi, patentin Rusya Federasyonu Vergi Usul Kanununun 26.2. Bölümü tarafından uygulanan ve düzenlenen USN'nin çeşitlerinden biri olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Üçüncü noktayı, Vergi Yasası'nın 346.21. Maddesini göz önünde bulundurursak, patent fiyatını yüzde 50'den daha fazla azaltmak mümkündür.

Burada her şey daha da karmaşıktır. 2009'un başından itibaren, Rusya'nın Vergi Yasası'nın 346.25.1 Maddesindeki birinci fıkranın ikinci paragrafının yasal gücünü kaybettiğini dikkate alalım. Bilmeyenler için, bu makale, patenti "basitleştirilmiş" olarak adlandırılan olağan ile ilişkilendiren normu göstermektedir. Girişimcinin Vergi Müfettişliği'nin kendisiyle nasıl ilgili olduğu gerçeğine rağmen, girişimcinin patentinin masrafını, emeklilik fonundaki ödenen toplam katkı tutarını azaltma hakkı olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca, bu mektubun, çalışanların hastalık parası veya işe müdahale eden diğer nedenlerle bir patent bedelinin düşürülmesinin yasadışı olduğunu söylediğini belirtmek isterim. Bu durumda, tartışmak zaten yararsızdır - çünkü mevzuat tarafında kurnaz olmayacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.