KanunDevlet ve hukuk

Court, bileşim ve yapı

Ülkemizde yargı sistemi mahkemeler sorunlarını ve hedeflerini kendi yetki uyarınca kurulan ve kendilerinden önce ayarlanmış bir bütün kompleksidir. Şu anda, Rusya Mahkemeleri sistemi değil, mahkemenin kesin yapısını geliştirmiştir. tahkim, hukuk ve anayasa mahkemeleri - Onlar 3 büyük ve en önemli bölgelerine ayrılabilir. Bu yazıda, detaylı olarak bu grupların her biri analiz edecektir.

anayasa mahkemeleri

Anayasa Mahkemesi ile başlayalım - devletimizin en önemli mahkemelerin biridir. Aksine, en önemlisi sadece biri. Sadece Rusya Federasyonu Anayasa Mahkemesi alenen Devlet Anayasası'nı yorumlamak çeşitli belge ve yönetmeliklerin Anayasa'ya uygunluk kontrollerinin yapılmasına etmek yetki ve yetkililerin bölümü konulu tartışmayı sökmek için fırsat vardır. Oysa onun fonksiyonları görevlisinin sunumu vatana ihanet veya başka hiçbir az ciddi suç için Başkan sitem sayılabilir.

Yapı anayasa mahkemesi anayasa (yetkili) mahkemeler konularını kapsamaktadır. Her ikisi de, yani varlıklarını Federasyonu çok konu ile belirlenir olmak olabilir ve olamaz. Sırasıyla denir tüzük (bunlar anayasa ve Charter yok çünkü) bağımsız cumhuriyetlerin, onlar diğer konularda, anayasa adlandırılır. Bunların işlevleri Anayasa Mahkemesi'ne aynıdır, fakat güçlerini hala toprak ve konunun konumları ile sınırlıdır.

asliye Mahkemeleri

Önemli not: Rusya artık mahkeme yapısı da ancak, sivil çok benzeyen, askeri yetkililere içerir. Ve bu nedenle daha detaylı olarak mantıklı değil askeri mahkemelerde hakkında yazmak tek fark ordu birimlerinin konuşlandırılması (- - ilçe askeri mahkeme Yargıtay Askeri Collegium askeri birimin mahkemede) yönelik olmasıdır.

ülkenin ve varyantları ana mahkemesi

Yargıtay - mahkemenin üstünlük her türlü cezai, hukuki ve idari işlemlerin nihai söz sahibidir. asliye göre, Mahkeme iş son derece küçük alanı dikkate alır. Sivil, idari ceza ve askeri kurulu - 4 kurullarının bir organ yoktur.

Rus mahkemelerinin yapısı Yargıtay demektir - Ülkemizde en önemli. Yargıtay (ulusal, bölgesel, yerel mahkeme) bir konu - Konunun en yüksek mahkemesi. O alt mahkemelerin gözden geçirme hakkına sahip olmadığını tüm değerlendirmektedir. Çoğu zaman, o itiraz katılan temyiz ve alt mahkemelerin rol oynamaktadır. Vakaların son derece sınırlı sayıda yapan deneklerin Mahkemesi. Örneğin, o gizli devlet herhangi vardır Federal Meclis milletvekilleri ve yargılama, ilgili adli işlem gördüğü gizli bilgileri ve genel açıklamaya izin verilmez. Yargıtay yapısı olduğuna dikkat çekiyor jüri aynı düzeyde faaliyetlerini yürütmektedir.

Belediye ve bölge mahkemeleri

Bölgesel (büyükşehir) mahkeme - hukuk ve ceza davaları yargı bu mahkemeler, ilgili yönetmelikler ve kanunlarla belirlenir. Ancak, genel olarak konuşursak, coğrafi mahkemeleri 50'den fazla 000 ruble olduğu tahmin edilen değeri, maddi anlaşmazlıklar, değerlendiririz., Anlaşmazlıklar (mülkiyet bölme), itiraz makamı, hem de ceza davalarının çoğunluğu.

Yargıçların faaliyetleri

barış Justice - Rusya Federasyonu, dünya hakimler Rus varlıkların genel yargı hâkim tarafından temsil ve ülkemizin tek yargı sistemine girmek. Dünya çapında mahkemeleri bizzat federal varlıkları ve küresel yargıçlar Rusya Federasyonu'nun konunun ulusal makamların temsil organı görevi için seçilir. Buna ek olarak, Rus mevzuat konularına göre kurulan prosedüre uygun olarak adli ilçesinde halka görevine seçilebilirler. Örneğin sağlayacak tek bir varlık, yok bugün Rusya'da Aynı zamanda, Yargıtay'ın yapısı vatandaşların isteği üzerine değiştirilirse veya sulh mahkemelerine dikkate görüş ve yerel halkın doğrudan katılımını alarak oluşmuştur.

Sulh mahkemeleri. 50 000 ruble kadar somut tartışmalar değerlendirmek, Ve ayrıca sigara mülkiyet anlaşmazlıklarının belirli gruplar incelenmesine dahil (boşanma biçiminde, bu özellik hakkında hiçbir anlaşmazlık varsa), melkougolovnyh işlemler, aynı zamanda idari içinde gerçek veya tüzel kişilerin katılımı ile ilgili vakaların çözünürlüğünü sürebilir sorumluluk. Onların bulguları Federal Mahkemesi'nde itiraz izin verdi.

tahkim mahkemeleri

tahkim mahkemelerinin yapısı aşağıdaki türlerden oluşmaktadır:

İlçenin Tahkim Mahkemesi - tahkim adalet uyarınca, devletimiz uygun mahkemeleri faaliyet gösterdikleri belli ilçesinde ayrılmıştır. Federal tahkim ve il (eşit olarak elbette ordusu), coğrafi ve sayısal olarak ve sadece 10 benzer olmadığı unutulmamalıdır.

Temyiz mahkemeleri - kortu temyizde kontrol ediyor görünmektedir. Onlar ülkenin konularda geçerlik, güvenirlik ve geçerlilik tahkim mahkemelerinin yasal işlem kontrol edin. tahkim hakları temyiz mahkemesinde şunlardır:

  • Ülkemizin deneklerin tahkim mahkemeleri tarafından revize meşru kuvvet süreçleri girmiyorlar mahkeme emirleri ve eylemlerin meşruiyeti ve gerekçesi ile itiraz üzerine denetimler;
  • adli eylemlerin meşru yürürlüğe onlar tarafından kabul edilmiş ve girilen yeniden açıldı nedenlerden revizyon.

Konunun Tahkim Mahkemesi - Bu grubun mahkemelerin sistemde her şey mahkemelerin konular ile başlar ettiği hiçbir bölgesel mahkemeler vardır. Tahkim mahkemeleri esas mali işlemleri ve tüzel kişilere özel hem iflas ilişkin hatta dava değerlendirmek.

Yasal durum ve Rus Anayasasına göre hakimlerin pozisyon

Yasa hakimler adalet uygulamak anayasal düzen yetenekleri sahip ve profesyonel bazda kendi direkt sorumluluklarını taşıyan bireysel olduğunu belirtiyor. onun yetkisinin kullanılmasında hakimlerin Terim ve emirleri kesinlikle her türlü devlet kuruluşları, kamu kuruluşları, yetkililer, diğer tüzel kişiler ve bireyler olmalıdır. mahkeme veya yargıç saygısızlıktan Gösteri, koşullar ve hakimlerin yönetmeliklere uyulmaması belli sorumluluk mevzuatı gerektirir.

hakimler için gereksinimler

Bütün yargıçlar tek statüye sahip. Yargıçların yasal durumu bazı ayırt edici özellikleri Rus Anayasa Mahkemesi ordusu (askeri) kortları ve yargıçları kaydedildi. Yargıçların konumu ne olursa olsun mahkeme yapısının, yüksek kabul edildiğinden, bunlar Sanatta belirtilmiştir bazı özel ihtiyaçlarına ve gereklerine, tabidir. CRF 119: "Yargıçlar tüm şansını en az 5 yıl süreyle yasal mesleği uyarınca yüksek öğrenim (ille yasal) ve işin kıdeme sahip yirmi beş yaşına ulaştı Rusya vatandaşı, yalnızca bu kişiler olmak zorunda."

mevzuat ve ek gereksinimler bir dizi ile tanımlanan bu anayasal koşulları ile birlikte:

  • Hakimler saygı duyulmalıdır mahkeme yapısı, onlar Anayasa ve diğer yasaları uymalı;
  • Kendi güçleri, performansında hem de izinli ilişkisinde Hakimler yargı, yargıç aşağılamak otoritesini küçümsediler ya da yeterlilik, tarafsızlık, adalet ve sorumluluk şüphe yol açabileceğini şey kaçınmalıdır.

Yargıçlar aynı anda mahkemenin kompozisyonunu ve yapısını ihlal etmemek için milletvekilleri, hakem, aracılar, başka herhangi bir ücretli çalışma ile bir yargıç olarak, sosyo-politik partiler ve eğilimler bakın iş, hem de kombine hizmeti uygulamak olmak yasaktır. Ancak istisnalar da vardır. Örneğin, hakimler araştırma, öğretim, yazma ve diğer yaratıcı bir işte çalışma izin verilmektedir. Yasa ayrıca birey değil, bir oldu bitti iftira eylemler tarafından atanan hakimlerin yazı için çağırır. Buna ek olarak, yargıç görevini iddia eden kişi bir eleme devlet sınavını geçmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.