ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Güçlü LED ışıklar

Bugün, pazar etkili çözümler bir sürü yakarak temsil etti. En güçlü ışıklar dar dağılım açıları, etkinlikler etkileyici dizi farklıdır. bir lamba seçerken tasarımlarının çeşitliliği nedeniyle Ancak, bazı karışıklıklara gelebilir. Öyleyse özellikleri iyi bir el feneri seçiminde özel bir öneme sahiptirler anlamaya çalışalım.

randevu

Güçlü ışıklar en zorlu ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. mümkündür parlak ışık stabilite gereksinimi, uzun bir süre boyunca sürdürmek için zaman çalışmaları için ihtiyaç ortaya çıkar.

Farlar güçlü sıklıkla kurtarma operasyonları, yürüyüş, mağaracılık maçta kullandı. Bu kategorideki cihazlar için öncelikle taktik ve arama ışıkları bulunmaktadır. Oldukça yüksek kullanıcı özellikleri farklı tüfek ve kamp aydınlatma cihazı. Böylece, güçlü lambalar seçerek özellikler gelecekteki kullanımı ile püskürtüldü edilmelidir.

gereklilikleri tanımlayan

esas özellikleri ve bu cihazların yapısı şartları aşağıdaki güçlü ışık kullanan kompleks ortam göre:

  • Nem direnci ve yuvanın darbe direnci;
  • ışık kaynağının termal enerjinin hızla çekilmesi kolaylaştıran yüksek ısı iletkenliğine sahip baz malzeme olarak kullanımı;
  • yüksek kapasiteli batarya;
  • geniş bir aralıkta ışık akısı performansını ayarlamak mümkündür;
  • Montaj elemanı ve ilave bileşenler.

akkor lambaların gelen LED aydınlatma Farklar

ile Fener güçlü LED ışık kaynağı, bir filaman lamba kullanan cihazlarda, üzerinde belirgin avantajları vardır. Her şeyden önce, LED yana ağır hasar, küçük bir yarı iletken ışık yayan yüzeye daha fazla değildir.

Etkinlik ampuller yaklaşık 30 lümen / watt ulaşır. Aynı zamanda güçlü bir LED el feneri watt başına 130 lümenin üzerinde performans gösterebilmesi gerekir. Sonuç - LED cihazlar istikrarlı sağlamak ışık çıkışını benzer enerji rezervi tüp modellerine uzun bir süre için.

Güçlü LED Fener kesintisiz çalışma 50.000 saat çalışabilmelidir. akkor için belirtilen dizin 5000'den fazla saat değil. LED unsurların bir ışık kaynağı sayesinde geniş bir alanda parlaklığını ayarlamak mümkün kılar Ancak, kullanın.

konut

En yüksek mukavemetli arama bugün LED aydınlatma modelleri düşündü. Vücudun inşası için temel olarak sıklıkla eloksal duralümin kullanılır. Malzeme sağlam ve hafif, korozyon, darbe, çizilmeye karşı dayanıklıdır.

çekirdeğin benzer vücut ağırlığı aynı anda piller için bir kap ve aydınlatma cihazının kolu olarak görev yapan bir monolitik bir tüp biçimindedir. Ancak, uzak saplı dyuraleminevye konut vardır.

Işık dağılımı

El ve güçlü farlar genellikle ışık kaynağına göre sınıflandırılır. Ancak, burada belirleyici ışık yöndür. Bu gösterge dayanarak, lambaların aşağıdaki türü vardır:

  1. Işıkları - ışık demeti geniş kapsar. planın en güçlü lamba yaklaşık 500 m mesafede nesneleri aydınlatmak yapabiliyor.
  2. Uzun menzilli modelleri - bir ışık ışını sitesinde parlak noktalar oluşmasına yol açar oldukça dar bir odak, farklıdır. yaklaşık 1500 m ulaşabilir burada değişir.

orta ve yakın mesafeden etkili projektör. Bunların tanımlayıcı özelliği, derin gölge meydana gelmeden parlak ışık akısının oluşumunu çıkıntı yapar. Sağlanan bu reflektör özel tasarımı nedeniyle. Sonuç olarak - avcılık, eğlence ve balıkçılık için spot idealdir.

yaygın mağaracılarla arama ekipleri, madencilerin tarafından kullanılan uzun menzilli cihazlar, oldukça farklı amaç. reflektör ve optik yapısal özellikleri ışık demetinin odaklama doğru kolaylaştırır. Burada önemli kirişler dağıt, ve bir noktada doymuş ışık noktasının oluşumu değildir.

Karakter ışık akısı

LED ışıklar, sıcak veya soğuk ışık oynayabilir. Bu değiştirmeyle belirlenmektedir renk sıcaklığı. "Sıcak", sarı, mavi veya başka bir belirti ile bağış LED seçimi bireysel kullanıcı deneyimi ve hedeflerine bağlıdır.

biz soğuk ışık hakkında konuşursak, burada en kötü renk render yoktur. Aynı yeşil çimen bakmak değil, soğuk diyot aydınlatma ile gri olmayabilir. Ancak, bunun karşılaştırmalı eksikliği kış ya da kapalı kullanımda lambanın operasyonda önemli değildir.

ışıklı nesnenin doğal renginin korunmasına önemli bazı alanlarda ışıklar kullanırken. Özellikle konuların ince nüansları ayırt etmek gerektiğinde. LED'ler, bu "soğuk" hedefler için uygun olmayabilir.

gıda

pil ya da piller olası enerji ışık kaynağı kaynağı. Fener pil güçlü o zamanında aşırı şarja depolama elemanlarını sağlayan bir elektrik prizine erişimi yoktur bir ortamda faaliyette tavsiye edilir. Bir pilli aygıtı kullanma uzun yolculuklarda organizasyon için akılcı bir çözüm gibi görünüyor. Doğal olarak, ikinci malzemenin açısından daha pahalıya mal hareket eder.

Çalışma şekilleri

Güçlü lambaları genellikle ayrı bir enerji akışını, her biri, üç mod içinde çalışır. Lamba orta derecede parlak ışık, aynı zamanda en parlak bir ışık oluşturur ve nominal zorla modunda verildiğinde her bir aydınlatma cihazı, minimum çıkışındaki çalışma sağlar.

Bu modlar ek olarak, güçlü lambalar ek durumlarda işleyebilir:

  1. Stroboskopik - kendi kendine kaybolma rakip veya doymuş ışık palsı frekansı ile gerektiğinde aktif. yüksek güç LED lambaların tüm modeller yoktur.
  2. SOS modu - kurtarıcı veya başkalarının dikkatini çekmek için acil durumlarda kullanılır.

Sonuç olarak

Sonuç olarak hızlı akkor lambaların sahip cihazlar bugünün standartlarına göre modası geçmiş çünkü en güçlü el feneri seçerken, tercihi LED cihazlara verildiği unutulmamalıdır. LED'ler enerji tüketimi açısından son derece dayanıklı ve ekonomiktir. Nedeniyle uzun ömürlü ışık kaynağına sık değiştirilmesini gerektirmez. Genel olarak, en güçlü el feneri, kullanılacağı bir araya gelmeyi hedefler üzerine inşa edilmelidir seçmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.