Gıda ve içecekYemek tarifleri

Sığır ve domuz eti köfte için kıyma: Bir fotoğrafla tarifi

Rus mutfağının geleneksel yemekleri biri - Burger. Neredeyse her kadını pişirebilirsiniz. Bu durumda, için doldurma sığır eti köfte ve domuz eti klasik tarifi birçok olun. İsterseniz Ancak, olumlu bitmiş yemeğin tadı etkileyecek yeni bir ürün, tanıtabilirsiniz.

Nasıl yaptım pirzola

öğrenmek Önce köftesi nasıl sığır ve domuz eti kıyma - sulu ve lezzetli, tarihin atılmak için gereklidir. Nasıl böyle bir tabak yaptı? Bu hamburger gibi görünüyordu ve şimdi olduğu gibi değil, başlangıçta hazırlanan dikkati çekiyor. Bulaşık ilk Fransa'da ortaya çıktı. Ve şaşılacak. Sonuçta, bu ülke birçok lezzetler doğduğu yerdir. Burger olmayan kaburga ayrılmış et parçaları, idi. kağıt hamuru benzen kek birkaç katmanları sarılı. Aynı zamanda kemik emin olmak zorundaydı. Sonuçta, için konforlu bir konaklama oldu. Eskiden unutmayın, görgü et yemekleri kullanımında çatal ve bıçak kullanımı için sağlamaz.

Bugün, hamburger kıyma, mantar, sebze ve balık yapılır. Bir süre sonra böyle devam köfte, biftek, pirzola, biftek ve benzer yemekler vardı.

Ne zamandır ekmek gerekir

Başkaları sert ve kuru saçmak Neden bazı ev kadınları pirzola, lezzetli sulu ve kokulu elde ediyorlar? almak için kıyma hamburger birkaç basit ipuçlarını takip etmeli ve domuz etli ve yumuşak. Onlar mükemmel sonuçlar elde etmek için yardımcı olacaktır.

Ekmek ve diğer bileşenlerin bir çok sığır ve domuz eti köfte kıyma eklemek gerekli değildir. Bu tür katkı maddeleri tasarruf ürünleri için kullanılan değildir ve işlenmiş gıda dışı bir yapı elde etmek.

Patates ve ekmek yapmak için izin Burger sulu ve havadar. Ancak, bu bileşenler eti daha fazla doldurma olmamalıdır. Aksi takdirde, sadece tat uğrar. Bu köftesi paramparça veya çok kuru olabilir. Aslında, birçok profesyonel şefler kullanmak gibi yemekler hazırlamak için tavsiye bayat ekmek. Bu yapışkanlık önleyecektir.

kıyma ürünleri için

sığır ve domuz eti iyiydi ait köfte kıyma için, taze ve kaliteli ürünler seçmektir. Biz nedeniyle tatsız malzemelerle sert iyi ve faydalı bir şey yapmak olduğunu unutmamalıdır. Yani şüpheli kalitesini doldurma deposunda almayın. Bu kendiniz pişirmek için en iyisidir.

Çoğu zaman, film ve kıkırdak vardır rijit karkas bölümünü kullanarak evde kıyma üretiminde kullanılması öngörülmektedir. Buna ek olarak, bıçaklar, bel, döş ve boyun ile mükemmel eti. Eğer yağsız sığır eti ve domuz yağı birleştirmek istiyorsanız, sonuç bir sulu Burger olduğunu 1'e 2 oranında uymalıdır. Gerekirse biraz yağ ekleyin. Bu bileşenin doldurma sığır hacminin dördüncü bölümünde en fazla olmalıdır.

hryaschik, damarları ve filmleri temizlemek gerekir et taşlama önce. Bu nedenle kilo dokusu ve daha üniformalı hoş olacaktır.

Düzgün soğan ekleyin

Biz soğan eklerseniz, sığır ve domuz eti kıyılmış lezzetli bir köfte olsun. Ancak, burada özellikleridir. Soğan büyük parçalar eklemek gerekli değildir. Onun değerinde kıyma. Buna ek olarak, oranlar dikkate almalıdır. kıyılmış 1 kg 'de soğan yaklaşık 200 gram gerektirir.

Bazı aşçılar, daha sonra aktif bileşeni doğranmış yağda kızartın öneririz. Sonra hazır hamburger daha lezzetli olacaktır.

Lezzetli köfte Sırları

Eğer köfte kıyılmış sığır ve domuz eti için kendinizi hazırlanıyor varsa, lezzetli yemekler birkaç sırrı hatırlamalıyız:

 1. Bitmiş doldurma ise tercihen soğuk su birkaç kaşık, eklemek gerekir. Ayrıca buz bir parça kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, hazır hamburger su değil, meyve suyu buharlaşır pişirme sürecinde olduğu gibi, suludur bulunmaktadır.
 2. krem yapılmış Tereyağı, hafiflik katacak.
 3. Tavuk yumurtası ile daha dikkatli olmalıdır. Bu ürün ürünlerin şeklini korumak değil, aynı zamanda onları daha sıkı hale getirmek için değil sadece izin verir. Et 1 kg 3 yumurta koymak için gerekli değildir. rendelenmiş patates onları daha iyi değiştirin.
 4. hamburger tadı çok basit bir yol olabilir zenginleştirmek için - doldurma kabak, patates veya havuç eklenerek. Bu ürünler çanak daha hafif hale getirecektir.
 5. kıyma "lifli" idi için, masa yüzeyinde onu savaşabilir. Bu manipülasyon köftesi hazır gür ve yumuşak hale hava ile ürünü doyuracak olan.
 6. çanak sığır ve domuz eti pirzola için mincemeat eklenen baharatlar çeşitli sağlayacak bir baharatlı lezzet verin. Fotoğraflı tarifi, ne yazık ki, lezzet iletmek mümkün değildir. Cooks böylece maydanoz, biber, farklı biber karışımı, ceviz hindistan cevizi, oregano, kekik, sarımsak kullanılmasını tavsiye ve.
 7. As yağda kızartmaya eritilmiş tereyağı kullanılması önerilir. Bir ürünün göze alamaz ise, domuz yağı kullanabilirsiniz. Gerekirse Ama, köftesi ve bitkisel yağ, ama kokusuz kızartma yapabilirsiniz.
 8. iştah açıcı bir kabuk elde etmek için, orta ateşte kıyma ürünlerini kızartmak için önerilir. Onlar usanmış var. yumuşayana kadar kısık ateşte getirmelidir. Pişirme alev sonuna kadar arttırılabilir.

Bu sırlar bilerek, et cutlets pişirmeye başlayabilirsiniz. Çok gibi yemekler için tarifler. Bu çeşitli et hazırlık gerektirir.

Klasik Burger

Nasıl ev doldurma klasik bir hamburger pişirmek için? Domuz eti, sığır eti ve diğer malzemeler iyi kalitede olmalıdır. hazırlanması için gerekli:

 • karma (sığır ve svenina) kıyılmış et 1 kg.
 • Ekmek veya somun, tercihen eski ve kuru - 200 g
 • Çiğ yumurta - 1 adet.
 • Soğan - 3 adet.
 • Oda sıcaklığında su - 1,5 bardak.
 • Biber ve tuz.

hazırlık

Başlamak için sığır ve domuz eti köfte kıyılmış hazırlayabilirle olduğunu. Adım tarifi adımı, aşağıdaki adımları içerir. Her şeyden önce, bir kapta ekmek koyup su ile doldurmak gerekir. Ayrıca, bu amaçlar için, sütü kullanabilirsiniz. Ekmek yumuşatacak, sıvıyı boşaltmak için gereklidir.

Soğan kıyma veya ince crumble ve temizlenmelidir. kızartın, ama sadece tereyağı, eğer arzu edebilir. yumuşatılmış ekmek ile konteyner doldurma ve doğranmış soğan, yumurta sürücüyü ortaya koymak gerekmektedir. baharat ve tuz unutmayın. Tüm malzemeleri bir kapta olduklarında iyice karıştırın gerekir. Yani hazır kıyılmış köfte kadar. Sadece köftesi oluştururlar ve bunları kızartmak kalır. çanak hazır hale geldiğinde tavaya biraz su dökün ve 10 dakika içinde tüm buğulama edebilirsiniz.

otlar ile Köfteler

yeşillikleri ile kıyılmış sığır ve domuz eti hamburger hazırlamak için şunlar gereklidir:

 • Karışık kıyılmış - 600
 • Soğan - 1 baş.
 • Beyaz ekmek - 3 adet.
 • Taze süt - st ½.
 • Yumurta - 1 adet.
 • Dereotu, maydanoz - 1 demet.
 • Sarımsak - fazla olmayan 2 diş.
 • Biber, tuz, un Breading.

hazırlanması için proses,

Başlamak için öğütücü kullanılarak sığır, kıyılmış sığır ve domuz eti pişirmek etmektir. Ama hazır mağazasında bir sürü alabilir. satın alındı Önemli olan taze kıyılmış. Süt ısınmak ve sonra ekmek dilimleri üzerine dökün biraz. Onlar yumuşatmak gerekir.

Dereotu ve maydanoz tavsiye doğranmış. Ekmek itibaren tahliye edilecek ve ardından bir kase kıyılmış et ekleyin. Burada taze otlar, soğan, yumurta, tuz ve baharatlar ilave edilmesi gereklidir. köfte için hamur kıyma teslim edilmelidir. Hepsi bu. Ağırlık hazır. Bu, boş bir oval hale un ve kızartma bunları rulo sadece kalır.

kıyılmış sığır ve domuz eti gelen Köfteler "Juicy"

Bu hamburger pişirmek için gerekenler:

 • 1 kg sığır ve domuz eti kıyılmış.
 • 100 g sert peynir.
 • 2 soğan.
 • 2 yumurta.
 • somun veya kraker 4 dilim.
 • Biber ve tuz.
 • Tereyağı krema 100 g.
 • ekmek kırıntıları 1 paket.
 • breading için un.
 • 2 çorba kaşığı. dereotu kaşık.

pişirme aşamaları

Bu Burger doldurma ile hazırlanır. Bu amaçla bir ince rende üzerinde peyniri rendeleyin. Tereyağı yumuşamış olmalıdır. Daha sonra doğranmış dereotu ve peynir ile karıştırın, bir çatal ile ovuşturdu edilmelidir. Elde edilen kütle kaynaktan küçük oval topları rulo gereklidir. Dolum hazır.

Şimdi sığır ve domuz eti köfte için kıyma pişirebilirsiniz. Yumurta olmadan yapmaya değer değildir. Pane unu parçalar halinde kesilmiş ve daha sonra soğuk su ile bunları kapatın edilmelidir. Pismeye, tahliye edilecek. Soğan temizlenir ve bundan sonra da kırılır edilmelidir. Bu doğrayın veya rendeleyin olabilir. Domuz eti ve sığır eti bir kıyma makinesine büküm gerekir. Derin bir kapta, sığır eti, galeta unu, yumurta, baharatlar ve tuz koymak gerekir. Bileşenler iyice karıştırın gerekir.

Şimdi kısma bölünmüş ve onun doldurma sarılı doldurma. Boşluklar çırpılmış yumurta bandırılmış un, içinde rulo ve sonra ekmek kırıntıları rulo gerekir. Sonra orta ateşte pirzola kızartmak gerekir.

Köfteler "Hercules"

Bu durumda, doldurma yumurta eklemez. Onlar yulaf ezmesi ile değiştirilir. Bir sulu Dana Burger kıyılmış domuz almak için şunlar gereklidir:

 • karma kıyma 1 kg.
 • süt 300 mi.
 • yulaf gevreği 140 gr.
 • 2 soğan.
 • Biber, tuzudur.
 • Un veya ekmek kırıntıları 100 g.
 • yeşil bir ışın.

Düzgün nasıl hazırlanır

Sığır ve domuz kemikleri, kıkırdak, damarlar ve filmlerden ayrılmalıdır. Bundan sonra, et öğütmek için. Bu kıyma makinası vasıtasıyla yapılabilir. süt dökün gerektiğini bitmiş doldurma olarak, oda sıcaklığına önceden ısıtılmış. Soğan temizlenmeli ve ızgara veya ince doğrayın edilmelidir. Ortaya çıkan lapa et kapta kayması gerekir. İşte tuz, otlar, biber, yulaf gevreği eklemek gerekir. Geçen bileşeni öğütücü kullanarak öğütmek için tavsiye edilir.

köfte kıyılmış karıştırılır ve daha sonra plastik film ile bir kap kapatıldıktan sonra, bir saat boyunca buzdolabında yerleştirilmelidir. Belirli bir süre sonra, köftesi oluştururlar ve bunları kızartmak mümkün olacaktır. Sonuç olarak, onlara güveç tavsiye ediyoruz.

pirinç Tarif

köfte için kıyma pirinç pişirilebilir. Bu gerektirecektir:

 • kıyma 1 kg.
 • pirinç 200 g, tercihen daire.
 • 2 yumurta.
 • 2 soğan.
 • 2 diş sarımsak.
 • Tuz ve karabiber.
 • Un.

köfte nasıl yapılır

Soğuk suda Şekil durulama başlamak için. Şimdi tavaya dökün ve kaynar su dökmek gerekir. Bu durumda, pirinç 1 kısım 2 bardak su gerektirir. Soğan ve sarımsak temizlenir ve ardından bir kıyma makinesi ile etli atlamak edilmelidir. Elde edilen karışım daha sonra, pirinç, tuz, baharatlar ilave edilir, iyice karıştırın gerekir. karışımdan köftesi oluşturur ve bitkisel yağ bunları kızartma etmektir.

Hızlı Burger

Eğer isterseniz kıyılmış sığır, domuz ve tavuk yapılma burger pişirebilirsiniz. Bu durumda, bulaşık sıradışı yapısıyla döner. Ancak, yalnızca domuz ve sığır en sık kullanılır. hızla hamburger pişirmek için gerekenler:

 1. Karışık et 600 g.
 2. 4 yumurta.
 3. 2, ham patates.
 4. yeşil soğan çoğuyla.
 5. mayonez 50 g.
 6. 3 yk. un kaşık.
 7. Baharatlar.

hazırlama yöntemi

Frenk ince doğranmış edilmelidir. Patates temizlenmeli ve sonra rendeleyin gerekir. Sonra bir karma doldurma hazırlamanız gerekir. Ortaya çıkan macun biber, patates, tuz ve Frenk soğanı eklenmelidir. Tüm malzemeyi size iyice karıştırın gerekir. Bundan sonra, un karışımı ve mayonez ekleyin. kütle karıştırıldıktan sonra bir ön oluşturmalıdır, ve daha sonra bir yağ bunları kızartma.

sonunda

köfte kıyılmış sığır ve domuz eti için düzgün hazırlayın - bu sadece yarısı hikaye. O ışık, havadar ve narin hale getirmek için önemlidir. Yaklaşık yarım saat boyunca buzdolabında muhafaza etmeye hazır doldurma tavsiye edilir. Stir maddeler ellerini önerilir. Bu karışımın tutarlılık belirleyecektir, aynı zamanda bütün takım topakları uzaklaştırmak üzere. sığır köftesi şekillendirme genellikle bu durumu önlemek, ellere yapışır, soğuk suda bunları nemlendirmek için mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.