SağlıkTıp

Hasta yaprak: nasıl doldurulur, hastalık kodları, hasta izninde düzeltmeler

Ne olursa olsun, modern dünyada bilimin gelişmesi henüz çeşitli hastalıklardan insanları kurtarmak için bir araç icat edilmemiştir. Yani, maalesef her an her birimiz iyi hissetmiyorsanız ve doktora başvurunuz yapabilirsiniz. Hastalık sırasında işten istihdam edilen bütün vatandaşların yokluğunda için hastalık izni adı verilen özel kağıt sağlanmasında mümkündür.

Bu belgede doldurmak için doğru olduğundan nasıl kullandığı hangi belirli tanımı ve kim genel olarak tasarımı ile uğraşmak zorunda - tüm bu bu makalede bulunabilir.

hastalık izni nedir

Hepimiz Geçerli bir neden olmaksızın işten yokluğu gerçek Devamsızlık olarak kabul edilir biliyoruz. bazı durumlarda bu devamsızlık çok kötü sonuçlanabilir ve hikayeleri dinleyecek kimse adam hasta olduğunu iddia etti.

Yasal olarak işe gitmek için onun geçici yetersizlik onaylanabilirlerdi Rusya Federasyonu istihdam herhangi bir vatandaş için, tıbbi bir sertifika adı verilen özel bir belge yoktur. Bazen, belge de geçici hastalık izni aradı.

İlk düzenlendiği ve zamanında bir sağlık kurumunda doluydu Bu makale hasta tarafından yardım istenir. Aynı klinikte veya hastanede gerekli tüm kontrolleri geçmek Sosyal Sigorta Fonu ve onurunun özel onayına sahip olmalıdır.

Bu belgede beri özel dolum tabi mevzuatla kurulmuş bir form sahip olduğunu, resmi kağıdıdır. Herhangi doktor mükemmel tüm kuralları bilir nasıl doldurulacağını, hasta hastalık izni reçete. Yani o puanı endişelenmeyin, bırakın yazmayı ona bir şeyler yapmaya çalışmayın.

Dürüst olmayan vatandaşlar bazen kişisel kazanç için belgeyi sahte eğilimindedir. Tabii ki, bu tür eylemlerin yasa ile cezalandırılır, yani hatta yanlış tıbbi sertifika yapmaya çalışıyorum hakkında sanmıyorum.

hastalık izni yasal çerçeve

Rus yasalarına göre, ülkenin herhangi bir vatandaş zorunlu sosyal sigorta olmalıdır. Bu önlem, ülkenin nüfusu koruma amaçlı hükümet programı noktalarından biridir.

sağlık çalışanlarının bir heves ve insanların işe gelememe nedenlerden resmi bir bahane çalışma Ateşli arzu değil - hastalık izni sorunu nedeni budur. Bunlar, işçiye sakatlık sırasında para almak hakkını verir resmi bir belge vardır.

Bu yazıda ve ödeme konunun usulüne ilişkin tüm hususlar ülkemizin şu kanunlarla düzenlenir:

- İdari, Çalışma ve Vergi Kanunu.

- 24 Temmuz 1998 tarihinde kabul, "iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı zorunlu sosyal sigorta Açık" Kanun.

- 29 Aralık 2006 tarafından kabul edilmiştir, "geçici maluliyet ve annelik karşı Zorunlu Sosyal Sigorta Üzerine" Kanun.

- 24 Temmuz 2009 onaylandı, "Emeklilik Fonu, Sosyal Sigorta Fonu ve FFOMS TFOMS Sigorta Katılımlar Açık" Kanun.

Bu aletlerin her biri hükümleri hastalık izni gibi önemli belgeye ilişkin içermektedir. Nasıl doğru 2011 yılında ortaya çıktı bütün düzeni tarif doldurun.

hastalık izni yeni bir form getirilmesi

Böylece, hastalık izni yöneten başka belge, No. 624n altında 29 Nisan 2011 tarihinde yayımlanmıştır Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı sırasıdır. Bu belge bugün ülkemizin vatandaşlarına verilir yeni formlar hastalık izni, kullanımı için gerekli temeli oluşturan ve "hastalık izni verildiği Açık onayı" denir.

Sipariş No 347H altında ayrı ayrı monte hastalık izni ve ona atıfta hastalıkların kodlarının aynı şekilde, 2011 yılında yayınlanan, ancak 26 Nisan'da. Bu belge "göremezlik formu boş belgesinin onaylanması üzerine" başlığını taşıyordu. Numune dolum hastane levha bu sırada yoktur. Ancak, veri blokları ve yeni formun hatlarında belirtilmelidir bir özetini içermektedir.

sahtekarlıktan korunmuş nasıl hastalık izni

yeni bir formu hastalık izni kazara ortaya çıktı. O bu araçlara ödemeler ile ilişkili bulunmuştur dolandırıcılık vakalarının sayısını azaltmak tanıtıldı.

aşağıda listelenen önlemler, sahte hasta yaprakların gerçekleri ortadan kaldırmak için tanıtılmıştır.

1. şimdi sakatlık çarşaflarım tıbbi kuruluşlarda Sosyal Sigorta Fonu bölgesel ofislerinden münhasıran gelir. Her form numaraları rasgele bir sekans oluşan kendisine özgü bir numaraya sahiptir. Bütün bu rakamlar FSS kaydedilir. Belirli bir sağlık tesisinde çalışan bir doktor, gerçekten de hastaya varolan bir belgeyi verseydim Böylece, anlaşmazlık durumunda kolayca öğrenebilirsiniz.

Mevcut formları 2. FSS amblemi, ve özel bir mikro metin tasvir filigran.

soluk sarı bir renk yapılan 3. Çok soluk mavi bir şekilde, ve kayıt için grafikler.

4. Kodlar tanı ve diğer bilgiler hastane sayfaları sertleştirme için tanıtıldı.

Bir belgeyi doldurmak için özel gereksinimler

hastalık izni yeni bir form tanıttı düzeni, onun görünümünü ve önceden belirlenen şekilde bilgi listesini sadece ayarlar. Sağlık Bakanlığı Belgede ayrıca doktor raporu veri girerek kuralları için gereksinimleri hakkında bilgi içerir. Düzgün nasıl doldurulur ülkenin birçok vatandaşları için önemli, bu göremezlik belgesi düzenlenmesine katılan tüm kişilerin formun bilmelidir.

Sen karakter şeklinde katkıda her biri kendi hücreyi sahip olduğunu bilmesi gerekir. sınırlarının ötesine gidemez hiçbir durumda iken nedenle, hastalık izni her harf veya rakam, sadece bir hücreye karşılık gelir. Her yeni kaydın başlangıcı belirlenen konum bilgilerinde ilk hücreye denk gelmesi gerekir.

Sadece Rusça doktor raporu tarafından doldurulacaktır ve tüm kayıtlar blok büyük harflerle yapılmaktadır. Ancak, FSS herhangi bir küçük ihlalleri, hücrelerin sınırları ile temas halinde örneğin küçük harfler, semboller, hastalık izni bulunması kötü kelimeler ve benzeri azalttığını ayrı kaydetti. Onların varlığı kusursuzca metni kendisi okunur, sonra işveren orada faydaları hesaplama ret gerekçesiyle vardır. Bu açıklama 30 Eylül 2011 yazılı sayı 14-03-11 / 15-11575 altında Vakfı gönderdiği bir mektupta, bulunur.

Özellikle dikkat formda veri yapıldığı konuya dikkat edilmelidir. Bunlar siyah mürekkeple sadece kılcal ya da jel kalem hizmet edebilir. Ayrıca, tıbbi rapor bilgisayarda tamamlanabilir.

şeklinde yapma veriler kesinlikle yasaktır zaman bir tükenmez kalem kullanın. Bu gereklilik sadece değil. Doğrusu, herhangi bir hastalık izni bugün elektronik olarak işlenir olmasıdır. Ne yazık ki, tükenmez kalemin ucunu oluşturacak şekilde yapılan veri, teknik okunamaz. Bu nedenle, tıbbi bir sertifika düzgün işleme alınmayacaktır.

mühürler ve uzun isimler için Kurallar

yazdırmak için gereksinimler ve vardır. sağlık kurumları isimleri bu örgütlerin tüzüklerinde yer alan isimleri aynı olmalıdır. Baskı form üzerinde özel bir yere tahsis ve onlar ötesine hareket edebilir. Ancak, tıp kurumunun baskı bilgisi verileri içeren hücre içine giremez akılda tutulmalıdır.

Bazen iş yerinde adını yazma ile ilgili sorunlar hastalık izni var tamamladıktan. bunun için 29 yuva tahsis gerçeği. Onlar hasta istihdam örgütün tam veya kısaltılmış ismi sığdırmak gerekir. Bu durumda, kelimeler arasındaki boşluk görmezden imkansız: onlar hastane sayfalarında zorunludur. Ama, bu gerekli değildir virgül, tırnak işaretleri, tire, rakamlar ve başlıklarda mevcut dönemler gibi işaretleri yapıştırın. Ancak, ve onu henüz kesmek gerekir, ancak bunu örgütün kimlik mevcut olduğunu, uymuyor kısaltılmış adını aldı.

Yeni hasta kalkıyor nasıl

Numune dolum hastalık izni bak ve bu belge aşağıdaki resmi bulunabilir nasıl göründüğüne bakın.

engellilik yeni bir model bir parça çift taraflı olduğunu unutmayın. Ön tarafta sağlık işçisi ve işvereni oluşturan tüm temel bilgileri belirtilir. Ters tarafta, yani ayrıntılı çözme hastane sayfaları olduğu, formdaki hücreler belirtilebilir kodlar.

çok hasta listem çeşitli bloklara ayrılmıştır. İlki vatandaşı tedavi görüyordu tıbbi kuruma doğrudan doldurulur. İkinci iş yerinde zaten tamamlanmak üzere. ayrılabilir, ve doktor ile doldurulur düşük kısmı raporlama için tıp merkezine kalır.

Bu tıbbi bir profesyonel ile doldurulur

Yani, broşür sakatlık ilk kaydını yapar insanın tıbbi profesyonel. O halde hastalık ve tedavi süresi hakkında hasta ve tıbbi kuruluşlar hakkında tüm bilgileri kaydedilmelidir.

özel olarak tahsis grafiklerinde doktor tıbbi kurum ve devlet kayıt numarası adını yazar. Ayrıca adresini belirtmelidir. Bir vatandaş özel muayenehanesi olan doktora gittim, form adı, soyadı ve doktorun soyisimlerinin ve onun kişisel hal kayıt kodunu girdikten edilecektir.

Ayrıca hasta hakkında verileri belirtilen: Tamamen onun adını, o doğduğunda, onun cinsiyet, çalıştığı hangi şirketin adı. Özel bir sütunda bir tıbbi sertifika temel ticari faaliyetlerini veya vatandaş birlikte çalıştığı yere yayınlanan olup olmadığı hakkında bir işaret. kombinasyon halinde, ana iş için verildikten formu sayısının yanında gösterilir. Hasta istihdam hizmetinde kayıtlı ise o durumda, o zaman bu özel bir pul koyar ve işyeri verileri doldurulmaz.

sakatlık nedenini belirtmek için emin olun. özel kodlar getirilmesi sayesinde gerek teşhis doktor boyamak için: o sadece hücrede istenilen kodu girin.

Aşağıdaki bilgiler, diğer özel hücreler ile dolu bir doktor ihtiyacını yansıtır hangi durumda:

- başlangıç tarihi ve bir sanatoryumda takip bakımı için verilen iznin bitiş;

- Mümkün teslimat tarihi;

- Bir çocuk bakımı için bir hastanenin verildiği durumda onunla ilişkiyi tanımlar içinde, çocuğun yaşı ve hangi onun adı;

- İşlendiği tarihleri ile birlikte terapötik rejim ihlal hakkında bilgi verilebilir;

- Hastanede kalış süresi;

- Hasta tıbbi muayeneden geçirilir tarihi.

masa başlıklı yılında "iş Muafiyet," Doktor hasta görevinden edilmiş süreyi belirtir. Ayrı bir vatandaş çalışmalarını başlamalıdır gün kaydedildi. hastalık izni uzatılır, bu tarihleri de kaydedilir. Bu kayıtlar soyadını ve doktorun imzasının ve konumunu gösteren baş harflerini tarafından tasdik edilecektir.

ünitesinde formun sağ tarafında, bir sağlık kuruluşu doldurun bir hastane veya kliniğin baskı taşıması gerekli olmalıdır. Her baskı mutlaka "Hastalık izni ile" kelimeleri de ve net olmalıdır. kliniklerde Onun önemi yoktur formu, ama bugün çoğunlukla üçgen damga kullanılır.

hastalık izni de Kodlu hastalıklar

hastalık izni yeni formu, herhangi bir hastalık özel çift ve üç rakamlı kodlar ile şifrelenir. Formun arka tarafında boyanmış Ancak, bu kodlar, gizli bilgi teşhis edilmez. İşte onlardan bir listesi:

Gördüğünüz gibi, sebeplerden listesi oldukça büyüktür. Bu durumda, örneğin, sakatlık 01 kod kişi bazı viral ve akıntılı veya diğer hastalık yaşadı halinde kaydedilir. Bir yaralanma veya zehirlenme durumunda zaten diğer kodları not koyduk.

sakatlık nedeni hastalık izni için doldurmak için zorunludur. Ancak, bu nedenlerden bazıları hastanın rızası ile münhasıran belirtilir. Bu kural kodları 14 ve 15 için de geçerlidir.

sağlık çalışanı şeklinde bir hata yaptıysanız

sağlık çalışanı adına göremezlik belgesinin herhangi ciddi hatası - Form kırık olduğunu bir sinyaldir. Hiçbir hastalık izni için düzeltmeler, bir doktor tarafından yapılan izin verilmez. değil işveren tarafından veya FSS yoluyla kabul sonucu olabilir, çünkü bu belge, acil iade ve yeniden kayıt tabidir. Bir doktor ya da diğer tıbbi kurum çalışanı gayet iyi hastalık izni kullanılan hastalıklar ve diğer resmi kodlarının tüm kodları bilmesi gerekir nedeni budur.

işveren tarafından doldurulur Grafikler

Hastanın, çok daha az zaten tamamlanmalıdır Birimi. Ama bunun önemi ne eksik.

Bu organizasyon ve FSS toprak vücudunun kayıt sırasında ona atandı numarasının adını belirtir. Yine bir vatandaşın olsun veya kombinasyon halinde ana işidir bir işaretidir.

Rusya Federasyonu'nun her vatandaşın olmalıdır Sonraki uyum itaat kodu, vergi kimlik çalışan için atanmış numarası ve snils (SNILS). (Kodda) ödemelerin hesaplanmasında koşullarını belirtmek için grafikler de vardır sigorta dönemini, çalışan ve primsiz dönemlerde mevcut.

ödeme hesabı durumlarını göstermek için kullanılan kodlar form doldurarak kullanılan diğer kodları, arka taraftaki tabaka engeli listelenir.

Bireysel sütunlar yazılmış ve ruble ve kopek para toplamları:

- Günlük ortalama kazançlar;

- yükümlülüğünün hesaplanmasında kazançlar;

- faydaların tutarı işverenden ödenecek;

- FSS faydalarının miktarı;

- indirimi toplam miktarı.

yönetmeni ve baş muhasebeci yanı sıra isimleri ve baş harfleri imzaları tarafından parafe işveren tarafından tamamlanacak hastalık izni, tüm blok. Ayrıca baskı örgütü bastırmak emin olun.

Eğer bir hata yaptıysanız işveren doldururken

Tıbbi işçi hataları farklı olarak, işverenin hastalık izni hatalar o kadar korkunç değil. şey şirketin temsilcilerinin yanlarından gerektiği takdirde, hastalık izni düzeltmek için başvuran olmasıdır. Ancak, bunlar mutlaka bu formları doldurmak insanları bilmek gerekir belirli bir düzen içinde yapılmalıdır.

Hastalık izni herhangi bir hata yazma aracı ayarlayarak Düzeltilemedi olduğunu hatırlamak önemlidir. Böyle sakatlık yaprak şımarık kabul edilecektir.

hata tespit işveren durumunda düzgün yanlış bilgi çapraz. Düzeltme hastalık izni ters tarafında boş bir alan üzerinde yapılmalıdır. Bunun yanında, "Değişim" yazılır ücret ve kurumsal baskıda kişi tarafından imzalanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.