SeyahatYol tarifi

Sicilya'daki Tatiller

Sicilya'daki dinlenme, kendi gözlerinizle resmi olarak İtalya'nın özerkliği olan kesinlikle benzersiz bir mini bir devleti görmek için mükemmel bir fırsattır; şaşkınlık, canlı varoluş gibi bir şey değildir. Bu güzel adanın önemli olmayan tarihsel yolu yalnızca mimari, lehçe ve kültürde değil, Sicilya'nın özel ruhuyla turistleri misafirperver bir şekilde kuşatmakta ve onları tekrar tekrar buraya getirmeye zorlamaktadır.

Sicilya'ya yapılan son dakika turları oldukça makul bir fiyata satın alınabilir; bu da güneş, deniz ve şaşırtıcı gösterimlerin her sevgilisi Akdeniz'in incisini ziyaret edebilir.

Burada, tamamen farklı kültür ve sanat örnekleri ile tanışacaksınız: Roma kentlerinin görkemli kalıntıları, eski Yunanlılar tarafından inşa edilmiş muhteşem tiyatrolar ve tapınaklar, gururlu ortaçağ katedralleri, şaşırtıcı barok yapılar, nefis Bizans mozaikleri. En güzel şey, bu ve diğer pek çok mimari harikayı, gezginlere masal hissi veren yan yana eşzamanlı olarak birlikte varolmasıdır. Ve belki de sadece bir his değildir. Nitekim binlerce yıl önce efsanevi Cyclops Polyphemus'un yaşamış olduğu bu popüler tatil beldesinde ve kıyı sularında kana susamış Scylla ve Charybdis gizlenmiştir .

Etkileyici mimarinin olağanüstü örneklerine ilaveten, Sicilya'daki bir tatil, her türlü plaj keyfini turistlere vaat ediyor. Aslında, adanın başka bir gururunun - ezeli yanardağın ezilmiş lavı olduğu eşsiz siyah kumun üzerinde başka nerede kalırsınız. Daha standart kıyı alanlarının hayranları için, her zamanki gibi beyaz kum, çakıl taşları ya da taşlarla bezeli plajlar var. Ve turkuaz rengindeki şeffaf ılık suda yüzen deniz, mercanların harika denizaltı dünyasına akvaryum ile dalmak ilgisiz bırakmaz.

Ada'nın sayısız eğlence kompleksini ziyaret ederek canlılık ve olumlu duygulara karşı güçlü bir ücret alabilirsiniz. Örneğin, Avrupa'daki en büyük eğlence parkı EtnaLand size, unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır: Tekne üzerinde gerçek timsahlar ve su aygırları eşliğinde , farklı yüksekliklerde ve dik yamaçlardan, her tadı, lazer gösterisi, dinozor vadisi, nehir yürüyüşleri için sıçrama tahtaları ve kuleler. Tılsımlar ve gülümsemeler - gezginlerin tropik kelebeklerin evinde bekledikleri şey budur. Bu dağınık, kolayca flört eden yaratıklar size sevinçli ve güzel anlar yaşatacak. Ancak Sicilya'da aktif bir tatil yapmak diskolar, su parkları, hayvanat bahçeleri ve dalışlarla sınırlı değildir. Spor zevkleri yelpazeleri karla kaplı Etna ile kayak yapmayı değerlendirecektir.

Sicilya'da dinlenin - ebedi düşünmek için mükemmel bir fırsat. Bu, adanın ana kenti Palermo'da bulunan Ölüler Müzesi'ni ziyaret ederek kolaylaştırıyor. 16. yüzyılda, bu kutsal topraklarda korkunç bir veba çarpıyordu. Korkunç bir salgın karşısında şaşkınlık duyduklarında, o zaman özel olarak belirlenmiş mezar mezarlarında açılan mezarlara kıyasla ihanet ettiler. Cenaze görevleri, temsilcileri ölüm mağaralarının ilk "sakinleri" olan Capuchin keşişlerinin omuzlarına dayanıyordu. Veba, zamanla geriledi ve ölülerin manastır katakomblara gömülme alışkanlığı birkaç yüzyıl boyunca korunmuştur. 1926'da son gömüldü. Ve şimdi güçlü yolculu ruhu 30 km labirentten bekliyor, duvarlardan ölü gözler bin mumyum görüyorum, her türlü ilham kaynağı: ölüm hatırlıyorum.

Tesadüfen Sicilya'yı yakan paketler satın aldıysanız, turuncu bir ağacı benimsemeye hazırlanın, en eski kukla tiyatronunu ziyaret edin ve dünyadaki en lezzetli ve en güzel tatlıları tadın - martrano kekleri. Bu, gezinin heyecan verici, ilginç ve keyifli olacağını ve ayrıca - leziz ve kullanışlı olacağı anlamına geliyor demektir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.