SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ses kısıklığı. Tedavi ve olası riskler

Değil bir hastalık, ancak uzmanlardan oluşan bir belirti düşünün ses kısıklığı. Tedavi hastalığın tanımlanması ile başlamak gerekmektedir. Çoğu zaman, bu bir larenjit olduğunu. Çeşitli nedenlerle oluşabilir larinks, iltihabıdır. Bunlardan ilki elbette SARS, ancak iltihap büyük miktarlarda sadece virüsleri değil, aynı zamanda mantar, bakteri, ve hatta ortak toz neden olabilir. Bazen öyle sağlıklı bir çocuk veya yetişkin kısık bir sesle satın alabilirsiniz.

Tedavi doğru olmalı, zaten tükenmiş ligament doktorlar tam kaçınmak için zorlanma için tavsiye edilir sesin kaybı. Bir insanın tamamen sağlıklı hissedebilirsiniz unutulmamalıdır, hiç ateş, titreme ve öksürük, baş ağrısı vardır ve hemen hemen hiçbir şey rahatsız etmez. ses kısıklığı varsa Her durumda, tedavi de iltihap oluşabilir larinks ve akciğer, bronşlar, soluk borusu ve boğaz ait muayene ile başlamalıdır. Son zamanlarda larenjit taşınmışsa hastalık onlara ana yükünü verir gibi, sen, ses telleri özellikle dikkatli olmak gerekir.

ses telleri - bu bizim bir araçtır ve dikkatlice çocukluktan beri olması gerektiği tedavisinde. Genellikle çocuklarda ses kısıklığı yoktur. Tedavi gerekli prosedürlerin kümesi, belirlenen uzman da dahil olmak üzere evde meydana gelebilir. Doktor kaldırdı seslerle konuşmaları yasaklamak için gerekli ve hatta normal bir sesle edilir. Sadece fısıltı izin verdi. Bu, etkilenen ligamentler gerekli dinlenme vermek için olduğunu. Soğuk hava, soğuk içecekler veya dondurma Hayır soğuk, inhalasyon.

Nedeniyle aşırı gerilim sese ve bazen alerjik reaksiyonlar çocuklarda ses kısıklığı oluşabilir yüzünden. gibi durumlarda tedavi, sadece fiziksel muayene ile başlanmalıdır bağ dokusu kabloları altında bulunan ciddi sorunların oldukça zorlaşır. Şişme önler gıda yutmak, bazen tükürük yutmak için bile ağrılı hale gelir. o havanın erişimi engellemek ve yaşam için bir tehdit oluşturabilir şişme artar gibi durumlarda, tıbbi yardım, gerekli hale gelir.

Özel bakım çocuklarda ses kısıklığı olduğu yere durumlarda olması gerekiyor. seslerin tamamen kaybolması durumunda tedavisi derhal bir ambulans çağırarak başlar. Doktorlar bu durum laringospazmom diyoruz ve zamanında yardım herhangi bir sorun vardır, ve ses çok hızlı bebeğe döner sağlanan sağlamak. Çocuğunuz soğuk algınlığı varsa, o ağızdan nefes ve böylece boğazın mukoza zarını kurutmak için emin olacaktır. Soğuk, burun akıntısı, ses kısıklığı ve varsa nedenle, tedavi geleneksel tıbbın bir çok etkili araçların kullanımı ile başlayabilir. Soğuk ile savaşmak için emin olun ve bu soğan ve aloe yardımcı olacaktır. Onları ezmek ve meyve suyu sıkın. Bu tahliye ve bir damla günde birkaç kez her burun deliği içine damla gerekir. Soğan ve iyi ses kısıklığı ortadan kaldırır. Tedavi çok etkilidir ve genellikle bu hoş olmayan belirti birkaç gün sonra gider. En güzel soğanı alın ve iyice doğrayın. Isı sütü kaynar ve soğan lapası ile karıştırın, ancak kaynatın yok etmek. Bu karışım, yatmadan önce akşam pişirmek için gereklidir. süzün ve yudum en az bir bardak içilir. Hemen yatağa. Sabah sütte kalan soğan ile aynı işlemi tekrarlayın.

Uzmanlar güçlü olduğunu söylemek bir bebeğin ağlaması bazı ebeveynler göre, sesini geliştirmek değil, ama tersine, bağlar üzerinde nodüller oluşumuna yol açar. Bu sonradan ses kısıklığı neden olabilir. Koçluk sesli gereklidir, ancak aşırı egzersiz zararlı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.