SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Şeker hastalığında yemek olabilir? diyet - 2 diyabet yazın. Menü - tip 2 diyabet

Şüphesiz en az bir kez hayatımda her erkek diyabet gibi böyle korkunç nosyonu, karşılaştı. Bu patolojinin ilk veriler eski Mısır'da ortaya çıkmıştır ve bizim zaman içinde görülme sıklığı etrafında 246 milyon olduğunu düşünelim ve kendi Özellikle. Gerçekten korkunç bir rakam. her birimiz bir doktora ve diyabetli hastalar için gerekli olan tedaviye başlamak için zaman içinde hastalık hakkında bilgi en azından temel asgari bilmelidir nedeni budur. az veya hiç komplikasyonlu bir yaşına kadar yaşayabileceği böyle tanısıyla şeyi ve yeterli tedavi hakkında hastanın bilgisi olan - Ben yiyebilir Ne, sağlığınızı korumak için nasıl, ne çeşit bir hayat kurşun.

ilk belirtiler

Yani, önce bunun ciddi bir hastalık olduğunu anlamalıdır. Öncelikle diyabet, iki temel tipe ayrılabilirler: ilk (insülin bağımlı) hem de ikinci (insüline bağımlı); ve bunların her biri farklı nedenlerini ve tedaviler vardır. Bununla birlikte, damar hasarı ve iç organların mekanizması kan şekeri konsantrasyonunda ilgili bir artış ile, yani, genel bir sahiptir ve aynı semptomları olması.

Hastanın de görülebilir ilk belirtileri muhtemelen gece bile sürekli susuzluk, sık idrara çıkma hissi, ağız kuruluğu bulunmaktadır. Bütün besinlerin, özellikle karbonhidrat ve yağların doğru emilmesi ve işleme acı insanlarda şeker hastalığı şiddetli metabolik bozuklukların fonunda. Bu nedenle, hasta o attı ya da kısa sürede çok fazla kilo kaybetmiş ya fark edebilirsiniz.

hastalığın ilerleyişi belirtileri

elektrik kesintisi ve vasküler dokuların travmaya neden zaman artar kanama, kırılganlık artar nedeniyle, deri daha az elastik ve bakteri ve mantar lezyonlar tabi olur, ek olarak, genel ve kas zayıflığı gelir ki, egzersiz sırasında, ivme hissi yorgunluk performansının azalmıştır. Ancak, yalnızca görünüşte ve organlardaki bu arada görülen hastalık diyabet beri periodontal hastalık, atrofik gastrit ve duodenit, yağlı karaciğer, hipertansiyon, ateroskleroz şeklinde ve bunun sonucu, koroner kalp hastalığı gibi ciddi komplikasyonlar gerektiren geri dönüşü olmayan yıkıcı değişiklikler, diyabetik nöro ve anjiyopati ve koma halleri.

Bütün bu tek yoldur kaçının: Yeterli tedavi ve sağlıklarına dikkat ve dolayısıyla hastalığı olan hastalar için ön planda, "tip 2 diyabet" - diyet, ancak, insüline bağımlı patoloji olan hastalar için tasarlanmıştır birinden farklı değildir. daha sonra ele alınacak günü, ama herkes sadece yaşam tarzınıza dikkat böylece, bu ciddi hastalık nedenleri hakkında bilgi edinmek için, bunu yapmak için.

etiyoloji

Öncelikle diabetojenik eylem kilolu etti. şey adipoz doku glikoz için reseptörleri vardır olarak, yağ içine ana enerji gövdesinde alt-tabaka, ve dönüşümü kendi doğru bertaraf sağlamasıdır. Ancak, aynı zamanda zıt negatif bir rol oynayabilir. hücreler üzerinde insan reseptörleri içinde yağ dokusunun aşırı miktarda nedenle yavaş yavaş kaybolur ve eğer Çünkü glikoz gidecek yeri yoktur ve zaten iyi değil sonuçlarını getirerek, kanda dolaşan devam ediyor. Bu nedenle, kan hemoglobin içeren proteinlerin, oksijen tek bir taşıyıcı ile etkileşime girer ve işlevini bozar. Buna ek olarak, zarar olumsuz, beyin, kalp, böbrek ve periferal sinirleri etkiler, kan damarları duvarlarının.

Diğer risk faktörleri

Dolayısıyla, tüm komplikasyonlar gelişmekte ve sindirilebilir karbonhidrat ve yağ durumu azaltılmış hareketlilik kişiyi hareketsiz bir yaşam tarzı, tüketim kötüleşmesine katkıda bulunan edilir. O doktor diabetes mellitus ile hastayı söylemelisiniz neden ona daha yararlı bir şeyler olması mümkün olduğunu ve neredeyse ölümcüldür bu.

Ciddi patolojiye eğilim olur, çünkü bu bir sonucu olarak, kalıtsal, yani yakın aile içerisindeki varlığı ... - Başka bir seçenek insanlarda görünüm bu hastalıktır Bu bile diyabet gelişecektir böyle bir hastada beslenme veya yaşam tarzındaki küçük hataları ile aile öyküsü öyküsü olmayan çok daha kolay ve insanlarda daha hızlı olduğu anlamına gelir. Yani onlar için de son derece ihtiyatlı menü olmalıdır. Diabetes mellitus, tip 2 veya 1 st - yaşam için tedavi edilecek daha önlemek için daha iyidir şeydir.

beslenmenin temel ilkeleri

insan gıdası için - bu enerji kaynağı, aynı zamanda yeni hücrelerin yapımı için ana alt katman ve kullanılabilir içinde metabolizmasının düzenlenmesi ibaret değildir. Belirli bir diyet tip 2 diyabet, herhangi bir hastalık için gerekli, ancak bu açıdan özellikle dikkate değer.

diyette en ufak hata neden olabilir kan glikoz bir atlama, yol açtığından bu patolojide Diyet, kilit rolü koma. Onun genel şeması basit ve iyi bilinir: kesinlikle alkol ve gazlı içecekler, şişko içmemeye ve kızarmış, aşırı tuzlu gıdalar, salamura gıdalar, konserve ürünleri ve bu tür sosis veya sosis, yarı füme ve baharat bol olarak et ürünleri. Anahtar bağlantı tam olarak glikoz metabolizmasını bozulduğunu ve bu nedenle çeşitli özellikler şeker hastası. Bu hastalığa yiyebilir ne ve nasıl sayacağınıza biz öğreniyoruz.

Hasta endokrinolog için güç değeri

Bir kişinin yediği Her lokma yiyecek, ilk sindirim kanalından, ardından vasküler yatak ve hücrelerin içinde uzun bir yol gider. Ve her bileşen tüketilen veya rasyonel veya ilgisizliği veya zararları açılımı edilmektedir. Son derece Beslenme şekillerine özel dikkat hastalık korkutucu tanı "diyabet" nin geçmişi olan hastalara verilmelidir. "Ne yiyebiliriz?" - Soru oldukça özeldir ve cevap kısaca broşür, afiş ve makalelerin çeşitli düzenlenir.

Bu onun tedavi şemaları ve beslenme özellikleri diğer mesleklerin her endokrinolog ve hatta birçok vatandaşın farkındayız ve tüm hastalar aceleyle yenen yasak gıdalardan herhangi bir parça onların hayatına mal olabilir hatırlamak emin olmalıdır, bu hastalığı araştırmak için yeterli olduğunu! Aksine, doğru beslenme hastalığın prognozu iyileştirmek için değil, aynı zamanda vücut ağırlığını azaltarak, onların durumunu hafifletmek için sadece onları sağlayacaktır. Doktorlar birçok nesile sahip, değil, çok zor olan en parlak beyinler tıp boyu hastaları geliştirdi, bu yüzden tavsiyelerine de uyarak sadece kalır.

kesinlikle yasak

Geleneksel olarak konuşursak, şekere benzeyen hepsi, o kategorik olarak diyabetli hastalar için kullanılamaz, beyazdır. Ne yapabilirim her şey uzak değildir yemek, ayrı bir konudur. gibi buğday ve pirinç - Hastalar beyaz un dan pirinç ürünleri terk etmelidir.

Ayrıca şeker içeren herhangi bir olabilir, ve yağ bir bolluk ile bağlantılı olarak, özellikle. Her kek, hamur işleri, çikolatalar, dondurma, şeker, reçel, bal ve diğer tatlılar bulunuyor. Aynı zamanda glikoz içeriği fazla olan meyve vazgeçmek değer. üzüm, muz, erik, kiraz ve kayısı Bu. Bu tür ürünlerin ve bu yüzden hasta hiperglisemi alacak ve hatta yiyemezsin meyve gibi diğer gıdaların üzerine ekleyin. Buna ek olarak, tüm yüksek kalorili (yağlı et, sosis, pates, yağ, tohumlar ve fındık konserve, mayonez) da kesinlikle diyabet yasaktır. Ne süt ürünleri arasında yiyebilirsiniz - Ayrı sorunu.

Bu sınırlamak gerekir

Örneğin, ekşi krema, peynir, fazla otuz yağ içeriği ile süzme peynir olmalıdır diyetlerinden silmek için. Kefir - en fazla birinin yağ içeriği buçuk yüzde. ürünler bu aralığın içine sığacak Diğerleri sınırlı miktarda izin verilmektedir. Ayrıca, yağsız et ve kümes hayvanları (cilt mutlaka çıkarın!), Tahıllar, patates, mısır ve fasulye ve bitkisel yağ ve yumurta kötüye kullanmayın. sindirimini kolaylaştırmak için gün içine biraz değil aşırı yemek, eşit dağıtarak yemek tarafından, yani küçük de o kadar yemeye değer. Bu daha iyi asimile gıda yardımcı olacaktır ve kapatma ölçekli kan şekerini ulaşmaz. Eğer tahıllar, daha çok tercih edilen buğday ve yulaf ezmesi hakkında daha fazla konuşma. Pshenko ve irmik kullanılmamalıdır.

herhangi bir miktarda İzin

Bu ürünler, düşük kalori, ve en az miktarlarda glukozu ihtiva tüm bu içerir. örneğin havuç, turp, turp ve şalgam olarak salatalık ve domates, lahana, patlıcan, kabak, biber, yağsız balık, herhangi bir taze yeşil (ıspanak, marul, kuzukulağı, soğan, vb), Kök sebzeler gibi bu sebze. Hem de yeşil fasulye ve mantar gibi. Tüm bu ürünler son derece besleyici vitamin ve sindirime yardımcı olur ve hücresel metabolizmayı artırır elyaf kaba lif, doludur.

diabetes mellitus zencefil olabilir mit, son derece mantıksız ve yanlıştır. Bu ürün sadece kilo katkıda karbonhidrat, bir sürü içerir ve genellikle bu hastalığı olan hastalarda patoloji eşlik eder çünkü kardiyovasküler sistem üzerindeki etkisi tehlikeli olabilir. Şekersiz veya şekerin yerini alabilecek, hem de maden suyu ile kahve ve çay içmek için izin verdi.

Genel öneriler

daha kolay diyet diyabetli hastalar için bir ürün tablosunu yardımcı olur hatırlamak yapmak için. sınırlı ve yeşil - - hiç miktarda izin Bu bir "trafik ışığı", sarı üzerinde kesinlikle yasaktır gıdalar konulmalıdır kırmızı ışıktır. Böyle bir ile "yardımcı" yakında diyet alışması ve aynı hastalıkla ona arkadaş alıştırmak. Fiziksel Kültür, fraksiyonel güç, vitaminlerin fazla kullanılması: diyet tedavisine ek olarak, vücut ağırlığını azaltmak için başka yollar farkında olmalıdır. Kan glikoz keskin bir düşüşe neden olur ve komaya hatta ölüme neden olabilir çünkü kesinlikle, diyabet açlıktan hastalarda yasaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.