SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Koltuk altında kırmızı noktalar: Yüzeyel mantar hastalığı ve tedavi yolları

Kırmızı lekeler koltuk altında her zaman mantar enfeksiyonu hakkında konuşmayız. Çoğu zaman, bu yüzey cilt mikoz (eritrazma) bir bakteri, Corynebacterium minutissimum'un neden oldu. Ağrı kaba giysiler yanı sıra diğer nedenleri giyen yüksek sıcaklık şartlarına ıslak alanlarda çalışmak zorunda ne sıklıkta, sizin ter bezleri çalışmaya nasıl yoğun bağlı olarak görünmeleri için insan vücudu farklıdır.

Enfeksiyonun kaynağı - hasta bir adam ve çevre. Değil ev aletleri, kişisel koruyucu ekipman ve cinsel temas yoluyla hastalığın transferini dışladı. Ve eritrazma erkekler daha sık kadınlardan daha acı.

Kırmızı noktalar silah altında olduğu yuvarlak şekiller, parlak değil kırmızı renk ve tuğla rengi görünür. Bir süre sonra onlar bakteri etkilenen sınırları belirgin tek bölgeyi oluşturmak üzere birleşirler. Bazen küçük pul görmek mümkündür, her zaman pürüzsüz bir nokta değildir. Karşılar ve sıradışı formu, eritrazma merkezi beyaz, kenarları koyu renk bir silindir çerçevesi formundadır.

Bu yakında saç ve tırnaklar zarar korkuyor olamaz bir mantar enfeksiyonu olmadığı için. Eritrazma acı verir, fakat tekrarlama hekim vücut sıcaklığını ve bir ortam artan küçük bir yanma ve kaşıntı ile birlikte ciltte meydana gelen enflamatuar süreçler, gözlenen.

onların görünüm göğüslerinin altına veya göbek mümkün olmasına rağmen kadınlar, silah altında daha yaygın kırmızı lekeler vardır. yağ Kıvrımlar - Eğer mümkün hijyen kadar harcama bu yüzden bakteri hızla gelişmektedir yer. Eğer terleme varsa, sık sık cilt çürümeye başlar alanları inceleyin.

Bir hasta karmaşık bir hijyenik prosedürler başladıktan sonra koltuk altında kırmızı lekeler genellikle kaybolur fakat leke büyür ve rahatsızlığa neden başlarsa, hemen bir doktora başvurmalısınız. Bir dermatoloğa ziyareti ve şeker hastalığı olanlarda ertelemeye etmeyin: Bir eritrazma egzama olmak istemiyor musunuz?

Modern tıp bile görsel olarak spesifik yere derinin (liken) mantar enfeksiyonları bu hastalığı ayırt edebilirsiniz, ancak tanı yürütülen ve altını onaylamak için Wood'un lambası, ve bir mikroskopik inceleme.

eczanelerde satılan özel bir merhem (eritromisin ya da sülfür-katran), bir hafta silah altında kırmızı bölgeler tedavi edin. Ancak, kapsamlı cilt lezyonları ultraviyole ışık ile antibiyotik ve tedavi yöntemini reçete. İkinci yöntem hızlı iyileşme teşvik değil, aynı zamanda hastalığın nüks önlemek için değil sadece.

insan vücudunda ortaya çıkan olumsuz koşullara tepki ve bunun dışında - vücudunun her yerinde kırmızı lekeler. lezyonlar bir yanma hissi ve sürekli kaşıntı neden devam ederse, bir uzmana görmelisiniz. Sizin vücut hepatit, menenjit, sistemik lupus eritematozus veya etkeni ile enfekte olması mümkündür kaşıntı akarı derialtı alan crisscrossing. Meyve, meyve suyu, macun ya da mantar karşı alerjik reaksiyonun bir tezahürü cildin hastalık durumundan sorumlu idi mümkündür.

onların sağlığı için küçümseme ile muamelesi yapmayın: ağızda kırmızı yamalar bir boğaz ağrısı veya kanser olduğunu gösterebilir. Yara birkaç gün içinde iyileşir yoksa, derhal kliniğe gidin.

Bir kalıcı hasta kozhvendispansera haline veya hastanede yaz aylarında harcamak istemiyor musunuz?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.