BilgisayarlarEkipman

Ses kartından osiloskop nasıl yapılır

Her amatör telsiz böyle evinin laboratuvarda Osiloskop gibi bir cihaz, olmak zorundadır. O onarım ve elektronik devrelerin ayarlaması için gereklidir. Dahası, olmadan cihaz yeni devreleri ve özelliklerinin çalışmayı yönetmek olmadığını söyledi. Bununla birlikte, dijital ve analog osiloskop maliyeti oldukça yüksektir. Ayrıca kullanılan bir cihaz bulmak için deneyebilirsiniz, ancak bu cihazlar cebe herkese değiller. Bu makale ses kartından osiloskop nasıl odaklanır. söz konusu cihazın temeli PC bölümünü alır çünkü böyle değişiklik fiyatı önemsiz. özel yazılım kullanarak dalga formu görüntülemek için.

Osiloskop ses kartı: avantajları ve dezavantajları

incelenmekte olan cihazın avantajları bilgisayarın kendisi hariç tabii düşük maliyetli, içerir. Şimdi dezavantajları. Başlangıçta: liyakat fazla olacaktır. ses kartından bir osiloskop ile karakterize edilir ana dezavantajı, - bu çok yüksek bir hassasiyettir. O hataları bir dalga sonuçlanan hatta radyo paraziti tepki verir. İkinci dezavantaj, giriş arabirimi olmasıdır ses kartı Bu kart kolayca zarar demektir 2 V geçmeyen sinyal genliğini destekleyebilen. Bu eksiklik adaptörün üretiminde göz önünde bulundurulmalıdır. osiloskop ses kartından DC voltaj ölçmek mümkün değildir.

Nasıl bir adaptör yapmak

bir volttan daha az - Her şeyden önce çoğu durumda ikiden fazla volt değildir ve bazı kurullarında dikkate ses kartının giriş seviyesini almak gereklidir. Doğal olarak, bu genliği ölçümü için yetersiz olacaktır. Bu sinyal genliğinin sınırlarını artış sağlayacak bir adaptör gerektirir. - direnç bu tür bir cihazın 12.5 V ve 250 V şematik diyagramı yalnızca altı elemanları içerir: - Yazılım - osiloskop izin verilen iki seviyesi ölçümleri alır. 75 ohm, R5 ve R6 - - 1,5 Kohm R1 ve R2, nominal direnç 1.5 Mohm, R3 ve R4 vardır. Güç dağılımı dirençler az 0,5 watt olmamalıdır. Devre bir girişine 5 temas (12.5 beşinci ve - - genel - - sinyal kaynağı 250, iki iki kurşun) sahiptir ve ses kartının hattı girişine bağlı çıkış noktasındaki üç çıkış (sol ve sağ kanallar ve ortak).

Biz adaptör kavramının tanımı geçin. girişlerin ilk çifti - "kaynağı 250" - daha fazla dirençleri R1 ve R2, bağlı olduğu - R3 ve R4 ile; çıkış terminalinde, sırasıyla, sol ve hat girişi sağ kanalları. R2 ve R4 arasında - R1 ve R3 ve ikinci arası - "12.5 V kaynağı" "bir boşluk" ikinci bir çifti, dirençler arasında, yani bir terminal bağlanır. Ve son olarak, son, toplam çıkış konektörü gider hat girişi ses kartı. Bu rezistans R3 ve R4 çiftinin sonra bağlı direnç R5 ve R6 ile sol ve sağ kanallar ile bağlanır. cihazdaki gürültü etkisini azaltmak için, size metal gövdesi adaptör kartını yerleştirmek gerekir. Burada, aslında, tüm osiloskop. ses kartı, gelen sinyalleri alır ve yazılım bir bilgisayar monitöründe dalga biçimini gösterir.

programı ayarlama

ses kartından osiloskop ayarlamak için, karıştırıcılar PC'ye gidin ve mikrofonu kazanç kapatmak, ses seviyesi ortalamanın altında olduğunu ayarlamalısınız. Elde edilen ölçüm cihazı oldukça açık bir şekilde dalga biçimini almak mümkün olan düşük frekans, ve sinyalin frekansını belirlemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.