SağlıkTıp

Nasıl varisli kompresyon çoraplarının seçilir?

Varisli damarlar vardır farklı yaş ve cinsiyette insanlar arasında oldukça yaygın bir hastalıktır. Bu bacak, ağrı, şişme eşlik eder. Damarlar derinin altında görünür, hem de karanlık noktalar kılcal damarların, "Yıldızlar" görünümü. Biraz yavaş hastalık Sızıntı tedaviye başlamak için zaman tanır. varisli için kompresyon çorapları erken dönemlerinde hastalığın üstesinden yardımcı olur. onun durumunu çalıştırdıktan sonra çok daha zor tedavi etmektir. varisli damarları yok sayılması sakatlık yol açabilir.

kompresyon çorabı nedir

Varisli yüksek tansiyona bağlı bir olan damar duvarlarının, gerilmesi temsil eder. Venöz kan aynı anda durgun başlar, bacaklarında ağrılar vardır.

varisli damarlar ile sıkıştırma diz yüksekler temel görevi kan damarları dışında destek sağlamaktır. En büyük basınç bileklerine gerçekleşir. Yukarıda azalır.

varisli için kompresyon çorapları doğru kan dolaşımını ve kalbine akışını sağlamaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda kan pıhtılaşması riskini azaltmak ve metabolik süreçleri düzeni sağlayacaktır.

varisli için giymek kompresyon çorapları önlenmesi için 18 yaşından itibaren her iki kadın ve erkekler için önerilir.

Kontrendikasyonlar

kompresyon iç çamaşırı ve varis ile golf kullanımı hemen hemen tüm yetişkinlere tavsiye edilir. Ancak, orada bir önem verilmelidir veya kategorik kullanması yasaktır hangi birkaç kontrendikasyonlar, ya da bir doktor gözetiminde atanır.

Kesinlikle kan damarlarının lümen azalma ortaya çıkar ve 80 mm Hg alt arter basıncı ile birlikte kronik alt ekstremite arter, kadınlar için varis ve erkek sıkıştırma çorap kontrendikedir. Mad. Böyle hastalıklar ateroskleroz, aortoarteriit, tıkayıcı hastalığı dahil olarak, obliterasyonu.

Doğru seçimi ve doktorun gözetimi, kabul egzama, açık yaraları, nekroz, akut tromboflebit, konjestif dermatit, diyabet, kalp-akciğer yetmezliği gerektiren sıkıştırma kursları, kullanımına Göreceli kontrendikasyonlar.

son derece dikkatli cildin yüksek düzeyde duyarlı olan iç çamaşırı hastalar gibi kullanılır.

kompresyon sınıfları

varisli kompresyon çoraplarının nasıl seçileceğini anlamak için, bir doktora danışın veya kendiniz yapabilirsiniz. Sıkıştırma bu sınıf dikkat birinci göstergesi.

tedavisi veya için sıkıştırma golf seçiminde Bu oran değişikliği varisli damarlar önlenmesi milimetre civa cinsinden.

oluşun olasılığını artırmak faktörlerin varlığında hastalığın önlenmesi için, 15-18 mm Hg basınç sınıfı ile ürün satın gerekir. Mad.

ilk aşamada 18-22 mm Hg birinci sıkıştırma iç sınıf seçilmelidir. Mad. Nasıl doğru varis çorapları tercih karar verirken basıncın etkisini belirlemek için çok önemlidir. kullanımıyla ilgili Endikasyonları - ayak, ağrı şişme bacak damarlarından "yıldız", ortaya çıkmasıdır.

Sahip varis, bacak krampları, basınç 23-32 mm Hg sıkıştırma ikinci sınıf ürünü satın almak gerekir. Mad.

kompresyon çorapları seçerken, hakkın üçüncü sınıf bazı endikasyonlarda, sadece reçete üzerinde uygulamak.

keten Boyutları

varisli kompresyon çoraplarının seçerken, bir boyutlarına dikkat etmelidir. gerekenden fazla ise, ürünün giyen yararsız olacaktır. kullanımı daha küçük boyut sağlığı için güvenli değildir. Nedenle varisli kompresyon çoraplarının ölçmek için gereklidir. Nasıl boyut hakkını seçilir? Özel bir tekniktir yoktur.

doğru boyutta satın yardımcı göstergeler vardır. Alt bacak bazı parçaların uzunluğunu ölçün. Sonuç daha sonra etiket golf değerlerle ilişkilidir. Her bir değer ölçümü için belirli bir işaretleyici vardır belirtilir. Latin harfleri ile gösterilir.

  • A - ayakkabı numarası;
  • B - tibia dar kısmının çevresi uzunluğu;
  • Cı - bacağın en geniş bölümünün çevresi uzunluğu;
  • HD - diz alana ayak uzunluğu.

Kadınlar için Diz çorap

Kadınlar söz konusu olduğunda hastalık çamaşırları almak için biraz daha kolaydır. modelleri ve ürünlerin geniş renk seçenekleri mevcuttur.

Hamile kadınlar için varisli için daha ciddi seçim kompresyon çorapları gerektir. Hamilelik sırasında hastalık hızla ilerler, bu nedenle bu konu artan ilgi görmüştür.

kadınlar çocuk doğurmak için özel olarak tasarlanmış çamaşır bırakma hattı ile temsil edilen üreticilerin çok. Gerçekten de, bu durumda sıkıştırma golf kullanılması en güvenli ve etkili yöntemlerden biridir.

Doktorlar gebeliğin ilk üç ayı gelen iç çamaşırı giyen başlamak antivarikoznye önerilir. varisli damarlar ile Sıkıştırma çorap ve iç çamaşırı ayrıca şiddetli bacak ödemi, ağrı, kadınların azalmış hareketlilik önleyecektir. Daha hamile kadınların yarısından fazlası, özellikle üçüncü üç aylık dönemde, şiddeti değişen varis ile ilgili sorunlar bulunmaktadır. Sıkıştırma çorap bu sorunların kurtulmak ve bir kadının sağlığını korumak için.

erkekler için Diz çorap

Erkekler yüzünden dar aralıkta bir sıkıştırma giysi almak zordur. Bu farklı aşamalarında varis tedavi edebilir başkalarının araçlarına görünmez.

Erkekler daha seyrek kadınlardan daha onları muzdarip. Bu bakımdan, hem de giysilerinin altına kurslar giyen için, o kompresyon iç çamaşırı diğer türlü biraz farklı görünüyor.

Bu iç çamaşırı genellikle gizli olduğundan, üreticileri ürünün konforuna büyük özen gösterirler.

Sıradan çorap dışarı doğru farksız varisli erkekler için Sıkıştırma çorap. Hiç kimse bu özel bir tıbbi iç çamaşırı olduğunu tahmin edebilirsiniz.

varis çorabı tedavisi veya önlenmesi için sürücüler, sporcular, ofis çalışanları vardır. Hastalığın evresine bağlı olarak, istenilen sıkıştırma sınıfı seçmelisiniz.

sıkıştırma diz yüksekler arasında Üreticileri

Bugüne kadar çoğu üreticinin antivarikoznye golf vardır. Bu ürünlerin fiyat aralığı ucuz oldukça pahalı kopya değişir.

varisli damarlar ile sıkıştırma diz yüksekler en popüler üreticileri Venotex, Medi, Sigvaris vardır.

Yeter düşük maliyetli, ancak yüksek kaliteli ürünler tanınmış şirket Venotex üretilmektedir. Bu markanın ürünlerinin en pahalı çifti yaklaşık 1500 ruble maliyeti. Kompresyon triko Bu şekilde, benzersiz gelişmiş özelliklere sahiptir. ürünlerin kalitesi uluslararası ve yerli sertifikaları ve standartlarına göre onaylanır.

Alman şirketi Medi orta sınıfta yer almaktadır. Elbette maksimum maliyet 2500 ruble olduğunu. Marka Medi avantajı geniş ve kaliteli ürünler olduğunu.

yüksek fiyat segmentinde varisler Sigvaris ile İsviçre kompresyon çorapları vardır. onun tür iç çamaşırı en iyisi olarak dünya çapında bilinen bu lüks öğeler. maliyet 3500 ruble ulaşır. Ancak, sıkıştırma kalitesi diz tam olarak maliyeti haklı.

tüketici yorumlar

farklı sıkıştırma çorap, anti-varisli damarlar hakkında sayısız değerlendirmeleri analiz ettikten sonra, ürünlerin kalitesi onların fiyatı ile doğru orantılıdır sonucuna varılabilir.

iyi tasarım sayesinde eksikliği yanı sıra belirli boyutlarda sistematik yokluğunda ucuz yerli ürünler hakkında şikayetler vardır.

çeşitli kaynaklardan oldukça yaygındır yorum bunlardan varisli için ucuz yurtdışı kompresyon çorapları, yetersiz güç ve dayanıklılık var. İnce ürünler hızla sildi ve kullanılamaz hale.

Bu nedenle, yerine ucuz ürünlerin birçok tüketici orta ve yüksek maliyetli sıkıştırma golf tercih. tasarım tür ürünlerin daha fazlasına ve daha kolay seçimi doğru boyutunu bulmak için.

kompresyon çorapları giymek nasıl

Doğru sıkıştırma çorap nasıl seçileceği karar verirken, insanlar görevlisi sorunlarla karşı karşıya. farklı bir sıkıştırma kuvvetleri oluşturmak için tasarlanmıştır çünkü Yourself, oldukça zor bir keten giymek.

basit ve sorunsuz bir şekilde sıkıştırma çorap giymek için parmaklarını tüm halkaları çıkarmak gerekir. el ve ayaklarda Çiviler temiz kesilmelidir. Hatta mısır malzemesinin yırtılmasına neden olabilir.

Bu eldiven kullanılmasını kolaylaştıracaktır. Tıbbi ya da ekonomik çeşitleri kullanabilirsiniz.

Sabah giyilen Sıkıştırma çorap henüz şişmiş olmasaydı ayağa, dayanıyordu. Bu etkisi kalitesini düşürecektir olarak Keten, kuvvetle yukarı çekmeyin.

çorap yaz giymek ne

varisli yaz için kompresyon çorapları kullanılan Birçok kişi, bazı rahatsızlık kaydetti. Bu iç çamaşırı sıcaktır. Bu golf imalatı için üreticiler tarafından kullanılan malzemenin cinsine bağlıdır. Sentetikler kötü havalandırmalı ve nemi absorbe etmez.

Doğal malzemeler gerekli sıkıştırma düzeyini oluşturamazsınız. Bu nedenle, yaz ince şeffaf golf tercih vermelidir. Bu ürün özellikleri, sadece birinci sıkıştırma tipidir.

Yaz aylarında bu tür giysi anda çorap ikinci ve üçüncü sınıf sıkıştırma, genel çöpün giymek gerekir birçok hasta. Ancak, temelden yanlıştır. Yaz varis tüm alevlenme en olmuyor.

Nedenle hiç bir şey almaktansa, birinci sınıf, en azından ince kompresyon çorapları giymek daha iyidir. Bazı üreticiler ayak havalandırmayı iyileştirmek için açık burunlu yaz modelleri bulunmaktadır.

Diz Hizmetleri uzatın Nasıl

Diz hizmet ömrünü maksimize edebilirsiniz önerilerin vardır.

antivarikoznye iç çamaşırı, her gün olmalıdır yıkayın. Bu, bebek sabun gibi yumuşak bir deterjan kullanılarak elle yapılmalıdır. Bu durumda, klimalar veya durulama geçerli değildir.

Kuru kompresyon çorapları yatay düzlemde olmalıdır. Çıkarır ve bir havlu ile leke yoktur. Güneşi, radyatör, hava akışını veya belirsizlik içinde kurumaya yasaktır.

Bir ürün silikon zamk içeriyorsa, su ile temas izin verilmez. Bu elemanlar, bir alkol ile bir pamuklu bezle temizlenir.

O mümkün olduğunca uzun süre hizmet vermiştir giysi etiketindeki tüm üretici talimatlarına uymaları gerekmektedir.

varisli için kompresyon çorapları güvenli ve etkili bir hastalığı tedavi edebileceği vazgeçilmez araçlardır. damar duvarları sahne germe ve onu dikkatle tedavi uyarınca kendisine çekme, bilerek ürünü açıkça uygulanması, golf ömrünü uzatmak ve hızlı bir şekilde hastalık üstesinden gelebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.