ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Elektrikli filtresi: tipleri, amaç

Elektrik tip filtreler (redresör) giriş voltajının stabilize edilmesi için çeşitli cihazlar kullanılır. Çok düşük bir frekans üzerinden inşa cihazların çalışma prensibi.

Standart model bir kontrol, dirençler ve tetrodes içerir. İletişim adaptörü ile modifikasyonları bağlanması. modifikasyonların temel parametreler aşırı sınırı, işletme gerilimi ve çıkış empedansı vardır.

ne tür cihazların

Bugüne kadar, elektrikli filtrelerin farklı türleri vardır. Her şeyden önce, onlar çalışma frekansına göre ayrılır. Düşük frekans cihazlar farklı dirençleri ile üretilen ve düşük bir iletkenliğe sahiptir. genellikle türünü dalga Kontrolörler kullanılan ve kapasitörler ile yüklenir. Yüksek frekanslı modifikasyonlar toplayıcı bağdaştırıcıları için yapılır.

gerilim göstergesi modelleri yapıya göre, 200 V, ortalama bu tip seramik filtreler, piezoelektrik ve bant geçirici vardır. Ayrıca orada modifikasyon bandstop. ve güvenlik için, aktif anti sıkıştırma cihazı salgılar.

randevu modelleri

Elektrikli bir düşük geçiş filtresi, genel olarak dalgalı akım ile şebekelerinde kullanılmaktadır. güç ekipmanları için kötü uygundur. Yüksek frekanslı filtreler konveyör ve makinelerde yüklenir. Bu dalgalı akım ile bir ağ kullanılabilir.

Seramik ve bant geçiren cihaz bardaklar için ayarlıyor. Onlar da havalandırma sistemlerinde bulunabilir. Yine de aktif cihazlar kullanılır pompalama istasyonları için dikkat etmek önemlidir. Bir gürültü filtresini elektrik tahrik kullanılmaktadır.

Modeller düşük frekanslı

Yakın zamanda, genellikle ayarlanabilir bir taşıyıcı aygıt Filtreler düşük frekanslı türü. Doğrudan bir adaptör üzerinden gerçekleştirilir modifikasyonları bağlayın. Transistörler 120 ve 200 V hemen çalışma frekansı yaklaşık 20 Hz filtreler model üzerine monte edilmiştir. Modeller sürücü tren için uygun değildir.

Kapasitörler çeşitli cihazlarda kullanılan dikkat etmek de önemlidir. Ortalama olarak, 5 pF eşit kapasitelerini sınırlar. Eğer uzman görüşü güveniyorsanız, model için geçiş anahtarları uygun değildir. modifikasyonların düşük frekansta iletim oranı çok yüksek değildir. Bu çelik mahfaza üretilmektedir. İki-çıkışları ile modifikasyonu çok nadirdir.

yüksek frekans cihazlar başvuru

Yüksek geçiren filtre elektrikli bardaklar için mükemmeldir. Kontrol olarak dalga cihazları kullanılır. Hemen Bu tip frekans filtre maksimum 55 Hz ulaşmıştır. Modeller kötü havalandırma sistemleri için uygundur. alternatif akım ile bir zincir filtreler ayarlayın yasaktır. Çok nadir kapasitörler 3 pF olan cihazlar. Çıkış konnektörleri en sık üç-terminal türü kullanılmaktadır.

Sadece dağıtıcı tipini meydana tetikler. Karşılaştırıcıların yoluyla sürücülere modelleri bağlama. ortalama alma çıkış voltajı, bu durumda sensitivitesi dirençleri bağlıdır 230 V filtre. konveyör sürücüye bağlanması varistör aracılığıyla gerçekleştirilir. Söz konusu eleman, çoğu kez adaptörleri ile birlikte kullanılır. yüksek geçiş filtresi geliştirmek için bir voltaj sabitleyici.

piezoelektrik modifikasyon

Piezoelektrik tip elektrikli filtre, sadece dalgalı akım ile bir ağ kullanılabilir. Geniş tip cihazlarda Dirençler kullanılmaktadır. Varikap sıklıkla kapasitörler 3 pF ayarlıyor. toggle anahtarları filtreyi bağlamak için damperleri ihtiyaç vardır. Bu cihazlar genellikle düşük empedanslı adaptörleri ile yüklenir.

Bu serinin filtrelerinde direnç indeksi çalışan 20 ohm olur. Frekans modelleri, bu durumda kapasitörler bağlıdır. Modeller kötü havalandırma sistemleri için uygundur. Genişleme tipi cihazlarda Karşılaştırıcılar kullanılmaktadır. modelleri için Izgara adaptörü nadirdir. Filtreler iletişim bardaklar için uygun türüyle gösterildiği dikkat etmek de önemlidir.

Bant geçiren cihazı

Bandpass modifikasyonları flip-flop uygulanmaktadır. Bu tip cihazlar iyi iletkenliği vardır. stabilizatör sahip modeller nispeten nadirdir. Doğrudan dirençler 5 pF için kullanılır. Manyetik türüne göre kurulan modeller varicap. zembereği iyi yolu uygun değildir başvurun. Yüksek hassasiyet modelleri dalgalanmalarını darbe için dikkat etmek de önemlidir.

tetrodes uygulamak faz aktivite değişkenleri ile sorunları çözmek için. Onlar astar boyunca filtreye bağlanır. korumak için dirençler izolatörleri kullandı. Üç terminal tipi kontrolörün birçok model yüklenir. pompalama için istasyonlar uygun kötüdür. Bu durumda, sorun kondansatörlerin hızlı ısınmaya yatıyor.

piezoseramikli cihazlar

Piezoseramik modifikasyonlar kontak anahtarı uygulanır. Ayrıca, modelin bu tip cihazlar taşıma monte edilir. Piyasada seçicileri sahip modeller çok nadirdir. Karşılaştırıcılar transistörü yapılan değişiklikler var. Bu elemanlar, önceden belirlenmiş bir iletkenliğe sahiptir. ağda gerilimin Gösterge, kural olarak, filtrenin frekans kapasitörler bağlıdır 200 V aşmıyor.

çentik cihazı

Yivli filtre (doğrultucu) mekanizmaları harekete geçirmek için uygundur. modellerinde Transistörler stabilizatör ile yüklü. Transistörler genellikle astar olmadan kullanılır. Bu nedenle, parametre iletkenliği son derece düşüktür. Kondansatörler 4 pF doğrudan kullanılmaktadır.

O bu tip modifikasyonlar iletişim tumblers için uygun değildir dikkat etmek de önemlidir. genellikle sahip oldukları analog tipi ve duyarlılık yüklü Dynistors 12 mV olduğunu. Ancak bu durumda dikkate değişikliklerin belirli özellikleri almalıdır.

aktif modelleri

Aktif filtre (doğrultucu) kontaktöre çıkış voltajını stabilize etmek için gereklidir. Bu tip elementler havalandırma sistemlerini de ayarlıyor. Ayrıca, filtreler çeşitli kapasitelerde tahrik mekanizmalarında bulunabilir. cihazlarda transistörler genellikle lineer tür kullanılır ve bunların kapasitesi ortalama 4 pF'dir.

filtrelerde Astar çok nadiren kullanılırlar. Havalandırma sistemi, transistörler ile bağlanmıştır. Değişiklikler ikili dönüştürücüler çok nadir görülür. Pazar iletkenliği yüksek eşiği var aktif filtreler sunuyor dikkat etmek de önemlidir. pompalama istasyonları için onlar büyük uygun.

Girişim modifikasyonu

EMC filtresi sık sık temas anahtarı kullanılır. Ayrıca, çeşitli güç aygıtları taşınması için uygundur. Bu tip frekans ortalama filtre üzerinde 35 Hz'dir. dalga dönüştürücüler Değişiklikler oldukça yaygındır. TETRODE yoluyla cihazların bağlantısına dikkat etmek de önemlidir. Kapasitörler modifikasyonlar, sadece 4 pF sahip düzenlenmesi vardır.

Bu elemanların iletkenliği ortalama 2 mikrondur. Kanal nadir tetrodes. Gürültü Filtresi adaptör aracılığıyla geçiş anahtarı bağlanır. düşük gerilim için yüklü dengeleyiciler. Birçok filtreler serisi ayarlanabilir kontaktörü sahiptir. istasyonlar modeli basılması için gürültü itiş nedeniyle düşük duyarlılığa uygun değildir.

Seri Pilot Cihazlar

Pilot filtre taşıyıcı aygıt uygulanır. Modifikasyon oluşur alan etkili transistörler, hem de lineer kontrol cihazı bulunur. blok ile, kanal adaptörü vasıtasıyla bağlanır. Eğer uzman görüşü düşünüyorsanız, bu serinin pim Canbaz filtreler için uygun değildir. Doğrudan aktif tip set tetikler. Hassasiyet onları fazla 5 mV değil. Varistörler astar olmadan olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Bu durumda, bağlantı için analog dönüştürücüler uygun değildir.

Özellikler modifikasyonlar LC

LC-filtre, sadece bir kontak tipi bardaklar üzerindeki monte edilir. sürücü için elemanlar uygun modifikasyonlar değildir. Bu durumda, kontrol birimi, bir aktif tipi kullanılır. kontaktöre iletkenlik parametresi 12 mikrona karşılık gelmektedir. Eğer uzman görüşü güveniyorsanız, kiriş kondansatör cihazı iyi iletkenliği vardır. söz konusu filtre türü gerilimi 230 V'dir

havalandırma sistemleri LC filtre bağlanmak için uygun değildir. Isı kayıpları bu elemanda oldukça yüksektir. Modelin geçici baş etmediğini not etmek de önemlidir. Bu durumda yalıtkan sadece dengeleyicidir. 30 A. bir dizi tarafından sağlanan filtre yük göstergesi yasaklanmış Varaktör ile modifikasyonu bağlayın. filtre havalandırma sistemleri için uygun değildir.

Atama LK cihazları

elektrikli filtre tanıtılan ağ çeşitli pompa istasyonları için kullanılabilir. Modifikasyon farklılık yüksek iletkenliğe sağladı. Transistör, model, bir kanal tipi vardır. duyarlı eleman Çalışma 4 mV olduğunu. tumblers sabitlemek için cihaz açık bir şekilde uymuyor. Bu düşük serinin filtrenin de ısı kaybı. Seçici işletim türü kullanılır.

çevrimdışı olarak Karşılaştırıcı modifikasyonları. Eğer uzman görüşü güveniyorsanız, kondansatör oldukça çabuk ısınmış. Zener diyot açık tip modifikasyon kullanılır. pompa istasyonuna modeli dönüştürücü adaptör gereklidir bağlayın. Pentot ayrık tür kullanılır. Adaptörleri sık sıklığını artırmak için kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.