SağlıkMüstahzarlar

"Sefepim": eş ve ilacın analoglar

Hastalık doğada bakteri ise, uzman tedavi olmadan yapamaz. profesyoneller arasında popüler isimli ilacı kullanan "Sefepim." Analoglar benzer bir bileşime ve okuma sahip olabilir. değiştirmesinden daha antibiyotikleri ne zaman kullanılır - tüm bu makaleden öğrenmek mümkün olacak.

Yayın formu ve bileşimin

Dördüncü kuşak sefalosporin antibiyotik yaygın tıbbi pratikte kullandı. ihlal hücresi sentezi patojenlere göre ilaç etkisi. Hastayı iyileştirmek tedavinin başlamasının ardından ertesi gün başlar. Herhangi analog gibi "Sefepim" ilaç Gram-pozitif bakterilere karşı etkilidir. ilaç intravenöz veya intramüsküler uygulama içindir.

İlacın satışında sonradan eritmek için, beyaz bir toz formunda mevcuttur. sefepim hidroklorid formunda aktif bileşen eylemleri de. Ayrıca, arginin kullanılır. Antibiyotikler çoğu hasta tarafından iyi tolere edilir. kan yollarına Haberleşme sadece 19% 'dir. Yaş karakteristikleri genel açıklık etkilemez.

Endikasyonları ve kontrendikasyonları

Bu "Cefepime" bir çok enfeksiyona bağlı ve enflamatuar hastalıkların tedavisinde kullanılabilir anlamına gelir. Benzerlerin sık sık aynı tanıklık var. idrar yolları, deri, kadın hastalıkları hastalıklarının antibiyotik tedavisi ile atanmıştır. Bronşit ve zatürre için "sefepim" kullanılabilir. İlaç ayrıca yetişkinlerde ve çocuklarda bakteriyel menenjit kullanılabilir. İlacın atanmasına ilişkin karar, sadece bir doktor alır.

antibiyotik neredeyse hiçbir kontrendikasyonu vardır. Aşırı duyarlılık "Sefepim" bileşenler hastalarda nadir durumlarda oluşabilir için. Eğer yaşarsanız herhangi bir alerjik reaksiyon acil tıbbi yardım almalısınız. Hamilelik ve emzirme sırasında dikkatli kullanımı tozu "Sefepim" ile. Analoglar ayrıca bir doktora danıştıktan sonra kullanılmalıdır. Kullanım antibiyotik mümkün olup olmadığını bebek için potansiyel zarar ağır basar anneye potansiyel yarar.

Herhangi bir ilaç yan etkileri gelişimini tetikleyebilir unutmayın. merkezi sinir sisteminin bir parçası üzerinde, örneğin baş ağrısı, uyku bozukluğu mümkün gibi hoş olmayan semptomlardır. Bazı hastalarda, anemi tedavisi sonrası gözlenmiştir. Sindirim sisteminden bulantı, ishal, kusma gibi belirtiler olabilir. duygu durumunda hasta doktora başvurmalıdır.

Nasıl aracı uygulamak "Sefepim?"

Hastalığın hastanın yaşlanma özelliklerine uygun olarak şiddetinde tek tek seçilen dozaj hekim. İntravenöz uygulama ciddi enfeksiyonun tedavisinde endikedir. Bu özellikle doğrudur olduğunda şok tehdit. Ağırlığı 40 kg'ın üzerinde ciddi hastalıklar oranı 1 g hastalar için tek doz arttırılabilir. İlaç genellikle birbirinden 12 saat günde iki kez uygulanır. Karın ameliyatı sırasında enfeksiyonu önlemek için bir kez uygulanan "sefepim" anlamına gelir.

yaş ve hamile kadınlar bu tedavi olumlu sonuç vermezse 0.5 g indirgenmiş bir tek doz 14 yaşından küçük çocuklar, bir uzman ilacı yürürlükten karar verir. Bu benzer yapıda benzerliğiyle alınabilir. En popüler alternatifler aşağıda açıklanmıştır.

"Ladef"

Dördüncü nesil bir sefalosporin antibiyotiği 'yaygın enfeksiyonların çeşitli kullanılan. Bir önceki durumda olduğu gibi, aktif bileşen sefepim. enjeksiyonları Analoglar nadiren bileşim içinde farklılık gösterir. ilaç gebelik sırasında çocuk yaşta kabul yanı sıra kadınlar için onaylanmıştır. Ancak, ilaç doktor reçetesi kesinlikle altında kullanılmalıdır. İlaç genellikle hastalar tarafından iyi tolere edilir. Sadece nadir durumlarda, bu tür döküntü ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar. gibi ciddi komplikasyonlar durumlardır ve anjiyonörotik ödem.

günde iki kez 0.5-1 g ilaç "Ladef" tatbik fazla 40 kg ağırlığında hastalar. antibakteriyel ajan kullanılır ve karın ameliyatlarından sonra önlenmesi için edilebilir. Bu durumda, ilacın bir kez uygulanır. Enfeksiyona karşı vücudu korumak için Böylece olası. o orta şiddetli enfeksiyonların tedavisinde gelince, tedavi süresi 7-10 gündür.

"Maxipime"

ilaç kas içinden ve intravenöz uygulama için bir çözelti hazırlamak için toz formunda mevcuttur. yerini alabilecek İlaç "Sefepim" anlamına gelir. Hasta evde tedavisi gören ise analogları tabletleri genellikle atanır. Enfeksiyon oldukça karmaşık ise, sağlık personeli gözetiminde saat hasta. Antibiyotik "Maxipime" bu durumda atanabilir. Aktif bileşen sefepim olduğunu. Ayrıca, arginin kullanılır.

İlaç doğada bakteriyel hastalıkların tedavisinde endikedir. Solunum sisteminin bir enfeksiyon, üriner sistem, deri olabilir. Abdominal cerrahi için vekil olarak seçilmişti önlemek için. Yetişkin hastalar için tek dozu 1 gr tozdur. ilaç çocuklarda kullanılabilir. maddeleri atanması kararı bir çocuk doktoru sürer.

"Tsefomaks"

Başka ne ilaçla değiştirilebilir "Sefepim?" Analoglar geniş verilmiştir. terapistleri arasında popüler ilacı "Tsefomaks" kullanır. Bu toz formunda elde edilir. ilaç sefepime duyarlı patojenlerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisi için endikedir. Bu idrar yolu hastalığı, solunum sistemi, cilt, mide-bağırsak sistemi olabilir. Aktif bileşen% 19 plazma proteinine bağlanır.

ilaç emzirme ve hamilelik dönemi için görevlendirilebilir. anneye olumlu etkileri çocuğa potansiyel zarar büyükse tedavi mümkündür. İlaç mümkün olan en düşük dozda hamile kadınlar verilir.

İlaç neredeyse hiç yan etkisi yoktur. Nadir durumlarda döküntü ve kaşıntı gibi hafif alerjik reaksiyonlar gelişebilir.

"Zinnat"

Bir antibakteriyel madde, öncekiler gibi, sefalosporin grubuna ait olan. Tıp genç hastalar "Sefepim." Yerini alabilir bulamaç içinde benzerlerin sık sık çocukları reçete edilir. ilaç idrar yolları, solunum sistemi ortaya çıkan karmaşık bakteriyel enfeksiyonların üstesinden gelinmesine yardımcı olur. İlaç bronşit, pnömoni, ve bademcik iltihabı olan çocuklar için reçete edilir. İyi sonuçlar antibiyotik sistit göstermektedir.

İlaç süspansiyonu kaynatılmış su ile seyreltilmesi ile elde edilen olan granüller formunda mevcuttur. Dozaj hastalığın şiddeti, hem de hastanın bireysel özelliklerine göre belirlenir. Çoğu durumda, küçük çocuklar (3 yaşına kadar) süspansiyon günde üç kez 125 ml. Yetişkin hastalar 250 ml tatbik. Tedavi süresi - 5-10 gün.

"Kefstar"

Başka ne yerini pediatride olan "sefepim?" Çocukların analogları doktor seçer. hastalar için 5 yıldan daha eski tabletlerde uygun ilaçlardır. İlaç "Kefstar" yaygın tıbbi pratikte kullanılmaktadır. solunum sistemi hastalıklarında kullanılan sefalosporin grubunun bu antibakteriyel madde. Haplar bronşit, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı ve sinüzit ile başa çıkmak için yardımcı olur. ilaç ve pnömoni daha hafif formları ile reçete. Daha karmaşık rahatsızlıkları için enjeksiyonlar şeklinde antibakteriyel tedavi gösterir.

Dozaj hastalığın şekline göre belirlenir. 250-500 mg - Çocuklar için Tek doz yetişkinler için 125-250 mg'dır. Tabletler iki üç günde alınır. doktor tarafından belirlenen günlük oranı.

"Movizar"

Bu dördüncü nesil sefalosporinler grubundan diğer bir araçtır. Ana bileşen sefepim. Analoglar ve eş sıklıkla kompozisyonda farklılık yoktur. Ve bu durumda yardımcı bileşen arginin vermektedir. ilaç, bir çözelti, bundan enjeksiyon için, beyaz bir toz formunda mevcuttur. antibakteriyel madde kas içine ve damar içine, her iki tatbik edilebilir. Tüm hastalık ve bireysel hasta özelliklerine şeklinde bağlıdır. İlaç sefepim duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisi için öngörülen.

(Fazla 40 kg ağırlığında hastalar için) 0.5-1 gramlık tek bir dozu. hamile kadınlar ya da böbrek yetmezliği olan hastaların tedavisinde, günlük oran hekim tarafından belirlenir.

"Maxicef"

Herhangi bir antibakteriyel madde yan etkileri vardır. Bu nedenle, mutlaka kullanım "Sefepim" kılavuzuna önce orada çalışılması gereken bir konudur. Analoglar ayrıca güvensiz. doktor can sadece onları atayın. uzmanlar popüler ilaç "maxicef" arasında. çözelti Bu toz. ilaç kas içinden ya da damardan tatbik edilmiştir. uzman yönelik ilaç gibi üzerine sistit, bronşit, bademcik iltihabı, tracheitis, bademcik iltihabı, ve gibi hastalıklarda kullanılabilir. D.

dozaj hastalığın formlarına göre bireysel olarak belirlenir. Ayrıca hastanın vücudunun bir rol oynar. Çoğu durumda günde iki kez toz 1 g tayin eder. İlaç hiçbir kontrendikasyonu vardır. Gebelik ve emzirme döneminde kullanımı dikkatli.

Özetle, biz "Sefepim" Birçok yerine vardır diyebiliriz. Ama herhangi bir ilaç sadece bir uzmana danıştıktan sonra kullanılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.