SağlıkMüstahzarlar

Göz "Optiv" düşer: kullanma talimatlarını

birçok kişiye tanıdık bu belirtilerle - Kuruluk, yanma ve gözlerde tahriş. Onlar böylece bazı ilaçlar, uyku, yorgunluk eksikliği, çeşitli göz hastalıkları ve aldıktan sonra, soğuk ya da bir havasız bir odada uzun kalmak nedeniyle ortaya çıkar.

Böyle devletler kurtulmak için, uzmanlar ilacın kullanımını tavsiye "Optiv." Kullanım değeri, sorunun türüne ve ilaç yorumlara talimatlar aşağıda gösterilmiştir.

Açıklama, bileşim, şekil, ambalajlama göz ilacı

Ne haliyle bize ilaç önce yapılır? Bunda ne tüketici değerlendirmeleri şart? "Optiv" - Gözler yönelik bir damla. Bu, renksiz ve şeffaf olup, Na ve gliserol karmeloz içerir.

İlacın satışında 15 ya da 10 ml'lik bir hacme sahip flakonah- gelir.

farmakolojik özellikler

Ne ilaçtır "Optiv?" etkinliği bu dolayı çözelti bileşiminde maddelerin özelliklerine raporların kullanımı için talimatlar.

korneal epitelyal Na Karmeloz gliserol ile ilgili olarak, koruyucu ve koruyucu özellikler sergiler. Bu önemli ölçüde gözyaşı filminin oranı ilaç stabilitesini arttırır ve aynı zamanda göz yaşı üretimi azaltmak hastalık ve durumlarda kornea hidrasyon sürekli olarak geliştirmektedir.

kinetik özellikler

"Optiv" ilacın kinetik nedir? Bu tür bilgilerin kullanımı için talimatlar içermez. Bu bu araç bir kişinin farmakokinetik çalışmalar üzerinde gerçekleştirilen gerçeğine kaynaklanmaktadır.

çözeltinin kullanımı için endikasyonlar

Göz "Optiv" yaygın Oftalmik uygulamada kullanılmaktadır düşer. Kural olarak, onlar istenmeyen özellikleri sendromun kabartma atanır "kuru göz". Bu yerel bir ilaç kızarıklık, tahriş ve hissi ortadan kaldırır da gözlerde yanma hissi.

Kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda, söz konusu ilacı kullanamıyorum? İnsanların tıbbi değerlendirme hakkında söylüyorsun? "Optiv" bireysel aşırı duyarlılık tayin yasak. çocuk insanlarda ilaç ile deneyim bulunmadığından olarak da, o, 18 yaşın altındaki yaş grubunda kullanımı tavsiye edilmez.

Gebelik ve emzirme döneminde bu ilaç amacıyla (göreceli) kontrendikasyonlar da bulunmaktadır.

İlaç "Optiv": kullanım talimatları

Bizim raporlama ilacı kullanmayı biliyor musunuz? Bu hasta göz doktoruna bildirmelidir.

talimatlarına göre, gerektiğinde, ilaç damlatılır , konjunktival kese hafifçe daha düşük kapağını çekerek.

Tavsiye edilen dozaj 1-2 iş damla olduğunu. Bir hekim tarafından belirlenen bu ajanla tedavi süresi. Çoğu zaman "kuru göz" sendromunu ortadan kaldırmak için, yani tek seferlik, "talep üzerine" kullanılır.

yan etkiler

"Optiv" nadiren yan etkilerin ortaya çıkmasına katkıda Drops. bazen rağmen hala gözlerinde aşağıdaki reaksiyonlara neden olabilir:

 • tahriş;
 • kuruluk hissi;
 • kaşıntı;
 • konjonktiva kızarıklık, ateş basması;
 • "Sis" duygusu;
 • yy kenarlarında kabuklar formasyonu;
 • damlatılması sırasında rahatsızlık.

Sonuç olarak, çalışmalar da, sıklığı hala bilinmeyen görüntüler aşağıdaki yan etkileri ortaya çıkarmıştır:

 • yırtılmayı takviye;
 • göz kapağı ödemi;
 • fotofobi;
 • gözlerde ağrı;
 • gözlerde yabancı cisim hissi.

Aşırı ve etkileşim

Tıbbi literatür bu araç aşırı doz belirtileri ve olaylarla ilgili herhangi bir bilgi içermez.

İlacın "arınma" önlemek için önerilir instilasyon çözeltisi "Optiv" oftalmik ve diğer topikal ajanlar arasında en az 5 dakika aralığı.

belirli tavsiyeler

Göz, yaklaşık 450 ruble sadece lokal olarak kullanılması gerektiğini fiyat olan, "Optiv" düşer. Şişenin boynu kapsayan renk ve hasar filmi değişen, çözelti bulanıklığı de ilaç uygulamak için kabul edilemez.

Aynı zamanda bir solüsyon ile bir şişede bir enfeksiyon ya da virüs almak önlemek için konjonktiva ve pipet diğer yüzeylere dokunmak yasak olduğunu belirtmek gerekir.

Hemen tedavi prosedüründen sonra tıp bir şişe sıkıca kapatılmalıdır. İlaç kapları açtıktan sonra sadece 28 gün süreyle saklanabilir.

göz tahrişi, kızarıklık, görme ve netlik kalitesi ihlali, hem de ağrı hissi tespiti üzerine bakım göz doktoruna gerek.

bir gereksinim doktorun terapötik etki yokluğunda da "yan etkileri" bölümünde tarif edilen ve diğer yan reaksiyonlar izlerken.

hastada instilasyon çözümden sonra geçici olarak araç sürmek için onun yeteneği üzerinde olumsuz bir etkisi vardır vizyon, loş olabilir.

yorumlar

"Optiv" damla kullanarak hastaları terk Çoğu mesajlar olumludur. kısa süreli görsel organlarda yanma, kaşınma ve ağrı hasta giderici, "kuru göz" negatif semptomları iyileştirir, bu ilacın oldukça iyi tolere edilir.

Aynı zamanda birçok tüketici bu ilaç ve yanınıza alın yeteneği kullanım kolaylığını demek olduğunu belirtmek gerekir.

benzer ilaçlarla karşılaştırıldığında bu tür damla bir kişinin bilgisayar başında uzun süre çalışmak izin vererek daha uzundur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.