Sanat ve EğlenceSanat

Sebze süsü - özgün ve çekici!

Süsleme, ritmik olarak düzenlenmiş unsurlardan oluşan bir motiftir. Gerçek motifleri stilize eder, şematize eder ve soyut formlarla çalışır. Bazı yüzeyleri doldurmak ve parçaları çerçevelemek veya parçalamak için böyle bir desene hizmet eder. Kullanılan motifler üzerinde geometrik, zoomorphic, heraldik, grotesk, arabesk ve bitkisel süsleme arasında ayrım yapabiliriz. Bu tür bir süslemenin en süslü nesnenin amacı ve niteliği ile uyum içinde olması gerektiğine dikkat edilmelidir.

Gerçek bitkiler, hayvanlar ya da nesneler yalnızca dekorasyonun diğer bileşenlerini tutmaz ve genel izlenime zarar vermezse kullanılabilir. Bu nedenle, doğal formları özel olarak seçilmiş bir stilize formda bulabilirsiniz. Böyle bir doğal biçim ana özelliğinde konuya uygun bir tarzda bazı desen ve kıvrımların eklenmesiyle tasvir edilmiştir. Ancak, çiçek süslemesine, başka nesnelerden farklı olarak, herhangi bir dekorasyona yaklaşılabilir; insanların veya hayvanların biçimleri.

Birçok süs eşyası, nesnenin malzemesi, ritmi ve şekli ile belirlenir, dekor oluşturur ve belirli bir stilin vazgeçilmez bir işaretidir. Çiçekli süslemenin geometrik sonra en yaygın desen olduğu kesinlikle söylenebilir. Ona göre, farklı ülkelerde, farklı zamanlarda kullanılan özgüllük ve bazı sevilen motifler önemlidir.

Formun orijinal yorumunu yapmak için sadece vejetatif süs kullanılır, çünkü Diğer türlerle karşılaştırıldığında, orijinal motifler veya yürütme yöntemleri oluşturma konusunda daha fazla olanak vardır. Görüntü, birlikte veya ayrı ayrı çiçek, yaprak ve meyve çeşitleri kullanıyor. Sanatçı, elinde değişen ve simetri yasalarına uyan orijinal formları, rengi ve ölçeği boyuyor. Desen oluşturma stili seçildiğinde, tüm tipik özellikler yükseltilir ve tüm rastgele kaldırılır. Bu değişiklikler, orijinal materyalin tanımanın ötesine geçtiği ölçüde çok önemli olabilir.

Profesyonel animatörler ve tasarımcılar alanındaki en popüler süsleme vektörel resimlerdir. Reklam veya baskıda renkli ürünler yaratmak için kullanılabilirler. Paketlerin tasarımı aynı zamanda bir vektör süsü sunar - bu, özel ve özgün çalışmaları yaratmaya yardımcı olur. Hazır temalı süs eşyaları tasarımcılara zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olan, her zaman çok az eksik olanı belirtmek gerekir.

Genellikle tasarımcılar şeritte çiçek süslemeleri de kullanıyorlar - bu motifin doğrusal bir dikey veya yatay değişimi. Tavan pervazları, duvar kağıdı süpürgelikleri, köylerin ve köylerin olduğu gibi evlerin cephelerinde farklı boyama (özellikle de Ukrayna'da kullanılır). Bu model, uyumlu olması için doğru bir şekilde telafi edilmeli ve boyama - güzel ve özgün olmalıdır. Böyle bir modelin ana ürün alanıyla aynı renk aralığında olması çok önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.