ÇirkinlikKendin yap

Elleriyle mutfak tezgahta. sunta dan mutfak için tezgah

Her mutfak maksimum konforlu ve işlevsel olmalıdır. Ama böyle göstergelerini elde etmek, mobilya ve yapıldığı malzemeleri seçmek önemlidir. örneğin, elleriyle mutfak için tezgâhı yapılır, bu durumda dikkate alınmalıdır.

Hangi malzeme seçtiğiniz?

Mutfakta tezgah - belki temel öğesidir. o binanın iç oluşturan gerçeği yanı sıra, aynı zamanda önemli bir amacı vardır: hepsi eylemler gerçekleştirilir bu yüzeyin üzerinde (sebze kesmek tavayı koyun). Bu duruma göre, bir tezgah olarak, bu tür bir özellik yapmak mutfak, elleriyle, çeşitli etkilere karşı dayanıklı olan güçlü ve kullanımı kolay materyalleri seçmek ve aynı zamanda odaya kazanan bir görünüm verecektir gerekir. Mutfak masa mekanik strese ve hasara dayanıklı, uzun ömürlü olmalı, kolay temizlenebilir olmalıdır. Bugün, mutfakta bir yüzey oluşturmak, şunları kullanabilirsiniz:

 • Suni taş;
 • karo;
 • yonga dahil olmak üzere ahşap;
 • fayans ve daha fazlası.

Bütçe seçeneği: masa için gıda itibaren Sunta

Tabii ki, yüzey, şık ve zarif bakacağız, fayans veya yapay taş ile kaplı. Ancak, birçok mükemmel bu amaç için uygun düşük maliyetli mutfak dekorasyonu ile sorunun çözümü ve sunta arıyoruz. Bu arada, masa boyutu mutfak için birçok faktöre bağlıdır:

 • oda tablonun konum;
 • Mutfak ve mutfak ünitelerin büyüklüğüne oranı.

Eh kiracı ve kişisel tercihleri önemli rol oynamaktadır. Standart çalışma tezgahı bir buçuk metrelik ve daha yüksek bir uzunluğa sahip 3-4 cm arasında bir kalınlığa sahiptir. genişliği, genellikle ortalama 1.6 metredir.


parçacık kurulu yüzey oluşturmak için nasıl

Tabii ki, ahşap tezgah mutfak için - verene değil, doğru şey. Bunun nedeni alanlarda çok nemli ve sıcaklık sürekli değişmektedir, ağaç, çatlak çatlayabilir gerçeği etmektir. Bu duruma göre, yetkin bu malzemeyi işlemek için çok zor çalışma gereklidir.

Bir masa sunta hale getirmek için, tüm malzemeleri ve araçları hazırlamak gerekir. İlk olarak, destekleri oluşturmak için biz 40 çevre duvara monte edildiği, 50 ila Sunta ve kereste boyutu sayfaları gerekir: bu mutfak için bizim tezgah devam edecektir. Kendi elleri tüm malzemeler ucuz ve kolay olduğu için çok avantajlıdır oluşturun. İkinci aşamada, biz kontrplak kurullarında monte edilir (kalınlığı yaklaşık 1.5-2 cm olmalıdır) ve hızlı ve güvenilir bir şekilde masamıza tutmaktır. kontrplak üst fayans, karo veya diğer materyalleri yapıştırılmış olabilir Açık - hepsi senin yetenek ve tercihlerine bağlıdır.

Eğer değiştirmek istiyorsanız tezgah üzerinde en basit ve etkili bir çözüm - mutfak, ardından yonga levha yardımı ile bunu. Ve kendi elleriyle yarattığı yüzey kalitesi ve güvenilirliği açısından tüm mağazalarında vermez.

Çini veya fayans?

Masa Üstü farklı malzemelerden imal edilebilir. Onların mutfak belli tarzı kararını donatmak hedefliyoruz Örneğin, sen mermer altında onun kapsama ya da onu oblitsevat karoları için seçim yapabilirsiniz. Oluşturmak elleriyle mutfak için mermer tezgah, gibi isterseniz o kadar zor olmayacaktır. Biz gerekir:

 1. Kiriş: bu çerçeve yapılmıştır, bu yüzden, 50, 50 ya da 50 ila 40 kalınlığında, bir katı, düzgün olmalıdır.
 2. Kum, çakıl, çimento: bunlara dayalı masa üstü altında "vakıf" yaratacaktır.
 3. Biz metal çubuklar takviye gerçekleştirecektir.
 4. Beton için Dolgular.
 5. Kalas (bunlar kalıp oluşturulması için gereklidir).
 6. bitiriminde Alüminyum profil.
 7. Sıvı çiviler.
 8. Kaplama malzemeleri.

çerçeve ve kalıp monte etmek için, ihtiyacımız tatbikatlar, Dekupaj, bir Bulgar, bir mezura ve düzeyi.

bir çerçeve oluşturmak

beton levha temelinde Tezgah oldukça ağır olabilir, bu yüzden çerçeve oluşturulmasına gerektirecek. Bunu yapmak için, bilmemiz gereken boyutlar tezgahı için Mutfak: Bu verilere dayanarak, destek olarak hizmet edecek belirli bir uzunlukta, çubukları kesti. Biz metal parçalarla zemine ekleyebilirsiniz. rafları yerinde keşif yapmak ve dübel ankraj vasıtasıyla bunları düzeltmek için ortak duvara. raf üzerine monte edilmiş yatay ağ tarafından çerçeve çerçeve bitirin. tüm yükü üzerinde tam olarak düşecek çünkü Rama kesinlikle gücünü test etmek gerekir.

tahta atın ve alt tezgahı parçası, hem de kalıp yapıyoruz. Onun betonu zarar vermeden her zaman kaldırılabilir böylece toplamak gerekir. tezgah lavabonun altında ya da yer kalmalıdır Eğer ocak üzerinde, bu alanların tamponlar dikkat edilmelidir. Tüm kalıp beton karışımı tasarımını korumak için plastik wrap kapatmalıdır.

Beton için hazırlık dökme

Daha yüksek kaliteli bir temel içeriği üzere tezgah kadar kuvvetli olur: kalıp, arasına bağlanır başlangıç valf döşenecek. 2: 1'lik bir oranda çimento, kum ve çakıl bir çözelti hazırlayın 2. Bu solüsyona kaliteli bir plastikleştirici ekleme. Solüsyon akışkan açmalısınız. O simüle etmek varsa, örneğin, mermer, kendisine (yapı marketlerde mevcuttur) uygun pigment ekleyin. Bitmiş çözelti, kalıba dökülmüş tesviye, folyo ile örtülmüş ve yaklaşık 10 gün boyunca kurumaya bırakılır. elde etmek için suya dayanıklı tezgahı mutfak için, çözelti, kurumuş değildir, gerekirse yüzey spreyi ile ıslatılabilir emin olmak gerekir.

Bitiş: rötuşları

Bu tezgahı yaratılmasına son aşamadır. fayans veya cilalı beton: Biz iki seçenek düşünün. Birinci durumda özel fayans yapıştırıcının yüzeyine uygulanır içinde eşit dağıtılır ve daha sonra fayans yatırılır. Bu pürüzsüz, sıkı, dikkatli yapılmalıdır ve yüzey bir kalite elde etmek. Tüm dikişler hizalamak eminiz. Önemli olan - mutfak ve dekorasyon için malzeme miktarının tezgahı boyutlarını hesaplamak için kullanılır.

Aşağıdaki gibi bir yöntemi seçerseniz beton parlatma, ilk kum tezgah yüzeyi gerekir. Amacımız - mükemmel pürüzsüz kaplama. Bu arada, biz makinesi ve değişen irmik diskleri taşlama için kullanabilirsiniz. Bu çalışma yüzeyine sonra toz kurtulmak için ve özel emprenye kompozisyonu ile tedavi. el altında böyle bir makine ile her zaman yüzey tezgahı lehçe olabilir ve yeni gibi görünecektir.

İyi ev yapımı tezgah?

Öncelikle, mutfak ünitelerinin renk ve şekil optimal bileşimini seçme olanağı vardır. İkinci olarak, önemli ölçüde benzer bir finiş uzmanları ile veya yeni mobilya satın karşılaştırıldığında maliyetleri azaltmak mümkündür. Üçüncüsü, ellerinizle bir masanın üzerinde oluşturarak, sen her detaya dikkat ederek sürecinin her adımını kontrol etmek mümkün olacak. Dördüncü olarak, mutfağınızda görmek istiyorum bitirme malzemeleri, seçim için tüm hesaplamaları gerçekleştirmek mümkün olacak. Yukarıdaki kurallara uyun, kendi elleriyle tezgah, çok basit oluşturabilirsiniz. Onların hayal sınırlarını genişletmek ve yeni malzemelerle çalışmayı öğrenmek: Ayrıca, bu GBM için kullanmak gerekli değildir. senin elinde mutfağınızda güzelliği!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.