FormasyonBilim

Tanımı, özellikleri ve algoritmaların türleri

bilgi teknolojileri dünyasında algoritma kavramı merkezidir. yani ilk algoritma oldu - süreli 9. yüzyılda, açıkça basit aritmetik kurallarını açıklamak başardı adı el-Khwarizmi, Özbekçe Ortaçağ matematikçi türetilmiştir.

Algoritma - Tanım

modern bilgisayar bilimi ve matematik terimi tanımı vardır:

- kesinlikle uygulanması kurallarını tanımlanan işlemlerin bir dizi;

- ilaç belirten sekansı ve performans işlemleri, içerik, orijinal veri istenen sonuca gelir;

- bir hesap işleminde, veya herhangi bir başka eylem dizileri doğru bir tanımı;

- en tam ve doğru bir belirleme Benzer tipte herhangi bir sorun uygun bir çözümü için gerekli olan adımların, sınırlı bir sayıda bir dizi gerçekleştirmek için.

Sözde resmi icracı - algoritma bir kişi veya otomatik bir cihaz ile birlikte kullanılabilir. Herhangi sanatçının görevi - Mevcut algoritmanın en doğru gerçekleşme. Biçimsel Performer onlar bunu anlamak mümkün değildir, çünkü çoğunlukla, sürecin özünde eski defterleri yükümlü değildir. resmi icracının bir örnek olarak da yokluğunda, önceden tespit edilmiş bir yıkama programını gerçekleştiren bir çamaşır makinesi neden olabilir deterjan tankında ya da çamaşır.

Sanatçı algoritması sadece bir kesinlikle belirlenen listede, komutları çalıştırabilirsiniz komut sistemi. Her takımdan için icracı uygulanabilirliği için gerekli koşulları öngörülen ve uygulamalarının sonuçlarını açıklar. İcra ekibine her çağrı üzerine ilgili temel hareket ile uyumludur.

Bilgisayarda yönlü sanatçı algoritma bilgisayardır.

Algoritma ve özellikleri

1) ayrı ayrı (veya bölünmüş, süreksizlik işlemi) algoritması, daha önce tanımlandığı basit adımda bir sıralı yürütme problem çözme işlemi olduğu anlamına gelir. Birbirini izleyen her işlem yalnızca bir öncekinin sona ermesinden sonra gerçekleşebilir.

2) tanımı algoritması tüm kuralları açık ve net olması gerektiğini ifade eder. Sonra algoritma herhangi bir ek talimat veya bilgi olmadan doğada gerekli mekanik satın alacak.

3) performans (veya bacak) algoritması adımların belirli sonlu sayıda arzu edilen bir sonuca yol gerektiğini gösterir.

4) Kütle - orijinal veri kümesinde sadece farklı gruba algoritması evrensel bir uygulama da benzer problemler vardır. Bu durumda, temel algoritma uygulanabilirlik olarak adlandırılan bölgede seçilebilir.

Amaca bağlı olarak, yollardan problem çözme orijinal koşulları, aksiyon sanatçı belirlemek, algoritmaların Aşağıdaki türden tanımlanabilir:

1) Olasılık (ya da stokastik) bir sonuca ulaşma olasılığını sebep program sorununun çözümü için birçok yöntem sağlar.

2) Sezgisel süreçler türlü nihai sonucu elde benzersiz aksiyon programından sonra belirlenmemiş olduğunu göstermektedir. Benzer şekilde, Yürütmenin eylemlerin net dizisi yoktur. Bu tür algoritmalar, örneğin, ve talimatları içerir için. Ortak kullanarak yazılı olarak karar verme yöntemlerini ve mantıksal işlemleri, geçmiş tecrübesi ile bağlantılı olarak ortaya çıkan benzetmeden temelinde dizilmiş.

3) algoritmaların doğrusal tipi birbirini sonra sırayla yürütülen komutlar ya da talimat yapı seti içerir.

4) Dallanma algoritmaları bilgisayar birkaç olası adımların birine gidebilirsiniz kontrol ettikten sonra en az bir koşul bulunmaktadır.

5) algoritmaların tür yeni giriş verisiyle ilgili kademeler ya da operasyonlar Siklik tekrarını içerir. Örneğin, bu algoritmalar pek çok yapı, hesaplama ve sıralama yöntemlerini içerir. yani, bir dizi bir koşul karşılanmış oluncaya dek tekrar tekrar gerçekleştirilen bir talimatlar dizisi (döngü), - O programın adlandırılan döngü vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.