SeyahatSeyahat İpuçları

Kurgan: Turistik, onların açıklama ve fotoğraf

Ishim Ovası'nın batı kısmında Trans Urallar'ın birçok bölgelerinden biri idari merkezidir. 1679 yılında kurulduğundan bu yana Barrow, ekonomik sınai ve kültürel gelişim açısından büyük şehri haline gelmiştir.

tarihsel veriler

XVII yüzyılda, Rusya Ural Dağları ötesinde bulunan arazinin zengin doğal kaynakların pahasına genişleyen tarihin ders kitaplarında. İlk başta bu Sibirya, Han ev sahibi derinliklerinde yakın olan küçük bir Kozak dekolmanı, oldu. Günümüzde isteyen binlerce turist Höyük ulaşmak için. Kentin yerler kayıtsız kimseyi bırakmayacak.

Kolonizasyon da bir kez Başkırlar, Kalmuklar, Kazakların yaşadığı bugünün Kurgan bölgenin toprakları etkiledi. nehir Tobol aktığı yakın Tsarev Höyük, yakınında inşa ilk Rus yerleşim. Bir stratejik öneme noktası oldu çünkü Tsarev hillfort için yer basitçe seçilmedi. Zaman yerel Kazakların baskınlar tarafından yıkılan bir çözüme zaman zaman. Ancak, köy her zaman kendi halkı tarafından yeniden inşa edildi.

Tsarev höyük gerçekten çok büyük setlerin boyutları idi. XX yüzyılın 60-ler, yerel makamlar gereksiz varlığını sürdürme düşündü. Böylece, dev Höyük tarihi bir isim kalır. Ancak, diğer ilgi çekici noktalar, bu kuşaklar için korunması uygun görülmüştür.

Yaklaşık 100 yıl kuruluşundan sonra, 1782 yılında, yerleşme Eski ve yeni şehir oluşan kent, adını almıştır. Bunlardan ilk saniyenin içindedir. onlar çift oldukları için Eski Şehir, kapı yeterince güvenilir Kremlin tarafından temsil edilmektedir. Yeni Kent merkezinde, konutlarda, askeri teçhizat, askeri kışla, barut mahzeni ile bulunan depolara ilaveten. Dışarıda, 8 çok güçlü kaleleri korumalı geniş hendek kazıldı ek olarak şehir etrafında izledi.

Genel Vali Kashkina Barrow büyük bir liyakat kardinal rekonstrüksiyonu. Onlara göre, dörde kenti bölmek gerekiyordu XVIII yüzyılın sonunda, bir master plan geliştirmek ve onlar sokakların oluşuyordu. Tobol nehri, ya da daha doğrusu onun akış yönü, bir dönüm noktası gelişmeler olarak görev yaptı. Zengin vatandaşlarını gücü yeten taş evler inşa etmek için, diğer sakinleri ahşap binalarda yerleşti. o zaman Endüstrisi üç uydurandan bir sabun ve iki deri atölyeleri tarafından temsil edildi. kilise hizmetleri için düzenlenen bir bucak.

Bu ekmek, tereyağı, domuz yağı ve et satın alabileceği bir kent alışveriş merkezi olmaya yüzlerce yıl sürdü. Sanayi ağırlıklı çiftçiler tarafından sağlanan hammadde pahasına mevcuttu. Böylece Kurgan'a kentini geliştirdi. Köyün yerler alanında oldu herkes için dışarı bakmak.

projedir Trans-Sibirya demiryolu şehrin gelişmesine önemli bir ivme onun yeni bir hayat başladı olarak görev yaptı. Tütün ekimi - Bu dönem şehre fazla altmış fabrika ve tesisler inşaatı tarihinin kutlandı, bahçecilik alanında yeni bir trend var. Hızla Kurgan geliştirdi. Kentin yerler müzeler ve anıtlar seven herkes için ilgi olacaktır.

XX yüzyılın başında Rusya'da ilk bitki su türbinlerinin tarafından üretilir başlatmak zorundayız. Tam anlamıyla işletmenin faaliyete tanıtıldı hızla taşınan ve batı bölgelerinden Trans Urallar'da birçok diğer şehirlerde olduğu gibi Barrow ülke liderleriyle tarihsel sırayla göre Dünya Savaşı ilk günlerinde, gelen. Bu gerçek oluşumu Barrow gelişmiş tıbbi ve eğitim kurumları ile ne kadar büyük sanayi merkezi katkıda bulunmuştur.

Ki Kasım evi

Şehir ulusal ölçekte eşsiz vardır aralarında birçok müze bulunmaktadır. Bu, örneğin, ki Kasım ilişkin nesnelerdir.

1845-1846 iki yıllık bu evlerden birinde. Ailesine (eşi ve iki çocuğu), şair-Decembrist V. K. Kyuhelbeker, eski yaşamış Puşkin Lyceum öğrencinin arkadaşı. Ünlü Decembrist evinde o zaman durumu geri başardı. Bu konumlar Barrow ziyaret ettiğinizden emin olun. Fotoğraf sergisi bütün atmosferi vermeyecektir, bu öğeler kendi gözleriyle görmek gerek.

1975 yılında, XIX yüzyıl ailesinin 30-ler Decembrists M. M. Naryshkina yaşadığı evde, müze Bölgesel Çalışmalar bir kolu olarak kabul edilen yaratıldı. Tüm kapalı (kütüphane, oturma odası, yemek odası ve ana banyo) mevcut yenilenmiştir sonra ev neredeyse orijinal formu var. Mobilya ustaları için kullanılan Karelian huş ve maun. Diğer şeylerin yanı sıra - bronz mallar, gümüş ve porselen tabaklar çok.

Havacılık Müzesi

Havacılık Müzesi, Gagarin Caddesi üzerinde yer almaktadır 1985 yılından beri faaliyet göstermektedir. Bu eşsiz ve Urallar ve Sibirya tamamının sadece biri olarak kabul edilir. asfalt, 5500 metrekare alana sahip kapalı engin toprakları üzerinde. M. m, uçağın çeşitli türleri vardır. "MiG" ve "kurutma" - - ve yolcu - İlyushin ve Antonov Onlar ordu tarafından temsil edilir.

Bu güçlü kompleksi için Barrow ziyaret değer. Gezi Böyle büyüklüğü Rusya'nın tüm sakinlerini görmelisiniz.

Aleksandra Nevskogo Katedrali

Tapınağın yapımında karar kışın 1895 yılında yapılmıştır. fahri vatandaş tüccar D. I. Smolinym bağışlanan fonların toplu. Ayrıca diğer tüccarlar ve parishioners payına yaptı. Bunun sonucunda, insanların para toplanan Alexander Nevsky kilise inşa edilmiş ve 22 Haziran 1902 tarihinde takdis.

Aslında, 1929 yılına kadar görev. O zaman burada müze düzenlenen yıl içinde, spor salonu, Yüksek Parti Okulu, giyim depo, bir planetaryum mekanizasyonu departmanı dönüştürülmüştür. Sadece ayar döneminde, kendi amacı için kullanmak karar verildi - dini bina Ortodoks topluluğuna döndü. 1989 yazında beri bina restore ve canlandırmaya başladı. 1993 yılında Aleksandra Nevskogo kilise katedral haline geldi.

Yangın Kulesi

tarihi bina 1882 yılından bu yana değer ve Barrow sakinleri için sıradan bir kültürel anıt daha fazladır - yangından korunma sembolü. Özellikle onun zamanında suni teneffüs kullanılarak geliştirildi çatısı kukla Gosha, yüklü, şimdi yangına karşı korumak için üzerine denir.

Bu ilginç teklifler her turistik Barrow vardır. adlarla Fotoğraflar çoğunlukla yerel takvimler için kullandı.

Kurgan kentinde Anıtlar

Gümrük binasının önünde - Olması gereken yerde sevilen Sovyet filmi "Beyaz Çöl Güneşi" nin ünlü kahraman Anıtı yerleştirmek. Granit Pavel Vereshchagin ölümsüzleştirdi onun için kişisel tasarruf bağışladı gümrük memurlarının, çabaları sayesinde, 2007'de beri burada. Popüler Rus gümrük memuru Vereshchagin sürekli onlar dürüst olmalıdır ve rüşvet almaya günaha yenik değil meslektaşlarını hatırlatır.

Kilometre Zero - Bazı Rus kasabalarda ve dünyada yüklü anıtların analog bir tür. Ana postane yakın yolun sıfır kilometre üzerinde duran tam büyüme bronz postacı içinde Cast. Onun açılış tarihi tarihe sınırlıdır - Kurgan'a şehrinin kuruluşunun 333 inci yıldönümü.

Tiyatro "Gulliver" Kukla

Oluşturma Kurgan Kukla Tiyatrosu 1943 yaz sonunda, İkinci Dünya Savaşı sırasında tasarlanmıştı. Ancak, uzun süre tiyatro şirketi bir bina yoktu, gönderimler inziva idi. 1948 yılında kuklacılar aktörler Bölgesel Filarmoni korunaklı.

Ama 1949 kendi kukla tiyatrosunun aşamasında zaten gerçekleşti "Scarlet Çiçeği" nin tiyatro şirket galası hayatında işaretlenmiş. Şirketin yaratıcı faaliyetin bütün dönem boyunca Rusya'da değil, aynı zamanda Fransa'da sadece en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Kukla Tiyatrosu "Gulliver" Bu kültür kurumlarının bu tür ilk biridir bu nedenle, bir dönüm tepeyi çağrılacak onurlandırdı. Sibirya'da oldu herkes, höyüğün bakmak gerekir. Eski binalar ve ilginç anıtlar seven herkes gibi şehrin yerler.

Volgograd'daki Mamaev Kurgan

Rusya'da, höyük adlı başka bir yer yoktur. Volgograd Mamayev Kurgan bulunan şehrin merkezi bölgesinde Volga Nehri'nin sağ kıyısında. Bu büyüklükte Turistik bizim büyük ülkenin tüm sakinleri tarafından onur duyuyoruz. şiddetli mücadele Stalingrad Savaşı sırasında gerçekleşti burasıdır.

Bu yer, birçok Volgograd ziyaret ediliyor. Gezi - Mamayev Kurgan Anavatan Aramalar - askeri doğası. Topraklarında ülke için savaşmış ve bu acımasız savaşlarda şehit olan askerlerin mezar vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.