OtomobilMotosiklet

Scooter "Vyatka": Rusça macera "İtalyan"

Zamanımızın, ağırlıklı olarak üretilen scooter ile dolu Rus şehirlerin sokakları zaman Güneydoğu Asya, nasılsa ülkemizde de bir zamanlar benzer makineler üretilmiş inanamıyorum ama scooter çağrıldı. Bu iki tekerlekli taşıtlar biri bir scooter «Vyatka» idi.

hikayesi

"Vyatka" ışığında Görünüşü İtalyanlar yükümlüdür. Savaş sonrası İtalya herkes için uygun olacak bir araç gerekli. Sonuç, savaş savaşçı üretimi sırasında düzenlenen hayatta kalan işletmelerin "Piaggio", biri olarak, böyle bir geleneksel motosiklet temelde farklı olan yeni iki tekerlekli makineyi üretmeye başladı. İlk motorlu «Vespa» ( «Wasp") Nisan 1946 İtalyan yollarda çıktı. Onlar evde hem de yurtdışında sadece son derece popüler hale gelmiştir.

Ben scooter tasarım motosiklet tasarımı önemli ölçüde farklıdır söylemeliyim. Alçak ağırlık merkezi, hem de küçük çaplı jantlar ve uzun ayak dayama çok kararlı hale getirir. Buna ek olarak, her iki tekerlek ve büyük ön paneldeki derin yastıkları yol kir sürücüyü ve yolcuları korumak için.

SSCB'de Vespa

Geç Ellili yıllarda ordu ve konvansiyonel silahların azaltılması sırasında, bu üretimini başlatmak için bazı savunma bitkiler üzerinde karar verildi tüketim mallarının. Yani, 1956 yılında Kirov bölgesinde bulunan Vyatskiye Polyany Makine İnşaat Tesisi, scooter üretimine başlamak için en kısa sürede sipariş sayede SSCB Bakanlar Kurulu ve siparişlerin Minooboronproma bir kararname vardı.

Bir prototip 1956 yılı sonuna kadar oluşturulan 1955 üç prototip İtalyan "Vespa" örnek aldı ve 1957 yılında ilk seri scooter «Vyatka-150 yuvarlandı olarak inşaat geliştirme zamandan beri bu değildi."

prototip ürünleri Vyatskiye Polyany usta, hafif ağırlıklı ağırlığı ve (7 kg'dan daha 4 cm daha uzun bir dingil mesafesi ağır) boyutları farklıdır. Bundan başka, ön kanat kutusunun bir yıldız yerine monte oval yuvarlak hız ile yer olmuştur, kontak direksiyon üzerinde yer alan (konut Far değil), orta kısım ve direksiyon far biraz daha yüksek olmuştur. Genelde, tasarımı, İtalyan kuzeni benzerdi.

"Vespa" scooter "Vyatka" olduğu gibi sağ bir dışbükey koruma altında bulunuyordu. Aynı kılıf bulunan simetri, diğer tarafında altında bir yedek tekerlek vardır. gaz tankı arkasında duruyordu. direksiyonda kullanılan hızları anahtarlama işlemek için. uygulamalı Kick başlatın.

Scooter "Vjatka" tek silindirli ile donatılmıştır , iki zamanlı motorun 5.5 litre kapasiteli geliştirilmiş 155 cm3 zorla hava soğutma sistemi çalışma hacmi. a. Saatli ve 19 saniye boyunca 60 km / saat bir scooter. benzin tüketimi 100 km'de 3.1 litre idi. Yakıt düşük oktanlı benzin A-66 kullanılmıştır.

Bütün tasarım zaten 100 bin araç üretildi 1961 tarafından oldukça başarılı oldu. Scooter "Vyatka" düşük maliyeti vardı. Altmışlı yıllarda, herhangi bir motosiklete önemli ölçüde daha düşük olduğu 320 ruble için satın alınabilir. 1966 yılında sona eren "Vyatka", üretimi bir scooter "Elektron" ile değiştirildi.

"Vyatka" Üç tekerlekli

Üç tekerlekli tadilatın bir iki tekerlekli modelinin temelinde 1959 yılında yapılan ve çeşitli düzenlemelerde edildi - van, kamyon şasi ve kamyon. Üç tekerlekli scooter "Vjatka" 250 kg yük taşımak ve 35 km / h hıza yükselir başladı.

Ayrıca "Vyatka" temelinde ön ve döndürüyormuşsunuz bulunan iki tekerleği var motosiklet taksi, tarafından yaratılmıştır. tekerleğin Arasında yolcular için koltuk olduğunu. Ancak, böyle bir taksi sadece 50 adet oluşturuldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.