OtomobilMotosiklet

Yamaha Virago: fotoğraflar, yorumlar, eleştiri, teknik özellikleri

Yamaha Virago - efsanevi motosiklet çeşitli değişiklikler birleştirerek, bir bütün ailesidir. kendi aralarında, onlar yakıt sisteminin hacmi motor düzenlemesi bakımından farklılık ve minör ürün dış özellikleri altı konumda. Ancak, bunlar çok ortak yönümüz var.

"Cadı"

Modelin Çoğu taraftar kelime "Virago" "cadı" olarak çevrilmiştir emindir. özgür, cesur ve güzel büyücü resmi, geceleri uçan, sadece büyülü gibi görünüyor. Ve bu görünümü ve performans özelliklerine karşılık gelen bir motosiklet Yamaha Virago. Ancak kelimenin asıl anlamı biraz farklıdır. hiçbir sözlükte kanıtlandığı üzere, "erkeksi kadın" olarak çevirir. yaratıcıları bir motosiklet alımlı cadı daha savaşçı oldukça sert bir şekilde yatırım yaptık.

Ve bunun ismi uygun oldu. "Virago" bir erkek karakteri, mükemmel dayanıklılık ve şaşırtıcı gücü sahip.

karakter

İlk bakışta Yamaha Virago neoklasisizm ve helikopterin özelliklerini birleştiren açıktır. Ayrıca, özel oldukça benzer bir model seri üretir.

görünüm ve karakter eşleştirmek için. sahiplerinin yorumlar "Virago" zorunluluğu getiren sadık modern şehirde arkadaşı ve motodalnoboe kaldığını işaret etmektedir. Bu yolda kararlı, kalabalık sokaklarda manevra, bu kaldırım taşları veya toprak yol korkutmuyor.

Erkek ve kuzenleri

Yamaha Virago ailesinde merkez figür - Model 535 Bu rakam, tabii ki, motorun hacmi anlatılmaktadır. Farklı motor hacimleri ve dolayısıyla farklı güçle modelin çeşitli değişiklikler vardır. Bu "Virago" tarzında aşık olmuştu potansiyel müşteriler, en iyi şekilde gereksinimleri, hedefleri, mali olanakları ile uygun modeli seçmek sağlar.

Temel fark dost - motor hacmi. Ticari olarak üretilen: 125, 250, 400, 535, 750, 920 ve 1100.

aynı temelde inşa edilmiş en yaygın kullanılan Yamaha Virago 535 ve 400. Bu sürümler uzun üretimden kaldırdık, ancak ikincil piyasada onlar için talep sona ermediği ve bizim günlerde. Bu yapımcı ve motovladeltsy büyük deneyime sahip ve sadece sıradan insanların bisiklet kültürünün romantizm aşık hem bu modelde gördükleri için bir orta yol, stil ve bütün aile, "Virago" kavramının ta kendisidir, anlaşılabilir.

birbirlerine ve "en genç" benzer - 125 ve 250. Deneyimli bisikletçileri ilk bisikletin kadar mükemmel Bu modellerin Yamaha Virago biri haline iddia. Deneyimli motosikletçiler incelemeleri, bu "atlar", rahat bir uyum, esneklik ve sadelik yönetim kolaylığı doğrulamaktadır. Bir acemi Başka neler hayal?

sürüş deneyimine sahip olanların zevkine göre ana üst düzey litre "kardeş". onlar seçici veya korumak için çok pahalı olduğunu düşünmeyin. "Tysyachesotka" acemi genellikle ilerlemez tekabül bisiklet, için sadece böyle yüksek gereksinimleri. Herhangi mesafe üstesinden gelmek ve sebatla tüm yüklerini taşımak için hazır güvenilir "demir at" dir.

"Virago" durdurulan edildiğinden, çeyrek yüzyıl geçti. Ama onun için ulusal bir aşk bugün bir kopya yapılmış o kadar büyüktür. Kitayskiy Lifan LF250 Rusya'da monte 250 "Cadı" ve Stels 400 Cruiser hemen hemen aynıdır - bu Virago 400 tam kopyasıdır.

V-şekilli kalp

Yamaha Virago temel özelliği - çok güvenilir ve dayanıklı bir motordur. tek dezavantajı vurguladı sahipleri, pek çok avantajları anlatmaktadır. Yapılan değerlendirmeye göre Japon "Cadı" - değil iyi palet karter. o kaba bir yolda zarar kolaydır, böylece Carter kendisi düşüktür. Nispeten kuvvetli bir darbe azından çatlayabilir.

Bendix marş sorunu - seride "Virago" Başka dezavantajı var.

Yakıt tankları ve iştah

İlk olarak, model, 535 bir yakıt tankından üretildi. Bu eyer altında bulunuyordu. Bu önemli ölçüde tabii istikrarı üzerinde olumlu etkisi olan bisiklet, ağırlık tasarımının merkezini düşürmek etmiştir. Kapasitesi 8.6 litredir. koltuk ve yerleşmiş derli toplu dekoratif süs tankı arasında. Yakıt motor çoğu motosiklet olarak değil, bir benzin pompası yardımıyla samostekom gelmez girer.

1986 yılından bu yana, kavram değişti ve dekoratif saksı yerine başka, şu anda, 4.5 litrelik yoktur. Bu sayede yakıt ikmali yapmadan uzun mesafeler kat etmek yapar.

dikkate salım yıl, Japon "Cadı" iştahını olmalıdır konuşan ve modelde, mevsim koşullarına, yol yüzeyi modifikasyonu. 120 km ortalama seyir hızına / karayolu h benzin "bir", yaklaşık 6 litre Yamaha Virago olacaktır. Tabii ki, yolcu dolu kasasına varlığı ve tüketimi artırmak.

transmisyon

"Yamaha" vites çalışmada sorunlar sıklıkla olduğuna inanılmaktadır. Ancak bu Yamaha Virago ailesini ilgilendirmez. Özellikler tüm bileşenlerin güvenilir çalışma için izin verir. Ayrıca, birçok bisikletçileri PPC iş ve örnek teşkil hissediyorum.

sahipleri bazen modelini yapmak tek şikayet - anahtarlama açısından bazı pürüzlülük.

Çerçeve malzemesi ve

eyer veya dvuhbakovaya tasarımın alt alta: yakıt deposu, örgütün iki sürümü vardır. Sadece saçma ve ikinci durumda tek tankın hacmi, hala tamam - 13.5 litre. Ancak bugün neredeyse imkansız ikincil piyasada birisi aniden böyle bir amaç için sormak akla gelse bile, bu seride odnobakovy motosikleti bulmak için.

bisiklet düşme çok hassas değildir. vicdanına yatak çerçevesini yükleyin ve çok daha güçlü bir motor için tasarlanmıştır. Uzmanlar, kendi sınıfında standartları oldukça zor olduğunu söylüyorlar. Bu motosikletin mükemmel kontrol yol açar ve kısmen gevşekliği çatalı telafi eder.

süspansiyon

İnce 35 mm çatal tüy anlamlı olmuştur ağır frenleme esnasında ve aktif Taksilemek denemeleri sırasında katlanmış olan. durum genellikle bir yolcu ile binmek edildiğinde arka Ocaklar amortisörler, hızla bakıma muhtaç hale gelir. Buna ek olarak, birlikte gezmeye arka süspansiyon çok yumuşak.

Ancak motovladeltsy bayi ağı, "Yamaha" ve yukarıdaki sorunların ayar için fırsatların geliştirilmesi kolayca çözülebilir savunuyorlar. Alış gazlı amortisörler konforlu bir sürüş sağlamak ve sık onarım ihtiyacını ortadan kaldırır.

fiyatları

üzerinde fiyatlarının konuşan bisiklet Yamaha Virago bir yorum motosalonakh içinde bu model günümüzde neredeyse imkansız bulmak için bir hatırlatma ile başlamalıdır. ikincil piyasasında fiyat aralığı geniş yeterlidir. Kılavuz Yıl, eski sahiplerinin sayısı, aşınma, operasyon yoğunluğu ve daha derecesi.

bugün bile size mükemmel durumda otuz yaşında makinesi bulabilirsiniz marka işareti çoğu taraftar.

Bugün, motosiklet "Virago" ailenin maliyeti 100.000 ruble başlar. En büyük talep modelleri 400/535 ve 1100 içindir sırasıyla, fiyatlar yüksektir. Bazı satıcılar 200-250 bin bölgesinde istiyoruz.

başlayanlar için ideal bir birinci nakil olabilir runabout için, 150 bin ruble ortalama kabuk gerekir.

Ayarlama ve Özelleştirme

Yamaha Virago - Her özelleştiricisinin için lezzetli bir lokma. Uzmanlar çalışmak çok ödüllendirici malzeme olduğuna dikkat. Bu üreticiler tarafından sunulan özel aşamalarında, geniş büyük ölçüde kaynaklanmaktadır.

küçük yükseltmeleri yardımı ile, tamamen bisiklet Yamaha Virago görünümünü değiştirebilir. "Cadı" ayarlanmış Fotoğraf Bunu görmenizi sağlar.

Yukarıdaki fotoğraf modeli ikame tekerlek, sindirilmiş egzoz boruları, bazı değişikliklerin gövdesi malzemesi, tekerlekler, fren sistemi yapılmıştır. Derin siyahlar, her zamanki gibi lüks ve pahalı görünüyor.

Onların güçlü trike çıkıyor hatta kaynaklı arabaları, ağırlık yanlış dolap gövdeleri ve: Bazı meraklıları ihtiyaç ve yaratıcı dürtülerini uygun "Virago" yükselterek daha da ileri gidin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.