SeyahatYol tarifi

Şaşırtıcı Guangzhou: yolcular için yerler, tarih, ipuçları

Son zamanlarda, Asya'da daha fazla ülke yeryüzünün her köşesinden turist çekiyor. istisna ve Çin oldu. Guangzhou, Şangay, Chunshin, Tyantszin ve, elbette, Pekin - geçmişin büyük anıtlar, nesiller, şaşırtıcı ve eşsiz kültür ve modern yaşamın ileri teknolojilerin yüksek ritim ve en cüretkar gelişmelerle antik mirasını birleştirerek aynı anda izlerini muhafaza etmiş harika bir şehir . Guangzhou

Guangzhou antik kenti ekonomik merkezi ve Güney Çin'deki en büyük limanıdır. Bu yer almaktadır delta Güney Çin Denizi'ne yakın Pearl, ve Guangdong eyaletinin başkentidir. pek bir tatil görülebilir Guangzhou turistik Çin'in daha cazip bir turizm merkezi haline gelir.

tarihsel kroki

Guangzhou şehir III etrafında kurulmuştur. MÖ. e. Orta Çağ'da ünlü İpek Yolu ile başlayan bir ticaret limanı oldu. XVI yüzyılın başında. Guangzhou, Avrupa'dan birçok maceraperest çekti konumlar ve zenginlikleri, Portekizce girdi. Ve 1684 yılında, Doğu Hindistan Şirketi orada bir ticaret noktası kurdular. XVIII yüzyılda beri. Guangzhou liman bir tüccar şirket Gunhan yabancı tüccarlar sınırlı ticaret izin verildi Çin'de tek yer haline geldi. XIX yüzyılın sonunda, burjuva-demokratik hareketin devrimci orada başladı. yıllar 1938-1945 yılında. Şehir Japon birlikleri tarafından işgal edildi. Bugün Çin İdari bir gelişen kültür ve sanayi merkezidir. Ve Guangzhou, dünyanın dört bir yanından turist çekmek konumlar, bu Uzakdoğu'nun en ünlü turistik bölgelerinden biri çağrılabilir.

Guangzhou konumlar

Ne öylesine turistik kasaba tarafından cazip edilir? İlk elbette en eski yerleşim, ve en önemlisi inanılmaz bir lezzet, olağandışı mutfak geleneklerinden, renkli hediyelik eşya mağazaları, misafirperverliğinden gibi yerli nüfusun. Ve mimari anıtlar, kiliseler, müzeler, dev heykeller, parklar ... kimin manzaraları böylece çok sayıda ve çeşitlidir Guangzhou, kayıtsız kimseyi bırakmayacak.

Türbesi Han Hanedanı, kral Nanyuya mezarı

Tapınak yaklaşık 2.100 yıl önce inşa edildi. müze orada bulunan 5.000'den fazla emanetler vardır.

Chen Kale

100'den fazla yıldır Çin mimarisinin anıt iyi korunmuş.

kule Dzhenhay

Kule dönemi Ming Hanedanı - Kentin Devlet Müzesi.

Sun Yat-sen Mozolesi

Bir sekizgen şeklinde inşa Geleneksel saray. Çin devriminin lideri - Bina Sun Yat-sen'in anısına dikilmiştir.

manastır Lyuzhunsy

oyulmuş en yüksek pagoda ve bronz ile güzel tapınak Buda heykeli.

Dağı Baiyun dağ

Pitoresk konum. Dağın zirve bulutları ile kaplıdır. Botanik Bahçe burada düzenledi.

Park Dongfang

Büyük bir eğlence parkı. Baiyun Dağı yer alır.

Lotus dağ

Antik ocaklarından sitesinde benzersiz bir park. yerin velayetini almak bir lotus şeklini andıran dev kesme taşlardan doludur.

Yuexiu Park

ağaçlar ve birçok çiçeğin kentin en büyük parkı. Mekan tematik sergiler, çiçekçi ücretleri, sanatçılar, el sanatları temsilcileri.

tapınak Guansyaosy

büyük Budist tapınağı, geri 1700 kurdu. Yıllar önce.

Yuntai bahçe

İşte 1995 yılında açılan Çin'de büyük bahçeler, biri nadir bitkiler büyür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.