SeyahatYol tarifi

Viñales Vadisi ve pürüzsüz atmosferi

Küba'da en çok ziyaret edilen yerlerden birisi UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'dir. Harika görünümlü karst manzaraları, daha önce böyle bir şey gören turistleri büyülemiyor. 1990'lı yıllarda ülke, bu efsanevi vadiyi rekreasyon ve bilişsel turlar için uygun ulusal bir hazine olarak tanıdı.

Vinales Vadisi: nerede?

Cumhuriyet'in batısında yer alan küçük bir yeşil cennet, her zaman dünyanın her yerinden gezginlerin dikkatini çekiyor. Küçük ve sakin Vinyales kasabasının yakınında, Pinar del Rio eyaletinde alışılmadık bir cazibe merkezi var. Kendi kendinize herhangi bir ulaşım için oraya gitmek ya da bir gezi yapmak kolaydır.

Tur yaklaşık 50 dolara malesef, ancak bu zümrüt arazileri ile tanışık olmak için yalnızca küçük bir fiyat. Milyonlarca yıl önce burada bulunan emzirmeyi anlatan Viñales vadisi çok daha yüksekti, fakat yerleşim süreci işe başladı.

Kireç taşı devleri

Milli Park, tuhaf formların dik devasa uçurumlarından sanki büyüyen turistlerin sürekli ilgisini uyandırır. Pek çok kireçtaşı konisinin yaşı 160 milyon yılı aşmaktadır. Vinales vadisinin gizemleri, bu sitede daha önce keşfedilen bilim adamları tarafından, yüzyıllarca süren kireçtaşlarının aşınması ve yıpranmasından sonra çökmüş mağara komplekslerinin tamamı üzerinde çalışılmıştır.

Kübalılar onlara "Moğot" diyorlar ve muhteşem manzara nefes kesen manzaralarını sunan düz zirvelere "fil geri" takma adını alıyorlardı. Bu arada, bu dev kaya oluşumları donmuş hayvanlara gerçekten hatırlatıyor. Dağlılar buraya eski çağrışımları fethetmek için yeni izlenimler aramaya gelirler.

Antik mağaralar

Viñales'in güzel vadisi, Latin Amerika'nın en büyük mağaraları olarak bilinir. Cueva del Indio, büyüleyici tekne gezintilerinin gerçekleştiği hızlı yeraltı nehri ile bilinir ve unutulmaz izlenimler bırakır.

40 kilometreden uzun süredir devam eden Santo Tomas'ın labirentlerinde ilginç geziler, bir zamanlar İspanyol fatihleri sakladığı mağaraların karanlık salonlarında gerçekleşti. Tehlikeli alanların soruşturulması için özel ekipman ve deneyimli bir iletken gerekecektir.

Mazgalçılar benzersiz bir yeraltı sistemini araştırıyor ve zayıfca araştırılmış "vahşi" bölgeler talep ediyor, ancak bu büyük mağarayı kendi başlarına tanımak isteyen uçları durdurmaz. Bu durumda, kimse turistlerin güvenliğini garanti etmez.

Kaya üzerinde fresk

Vadinin en ilginç yerinin yakınında, ülkenin konukları her zaman kalabalık, ilkel dönemde Küba sanatçısının eski insanlar ve hayvanlar üzerine yaptığı 120 metrelik kayaya hayranlıkla bakıyorlar. Çalışmaya "Prehistorik fresk" adı verilen parlak renklerle uzaktan görülebilir.

Benzersiz bitkiler ve ağaçlar

Vinyallerin vadisi 132 kilometre karelik bir alan için uzanan, Casa de Caridad'ın botanik bahçesinde toplanan benzersiz floralı bilim adamları için büyük ilgi uyandırıyor. Bu keyifli yerin gurur kaynağı, Jurassic dönemin canlı bir tanıklığı olan muhteşem bir palmiye ağacıdır. Ve hasat sırasında tüm yolculara alışılmadık lezzetli meyvelerle muamele edilecektir.

Tütün yetiştiriciliği

Yeşil cennetin merkezinde özel bir atmosfer yaratan güzel etnik evler var. Burada yaşıyor Kübalılar eski kültüre göre kutsal sayılıyor ve bu nedenle tahta yapıların düzeni iki yüz yıldır değişmiyor. 21. yüzyılda bile eski zamanlardan beri değişmeyen gelenekleri konusunda çok endişeli.

Buraya diğer bölgelerden gelen yerel halk, ana gelir kaynağı sayılan plantasyon tütününde yetişir. Turun bir parçası mükemmel kalitede puro yapma sürecinin gözlemlenmesi olacak. Küba, tütününün dünyadaki en iyi tadı olduğunu iddia ediyor ve gülünçlüğü sadece yetiştirilemeyeceğini söyleyerek tekrar ediyor - kesinlikle evlenmek gerekiyor.

Puro yapmak için manuel yol

Tropik bir bitki kendisine çok fazla dikkat gerektiriyor, ancak özel bir bakım yüz kat daha düşük ve Viñales vadisi ülkenin çok ötesinde biliniyor. Yerleşimciler, üzerine pütürlerin dünyaca ünlü olan fabrikalar inşa ettiler. Burada, tüm katılımcıların düşük fiyatlarla satın almak için eşsiz bir fırsatları var.

25.000 kişiden daha fazla nüfusa sahip nüfus halen balıkçılıkla uğraşıyor ve ziyaretçilere hizmet ediyor. Büyüleyici yolculuğun sonunda, her konuk, tur fiyatına dahil olan ulusal yemekleri ve egzotik meyveleri deneyecek.

Burayı ziyaret eden turistler, Vinyallerin huzur vadisinin manevi gücü geri getirmeye, barış ve enerji vermeye yardımcı olduğunu not ettiler. Gürültülü megalitlerin bıkkınlığı insanlar tüm sorunları unutarak şifalı bir atmosfere dalmışlardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.