ÇirkinlikTamirat

Kendi elleriyle PVC tavan panelleri. PVC tavan panelleri: montaj

tavan bitirme için artık farklı odalar için dekoratif bir unsur olarak farklı malzemelerden, bir sürü kullanılır. Bu ise haksız yere böyle PVC paneller gibi uygun bir materyal, unutulmuş.

Tabii ki, hiç kimse bu tür PVC panellerinde muhteşem bir malzeme ile oturma odası ya da yatak odasında tavan bitirmek için kabul edeceğini yeterli değildir. Ama yüksek nemli odalarda kullanılmak üzere, bu seçenek mükemmel.

PVC'den üretilmiş paneller avantajları nelerdir

Aslında, kendi elleriyle PVC tavan panelleri belki de tüm yüzeyler sürekli kir veya neme maruz kalan sırt odaları kullanım için en pratik bir seçimdir.

Bu durumda, tavanın bütün bakım kuru veya nemli bez yüzeyle silinir. Böylece olması güvenli bir şekilde kaplama çizebilir tozları temizleme dışında farklı deterjanlar kullanılabilir.

tavanları PVC paneller elleriyle, aslında, menteşeli edilir, böylece tüm kusurları ve yerli tabanının düzensizlikler gizleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey - yüzeyin çok önemli bir bölümünü çökertmek için. asma tavana bir diğer avantajı ek bir gizli havalandırma harcamak ve oda ekipmanları için gerekli kablolama altına gizlemek için bir fırsattır. Dahası, bir tavanda farklı aydınlatma oluşturmak ve binanın iç çeşitlendirmek için kullanılabilir spot kurulabilir.

PVC panellerin Algılanan eksiklikler

PVC'den imal Mantıklı maliyet panelleri hafifçe aslında, PVC maliyeti diğer kaplama malzemeleri ile karşılaştırıldığında o kadar yüksek değil, abartılmış. Eğer tavan yüklemek için işçi almak bile, çalışma aynı yüzeyinin sıva, diyelim ki, daha az pahalı olacaktır. Eğer elleriyle PVC tavan panelleri yaparsanız, o zaman maliyetleri daha da azalacaktır. Buna ek olarak, bir çok dekorasyon malzemesi üreten üretici bağlıdır.

Ancak, özellikle de değmez ucuzluğu kovalamak ve yeterince ciddiye satın meseleye yaklaşmak gerekir. çok ucuz bir bar var olması, gerçek irade sözde eksikliği aşağıdaki ardından düşük kaliteli ürün riskini ve çalıştırın. güya PVC paneller yüksek yangın riski suçlanıyorlar Durumlar ve zararlı maddelerin zehirlenme, durmak. Aslında, ürünlerinin kalitesinden sorumlu üretici tarafından yayımlanan malzeme, tüm güvenlik standartlarını karşılar. Bir hoş olmayan olaylar arıza vicdansız üreticileri gerçekleşmektedir.

PVC panellerin Boyutları

özel bir ilgiyi hak diğer konu Yükleme için gereken panellerinin sayısının hesaplanmasıdır. Ayrıca, paneller çeşitli boyutlarda üretilmektedir olarak boyutları ve malzemesi belirlenmesi gereklidir. 10 mm bir sabit kalınlıkta 2,7 m eşit farklı uzunluklarda, 3 m, 4 m, 6, m ve 10 cm, 20 cm, 25 cm genişliği olabilir de.

Bu nedenle, kendi elleriyle PVC tavan panelleri gerçekleştirerek, bunun size kesme malzemesi ve maliyet aşımları bir çok kazandıracak boyutu en benzer seçmek daha iyidir.

örneğin 6 m ve 25 cm'lik bir genişliği olan panelin büyük alanı tarafından kullanılan bir garaj gibi park yerleri için bir kural olarak,. bir uygundur hangisi 2.7 veya 3 m uzunluğunda hangisi daha kısa ise, aynı genişlikte, ile oturma odası için boyutunda. PVC paneller genellikle 6 adet paketlerde satılmaktadır.

PVC panellerin gerekli miktarını hesaplamak için nasıl

panellerin gerekli sayıda temel kurallara bağlı kalmalıdır hesaplanırken: panel uzunluğu eşit ya da tavan yanlarından birine göre biraz daha büyük olmalıdır. Bu kesim, kural olarak, işe yaramaz, daha doğrusu yanlış olduğunu, dikişleri olmadan kuruluna katılma gerçeği kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, hemen belirlemek hangi yönde elleriyle tavana PVC panellerin kurulumu yapılacaktır, aynı zamanda malzemenin uzunluğunun seçimine bağlıdır.

küçük bir oda, örneğin 2 m içindeki taraflardan biri avantajlı olarak 4 m çubuk uzunluğu ve ikiye kesmek mümkündür, dilim yine tavan pervaz altında gizli.

Malzeme çok az ya da hiç bu prosedürü dışlamaz kesmek zorunda şekilde seçilecek panelin genişliği, unutmayın. Bu yaklaşım oldukça malzeme tüketimini ve dolayısıyla maliyetleri azaltmak ve nakde.

tavan panellerinin kurulumu Yöntemleri

Binaların plastik ile tavan iki şekilde elleriyle paneller.

yatay mükemmel doğru ile kesinlikle düz ve pürüzsüz tavan gururlu sahibiyseniz, PVC paneller özel bir tutkal veya sıvı çivi yüzeyine sopa mümkündür.

Diğer tüm durumlarda yükleme asma tavana üretiminde teknolojinin benzerini ortaya çıkar. Bu durumda, tüm kusurları ve düzensizlikler yüzeyini will hide ve gerekirse, tavan yatay düzenini dönün.

Önce tavan nasıl kendi elleriyle paneller, buna profillerin bir çerçeve yapmak için gerekli. metal, plastik veya ahşap ve araçların yapılabilir bir profil - Böyle bir cihaz yapmak için tüm ihtiyacınız oldukça basittir.

profil malzemesi seçimi

Belirli bir profil seçtiğinizde, tavan ve mikroklima monte edildiği odanın büyüklüğünü göz önüne almalıyız.

En basit yüklemektir tahta parçası sandıklar için 50x40 mm ve 25x50 rayların boyutu. bu malzeme ön-muamele nem itici madde ve antiseptik olmayan yüksek nem ile oda yüklenmemelidir Bununla birlikte, dikkat edin.

metal profil, genel olarak sabitleme dayanıklılık ve güvenilirlik nedenlerinden dolayı kullanılır. Bu nedenle, bu malzeme etkileyici planlanan alan veya sahip bölgelerde kullanılan büyük alanlar için de esas olarak geçerlidir ağır armatürlerin önemli miktarda.

Plastik profil, kendi elleriyle PVC tavan panelleri, genelllikle bir banyo ya da duş kabini gibi küçük hacimli ıslak alanlarda kullanılmaktadır.

Çerçeve üretim teknolojisi

ve bir tahta çerçeve profilinin tabanının montajı, plastik veya metal olup, biraz farklıdır, ama ana ana noktadır. İlk adım tavan kendi elleriyle PVC panellerin yapılacağı seviyeyi belirlemektir.

etiket talimatları ile.

yardımıyla tüm duvarda bir işareti yapmak ve bir bağlantı yolu geçmek hangi tabanının en düşük noktasında düzeyini tanımlar. Sadece aşağıdaki tavanın geleceği için çok önemli olan başka bir düzeye dışarı 5-6 cm işaretinin bir mesafede. En Bu amaçla lazer seviyesi için uygun, ancak bu başarısız da geleneksel inşaat kullanabilirsiniz.

Tavana 50 cm aralıklarla tavan kirişleri veya profillerin tespiti için biçimlendirme. şöyle hatları işaretleme olacak, bu dik geçmelidir paneller, kirişleri ve profilyai tutturmak için yönüne bağlıdır. çizgiler tarafından yürütülen bağlantı noktaları işaretlenmiştir. Ne zaman akılda biçimlendirme panellerin eklem kirişin ortasında düşmesi gerektiğini söyledi.

ahşap çerçeve montajı

ahşap çerçeve planlanan üretimi için, ahşap özel çürüme önleme için bir araç ve bir su-itici emülsiyon ile muamele edilir.

Ödül işaretleme ve vidalar yardımıyla tavana sabitlenir ve ekranın alt kenarı rütbesine deneyin Bruce kümesi. Bu mümkün değilse, siz şerit sandık sonraki uygulanmasında durumu düzeltmek olabilir. To tavan hizalamak askısı altında, ek pedleri kullanmayın. Tavan örneğin yükünü arttırmak için planlanıyorsa, bu alanlarda ağır avize Jumper'lar aracılığıyla çerçevesini güçlendirmek için gereklidir.

karkas profillerinin İmalat

işaretleme ana hatlarının duvara taşıyan ilk kümesinin çerçeve profilleri monte ederken. Daha sonra, bu vidalarla sabitlenmiş olan tavan profilleri istiflenir. 50-60 cm boyutlarında bir profil arasındaki boşluk.

oda büyükse, ayrıca süspansiyonlar vasıtasıyla emniyete tavan profili, kendi ağırlığı altında sarkma tavan önleyecektir. artan yük ile yerler de güçlendirilmelidir.

çerçeve profilinin tamamlanmasından sonra hemen kullanıldı ışık ve cihazları bağlantı yapmak. Aynı zamanda bu oluk içinde zorunlu olarak yerleştirilir ve panel ilmek telleri dışında kalan işaret etmek.

PVC paneller çerçeve Kaplama

Aşağıdaki kurallara uyulmalıdır bitirme, kendi elleriyle PVC tavan panelleri üretmek:

- duvar ve oda çevresinde panelleri arasında 4-5 mm bir boşluk gözlemlemek kurarken.

- panellerin ilk satır duvarında bulunan taşıyıcı profili içine konur, daha sonraki tüm şerit kilitleme panelinin üzerine oturtulur.

- şerit ortaya açıklığın geri kalan kısmından daha büyük olduğu, en bir şekilde dizilir Son dizi, onun genişliğinde kesilmiş ve kesilen daha sonra kapalı bir tavan pervaz olup.

sıkıca monte kilidini çözmek için, hafif bir çekiç kullanmak caizdir. Böylece kılavuz çekme paneli zorunlu conta gereksiz parça paneli ile tutulur. materyal yeterince kırılgandır - PVC şekilde bu çalışmada, çok dikkatli yapılmalıdır.

tavan panellerinden kendi elleriyle dolu olması nedeniyle böyle bir kaide veya aydınlatma yükleme gibi tüm ek iş, düzenlendi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.