Tarım

Sarımsak Hastalıkları. Onlar hakkında ne biliyoruz?

Çoğu kamyoncu süreci gerçeğinin farkındayız sarımsak ekimi bahçesinde çok karmaşık bir karakterdir. Bir güneş ısısı bitkiyi temin toprak hazırlamak, ekim zamanı tutmak önemlidir. Aksi takdirde, sarımsak hastalık yakında kendilerini duyumsatmakta olacak ve verim düşük olabilir. Yani sarımsak öldürebilir hastalıklar nelerdir?

Bunlar temel olarak kök nematodu,. Bu sarımsak dokular yumurta yüzlerce bırakır olan küçük solucan vardır. Mikroorganizma ampul sadece karanfil içine dağılan ve yapraklar hasta düşmek böyle bir ölçüde bitkiyi bozar. Bu hastalıklar sarımsak fideler daha önce özel bir tuzlu su ile muamele edilmiş ve daha sonra da su ile ıslatılmış, soğutuldu ve kurutuldu en aza indirmek.

Ayrıca bitki ve böceklere zarar, belirli bir tehdit aralarında olduğu soğan sineği. Bu sarımsak topaklar yakın zemin veya ampul alt kısmının gelecekteki yavrular koyar. On gün sonra larvalar, yaprak baz veya bazal plâkasındaki ampul içine düşer yumurta, ortaya çıkar. Benzer hastalıklar mutlaka sararma ve yaprakların kurutulması eşlik sarımsağın. Yirmi bir gün larva toprağa hareket ve pupa devresi bekliyor. Ağustos başında, bir kez daha da yumurtalarını olacaktır sinekler, sinek.

soğan sineği hasar görme riskini azaltmak için, toprak ve kül veya tütün kül ile tedavi erken fide kazmak.

Sarımsak ana hastalık göz önüne alındığında, küf saymıyorum. İlk özellik - Daha sonra gri hale belirsiz noktalar yeşil tonu soluk yaprakları, oluşumudur. Hastalıklı yapraklar sonunda sararır ve ölür. Bunlar soğan, sarımsak mildiyösü hasta bütün kış hastalıktan taşındı ve baharın gelişi de yine yaprakları ve okları etkiler. Hastalık güneşli ve nemli havalarda daha ilerler.

Yanlış mücadele için küf fideler toprağa yerleştirilmeden önce ısıtılmış ve yirmi bir gün sonra fideler bir çözelti ile muamele edilmiş , bakır oksiklorür.

Ayrıca belirtmek gerekir ki kök nematod ve mildiyösü - bir hastalık ve kış sarımsak.

Sarımsak gibi hastalıklara yatkın siyah kalıp. Bu yüksek sıcaklıklarda depolama şartları altında görünen bir mantar bir vesile olur. koyu renkli bir kaplama meydana sarımsak mikroorganizma çarpıcı kafası. Hastalık ilerledikçe durumunda, sarımsak tamamen kurur. Özellikle duyarlı kötü Kurutulmuş ve olgunlaşmamış bitkiler.

Siyah küf riskini ortadan kaldırmak için, uygun bir depolama tesisi ve kurutma kalitesini sağlamak için gereklidir. Hastalık kafasını zarar vermiş, ek kurutma ve kırılmış tebeşir işlemek için bitki yapmalıdır.

Böylece, zararlılar ve hastalıklar sarımsak ciddiye mahsulün kalitesini etkileyebilir. Bunu önlemek için, bitkiye uygun bakımı sağlamak için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.