Tarım

Apiary - Arıcılık başlayanlar içindir ...

Bazı bölgelerde, arıcılık hobi ivme kazanıyor. Birçok deneyimli arıcılar damızlık arıların farklı yönlere uzmanım.

Apiary - öyle ilginç bir egzersiz, kesin bir bilgi gerektirir. buna başlamadan önce, tüm detayları ile düşünmek gerekir. Bu makale arıların biyolojik özellikleri ve bu hizmetlerin yürütülmesi ile ilgili genel bilgiler sağlar.

arı kovanı nedir

Belirli maliyetleri gerektiren oldukça karlı iş - O apiary dikkati çekiyor. Başlangıçta çerçeveyi adanmış orman alanı denilen Apiary. Genellikle arılar için kovanlarını yerleştirdi. Her bölge ormanları vardır. Bu nedenle, insanlar daha sonra kendi karada veya yakın alanlarda arı malikaneyi oluşmaya başladı. kurdeşen ek olarak, arıcılar kulübeler inşa. Bunlar arıcılık sotohranilischa, Zimovniki atölyeler bulunmaktadır.

Arı toprakları göçebe ve sabittir. yeteneklerini göz önüne alındığında, bir acemi arıcı onu durdurmak için hangi arılık formu seçin. kurdeşen tasarımı da bu seçimine bağlı olacaktır.

Sabit arı kovanı. Mümkünse, kendi arsa veya uzak alanlarda arı evler var. Ana durum - bal bitkilerin bolluğu.

Göçebe arı kovanı. kurdeşen özel tasarımı uzak yerlerde evlerin kaldırılmasını içerir. Arılar onlar faydalı böcekler olarak kendilerini gerçekleştirmek mümkün olacak nerede "göç" için fırsat var.

Arıcılık türleri

Arıcılık - Bu ıslahının ve arıların kullanılması amaçlayan tarım sektörü vardır. Meslek ıslah arılar arılık içeriğiyle sınırlı değildir. Gübre aşağıdaki sonuçlara sahiptir:

 1. bal üretimi Arıcılık.
 2. Yerli tozlaşmanın Yetiştirme.
 3. Uzmanlık üreme arı kolonileri ve kraliçeler.

Bu alanların her biri belli bir bilgi ve becerileri gerektirir. Çoğu durumda, arıcılar kovan göçebe hareketiyle arılık bal almak istiyorum.

damızlık ve arıların tutulması nasıl başlatılır

kendi iş sahibi olmak isteyen ve henüz işgal karar vermemiş olanlar için, en iyi seçenek arı kovanı olabilir. Yeni başlayanlar için Arıcılık - kolay bir görev. her dersin birçok şey, bazen insanlar deneme yanılma yoluyla hakim. Burada, böyle bir yaklaşımın yapmayacağım. Birisi para, zaman ve emek kaybedebilir ve karşılığında hiçbir şey almak isteyeceksiniz olası değildir. Bu nedenle, tam olarak hazırlanması gereklidir. Hemen tüm masrafları hesaplamak için önemlidir, daha sonra dikkatlice arı ailesinin özelliklerini okuyun.

arıların biyolojik özellikleri

Arılar apartmanlarda yaşayan insanlarla karşılaştırılabilir. Bal arılarının ayrı aileler için "ayrı daire - ev arı petek vardır. aile Aşağıdaki bireyler oluşur:

 • Rahim. Bu bir üreme sistemi geliştirdi ve üreme ana kaynağıdır gelmiştir. Sadece drone veya enstrümantal döllenme ile çiftleşme sürecinin ardından cenin denir. Aksi takdirde, rahim kısır olarak kabul edilir. üreme fonksiyonunun kayıp ile Arı bir kısayoldur - otrutnevevshaya. Bu döllenmiş yumurta ertelemek olamaz.

Yedek Rahim o o olacak yeni kovanda, aktarılır, bundan sonra yay çiftleşme için yukarı serilir "Hostes".

Aşiret rahim - son derece üretken yeteneği ile safkan arı. Bu bireyler daha dirençlidir ve yavrusuna kendi özelliklerine geçmektedir.

Rahim onların davranışlarını düzeltmek için yeteneği vardır "ev." O diğer arılara üzerinde bir etkisi olan bir madde tanımlar.

 • Arı. Immatures feminen. o tüm arı kolonisinin aktif bir hayat desteklediği için, inaktif olarak kabul edilmez.
 • işçi arı Döşeme. Yumurta tüpü geliştirdi, ama aynı zamanda etmiştir Arı, döllenmemiş yumurta bırakır.
 • Drone. Bireysel eril, üreme yeteneğine sahip.

türleri damızlık

Hücre denilen kara kara Larvalar, yumurta ve pupa. Arılar ve uçağı gibi yatıyordu.

Açık kuluçka hücreleri açık hücrede görülebilir.

Baskılı kuluçka tarak balmumu kapaklar ile kapatılır.

Açıkçası, arı kovanı - böcekler sevecen ve vicdanlı bakımı, iyi olmalı tanıyıp sevdiği.

arıların davranış

arılık ve arıların belki de en zor kısmı - bu onların davranıştır. arıların davranışlarındaki beklenmedik anlarda biri - kaynıyor. üreme sezonu boyunca arılar ailesini bırakabilir ve rahime başka yerde yerleşmek. arıcı görev - önlemek "isyan".

Ailenin hızlı kalkış nedeni genç bireylerde çok sayıda tamamlanmasıdır. Diğer nedeni kovanı eski kraliçe olmasıdır. Bu bir sonucu olarak, işçi arı orda duruyor, yeterli feromonlar kapalı vermez. Kapatın ve kışkırtır kaynıyor yuva ısınmış.

Yakalamak arılar - çok sıkıcı işler. Bu sorunu çözmek için kendi metodolojisi vardır. Bazı tecrübeli arıcılar yapay yollarla arıların döner. eski yer boş kanıt arılar için yem koydu.

Bu arıların davranışları hakkında bilmek ne kadar önemli olduğunu sadece bir örnektir. soru başlatmak için arı kovanı ve nerede doğar, önce gelecekteki böcek koğuşlarda yaşam sırlarını öğrenmek gerekir.

Literatür ve videoların bir geniş kullanım alanları vardır. Deneyimli arıcılar ve onun apiary içerdiklerinden izlemek için biraz zaman hakkında bilgi almak için iyi olurdu. onların geçim için rahat bir ortam bulursam Arılar, karşılığında oldukça cömert.

Deneyimli arıcılardan Bazı tavsiyeler

 1. arıların Hayranları yakından verimlilik artışı izliyor. Düzenli kolonilerine bireyler güçlü kalmıştır seçer.
 2. Zaman dezenfekte kurdeşen ve güncelleme iç içe hücresi.
 3. Ailenin kaybını önlemek amacıyla açlık kaçının.
 4. optimum sıcaklık dikkate yuvadaki uygun nemi muhafaza edin.
 5. kara kara ölümünden doğrudan rahim değiştirin.
 6. yeni sezon için şimdiden hazırlanan arı yetiştiricileri bakmakta.

Bir Apiary Yerleştirme

davranış arıcılık çiftlikleri bazı özellikleri ile brifing aldıktan sonra iyi bir apiary için bir yer seçmek ve kovan uyum başlamak için nerede acemi karar vermelidir.

acemi arıcılar için küçük başlamak tavsiye edilir, çünkü bölgeyi bulmak çok zor değildir:

 • o karayolunda yakın olmadığını asıl şey.
 • Arı evler taslakların ve güneşin direkt ışınlarından korunmalıdır.
 • Ayrılan kısım kasalı çalılar ya da düşük ağaçlar.
 • mahallede bir kovan olduğu yerde Dikkat ödenmesi gerekmektedir. yabancı arılar ile aradaki kaçının.
 • düz bir yüzey üzerinde bir dama tahtası deseni standı düzenlenir ve kovan bunları içine yerleştirilmiştir.

Herkes nedeniyle kovan çeşitli arı kovanı nasıl göründüğünü parlak görmek zorunda kaldı. Boyanın farklı renk tesadüfen değildir. Arılar hatırlamak ve kendi kovanı ayırt etmek yeteneğine sahiptir. onlar iyi boyama sonra kurutulur bu ihtiyacı vermeden önce.

arılık doğru yerleşimine itibaren arıların sağlık ve hasat bal sayısına bağlı olacaktır.

bal Faydalı özellikleri

Arılığımın bal - arı ailesinin sonucunda elde kokulu bir üründür. Arılar çiçeklerden veya bitkiler üzerinde böceklerin seçimden nektara. Sonra onlar da kendi türevleri ile karıştırılır hücrede, toplanan malzemeyi getirmek ve maddeler olgunlaşmaya kadar bıraktı.

Bal kolayca insan vücut tarafından glukoz ve fruktoz içerir. Ürün mineral ve vitaminlerin bir sürü zenginleştirilmiştir. Bal mide hastalıklarının tedavisi için ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için tavsiye edilir. Belirli hastalıkların tedavisi için, bu ürünün farklı sınıflarına göre seçilir. Arılığımın bal, kendi ürettiği, bu pazarda satın çok daha faydalı olacaktır.

Sonuç

Arıcılık insanın hayatında bir vurgu yapmak ve faydalı bir ürün besleyebilir. Apiary - ama sadece böceklerin yaşam için sert ve kayıtsız çalışmak isteyenler için, cazip ve heyecan verici bir iş. Bu iş yapmak düşünenler için, üreme ve arılar hakkında bilgi derinliklerine bakmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.