HobiDikiş

Kızlar için Desen etek, "Güneş", "polusolntse", "yıl"

Etek - Her kızın gardırop giyim zorunlu öğelerden biri. Onların çeşitlilik mümkün bambaşka görüntüler oluşturmak için yapar: sportif, klasik, sade, zarif, nazik ve romantik hatta kabadayı. kızlar hızlı ve kolay evde moda ürünlerini dikmek ve aile bütçesinin oldukça iyi bir miktar tasarruf sağlayacak için şablon ve hazır desen etek yapımını anlatan makalede sunulan.

Etek "Güneş": doku hesaplama

Moda statik değil - tam iddianın gibi herkese basit gerçeklere biri ve bilinen bir güneşin altında yeni bir şey olmadığını. Yine 60 yıl içinde fashionistaların gönlünü fethetti bugün popüler modeli, - kızlar için gerçek bir nimet etek "güneş" olacaktır. giysi Desen inşa etmek çok kolaydır, ama dikiş ile bile acemi işlemek. Yani sonrası için dikiş ertelemeye yoktur ve gecikmeden bez için gitmek gerekir. yoğun ve yapışmasını bez ve yumuşak akan olarak etek takım elbise türü için. Uzunluğu diz veya ortasına kadar veya 15cm yukarıda olmalıdır.

Desen etek kızlar için bu model çapı bel eşit olan bir merkezi deliği olan bir dairedir. Ancak, bu şey sorunsuz olabilir anlamına gelmez. an, etek giymek imkansız ise uyluk her zaman bel daha geniş ve daha düşük olduğu için herhangi bir durumda, bir kesim yapmak ve fermuar yapıştırmak gerekir.

Kesme Doğrudan tuval üzerine yapılır. Doku hesaplama bel boyutu ve eşyanın uzunluğuna dayalıdır. 1.5 m malzeme genişliği gerekli ise ve 2 uzunlukta etek 20-30 doku önceden tedavi durumunda, kesme kenarı boyunca ve birlikte yürütülen değildir ve 4 artı 40 cm uzunluğunda gerekli iken. Herhangi bir durumda cm., Dokuda önemli bir rol tabanlı çalış kız ve onun hacminin büyümesi.

Etek "Güneş": kesme bezi

Bu durumda, model etek aşağıdaki gibi kızlar için inşa:

 • kenar ya da madde kullanımı dikişlerinin döşeme kıstas 5 cm uzunluğunda kenarlarında ağ-genişliğine bağlı olarak;
 • hacminin 4 bel ölçümleri bölünmesiyle hesaplanır alınan nokta değerinden, işaret eder;
 • sonra tekrar kenar 5 cm uzunlukta koymak;
 • çekme ortalama uzunluğu yarı değerine düşer devre ve elde edilen noktalardan bölünür;
 • pürüzsüz bir yarım daire şeklini almalıdır bel yuvarlak çizmek ve ardından;
 • * Çekme işleminin sonunda çeşitli yerlerde ve yakın yarım daire etek alt sınır ürün uzunluğu geciktirmek için bel hattından olmalıdır.

İkinci kısım etek benzer inşa edilmiştir.

Etek "polusolntse": kumaş ve kesim seçimi

kız modeli "polusolntse" için desen etek çeyrek daire şeklinde iki bölümden oluşur. İnşaat çizim de tuval üzerine doğrudan yapılabilir. İnce forma ve sıkı asmak da dahil kesinlikle herhangi bir malzemeyle için uygun ürünler. Eğer hafif bir saydam şifon ya da ipek kullanırsanız, yaz etek "polusolntse" mükemmel olacaktır.

kızlar için Desen yetişkin kadınlar için ürün şablonundan farklı değildir. Web'de köşesinde ürünü kesip. İlk açıortay olacak kenarları ¼ hacim bel ölçümleri olan mesafe gözenekli malzemenin noktası (kenar ya) sonra gerçekleştirilir. Aşağıdaki Bir çeyrek dairenin anahat köşesinde oluşturulmuş böylece bel çizgi çizin etmektir. Elde edilen hat kenar kesme ağ-kaynaktan ve işlenmesi için 5 cm ürün uzunluğunu yatmaktadır. çeşitli yerlerde bel sınırından, etek ayrıca artış ve kenarı alt kısmı tıkayabilir. Bu aşamada Planları ikinci yarısında benzer inşa edilmiştir, hazırdır.

"Polusolntse" modeli için malzeme Hesaplama

Bu ürün kumaş tüketimi açısından daha az pahalıdır. parçaları köşe kesme inşa edildiği için, bu işlem için yaklaşık yarım 5 cm indiriminin girinti kenarından doku hesaplama dikkate almak gereklidir, ve iki parça iki açı da gerekir. Bu ürünler ikisinin uzunluğunu hesaplamak için gerektiği anlamına gelir.

Desen düz etek

Temel desen düz bir etek - bu simülasyon için başlangıç çizimdir. Buna dayanarak inşa modelleri Bask pilili, "yıl", "kalem", vb "lale" ve. Aralarındaki bel ve kalça, boy, ürünün uzunluğu: Its inşaat aşağıdaki ölçümler gerektirir. işlem, aşağıdaki aşamaları içerir:

 • İlk uyluk ve ürün uzunluğu çevresine eşit kenarları olan bir dikdörtgen çizin;
 • iki eşit parçaya böler ve gelecekteki ön ağ doğru bel çizgisi yan dikişler mükemmel bir uyum için 2 cm lik kare;
 • Çizimde yardımcı bir doğru taşınan kalçaya bel yüksekliğine uygun olarak;
 • daha ne yan ve arka yarım üzerinde, yakın hem de dikiş ortalama sokmak istediğiniz santimetre sayısını belirlemek için sağlar değeri arasındaki fark hesaplanır;
 • germe 2.5 cm'den daha derin olmalı,
 • 1.5 cm forehand alt bel hattının ortasında yan dikiş mükemmel bir uyum olması.

Bu aşamada, modelleme hazır temel şablonu. Bu bir desen olarak kullanılabilir kot etek kızlar için.

etek Bina "yıl"

biz çalışıyorsanız biraz çizim "yıl" modeli için boş olacak. Böylece, kağıt veya film yapımı üzerine çizim hazırlamaları gerektiğini düz etek dayalı kızlar için desen "yıl" etek. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek izlemeniz:

 • 6 kalça ve bel ile bölmek ve eşit bel hattı dağıtmak;
 • ön panel ve üç eşit parçaya arka bölmek, böylece dart uç noktaları üzerinden keser;
 • klesheniya belirlemek ve bir çizgi haritasını;
 • elemanlarında ayrıntıları kesilmiş ve bir kağıt tabaka koymak;
 • ve çerçeve noktalarının her elemanın her iki tarafında hatları klesheniya yardımcı çizgileri eşit açı çizmek;
 • çizgi boyutu hattı klesheniya olan en yüksekliğine bağlıdır;
 • planlanan tüm ek modeli satırdan sonra sınır etek kapatmalıdır.

terzilik de etek "yılı" kesim parçaları en azından günlük, bel hattı üzerinde sabit mandal, bir askı asmak gerektiğini belirtmek gerekir. Bu onların doku büzülme alıp ayarlama fırsatı sağlayacaktır. Bu saatten sonra, üründeki parçaları toplayabilir. Asılı bölümleri germek ve sahip sonra ürünün eteğini ayarlamak mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.