Uzmana sorun

Mali ilişki

Modern piyasa ilişkilerinin gelişmesiyle birlikte Rus finans devletimizin, ulusal, sosyal ve tabii ki ekonomik politikanın uygulanmasında giderek daha önemli hale gelmektedir. devletin ekonomik faaliyet alanında ortaya çıkan ve özel kurallara tabidir İlişkiler "mali ilişki" olarak adlandırılır.

halkla ilişkiler Bu form, bir piyasa ekonomisinin temel niteliktir. mali ilişkiyi geliştirmek ülkenin ekonomik faaliyetlerin kapsamının genişletilmesi neden olur. Yani, bu tür Federal Hazine, Vergi ve Görevleri Bakanlığı, Emeklilik Fonu ve diğerleri gibi özel devlet kurumları tarafından düzenlenen. Geliştirilmiş mevzuat ve ekonomik faaliyet yöntemleri, her zaman mali ilişkilerin yeni türleri vardır. Bir özellik ve devlet-imperious: Bunlar açıkça iki elemanları ayırt edilir. ekonomik aktivitenin tabanında olduğundan bir devlet, mülk doğasına içkin para kullanımını davranır.

ülkenin ekonomik aktivitenin bir sonucu olarak yasal düzenleme gerekmez ilişkileri vardır. Ama sadece bir finansal ilişki odak vermek ve söz konusu faaliyetin içeriğini yansıtmak. Bu nedenle, olmadan bir ekonomik faaliyet mümkünse.

Bir finansal ilişki, bunların özellikleri ve çeşitlerini düşünün. Ana özellikleri:

  1. Onlar ülkenin ekonomik aktivitesinin bir sonucu olarak görünür.
  2. Bunlar en yüksek veya yerel kamu kurumudur konuyu sunmak zorundadırlar.
  3. görünüşlerine ana nedeni - para (hükümet gelir veya gider, vs.) bulunuyor.

Bu özellikler, diğer ilişkilerinden mali ayırt eder. Böylece, suçlu idari ihlalleri cezaları tayin zaman. Ama devletin ekonomik aktiviteye katılmak ve sadece cezalandırılan suçlu için var değildir. Bu nedenle, ilişki bu tür ziyade finansal daha idare hukuku tarafından yönetilir.

materyal içeriği temelinde mali ilişkiler için aşağıdaki seçenekleri şunlardır:

- Vergi;

- düşük maliyet;

- Kredi (banka veya kamu);

- Sigorta;

- Finansal yasa düzenler hesaplamalar;

- düzenleyen paranın dolaşımını , tabii ki, döviz mevzuatı ve.

Aşağıdaki nedenler mali ilişkilerin sonlandırılması için en sık şunlardır:

  1. kullanımı bütçe ödenekleri.
  2. Doğru zamanda gecikmiş ödemeleri (borçları) gerekli miktarda veya koleksiyon ödemek nedeniyle parasal yükümlülük geri ödeme.
  3. vergi borçlarının eklenmesi açısından hak uzmanlaşmış kurumlarında kullanılması.
  4. Bir kişinin işe alınması, sonucu örneğin belli bir yaşa ulaştığında vergi nüfusu ile ilişkileri Bitiş meydana emekli.

Mali ve hukuki ilişkiler (örneğin o belli bir vergi ödemek gerektiğini, verilen mali vatandaş vücudu dikkat edin) bireysel tüzel temelinde ortaya ya da (her yıl bütçe kanunu alınan) Tüzel normatif hareket eğilimindedir.

Değişim mali ve hukuki ilişkiyi gerçekler veya düzenleyici eyleminde belirtilen olayların bir değişiklik olursa sadece durumda. Şu anda, Rusya Federasyonu'nun ekonomik yasalar yüzden tüm değişiklikleri sürekli mali hukuk kurumlarının içeriğine hazır olduğunu izlemeleri gerekir, kararsız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.