FormasyonÖykü

Poseidon'un trident: tarih ve silah fotoğrafları

denizlerin hükümdarı - Poseidon'un trident Yunan tanrısı doğal bir parçasıdır. Ne imajını olur ne de izleyici her zaman üç dişlerine bir ipucu ile tepesinde bir personelin oluşan silah bir tür wielding, yaşlı sakallı atlet görünmeden önce tartışılan sağlar.

müthiş bir silah haline gelmiştir Olta,

Başlangıçta balıkçılık için özel olarak tasarlanan, çünkü Zıpkın tutkusunu hobileri denizlerin tanrısı ve hatta çok daha sonra, arazi sakinleri onlar dikkatsiz yayın balığı, ama onların düşmanlarının karınları başarıyla delip değil sadece olabilir fark, yani, anlaşılabilir. Bu amaçla, daha uzun, başarılı bir vuruşla sonra gerekli kimseyi tutmak için savaşta olduğu gibi, balık tutmak için tasarlanan kancalar, çıkarma, trident tasarımını değiştirdi.

Daha sonra oldukça zararsız Poseidon'un trident önce fotoğraf bu makalede sunulmuştur beri, zorlu ve çok yönlü silah haline geldi. Bu yakın dövüş için kullanılır ve bir atılmış mızrak olarak ve düşman silahları yakalamak edildi.

Antik Roma sakinleri, onları gladyatör-Retiarius silahlandırmak, kanlı gösteri için sevgi ile ayırt. Görevi, bu sahnede "balıklar" bir rol oynamıştır silahlı düşman, kılıç ve kalkan vurmak oldu, balıkçılar, böylece temsil üç uçlu mızrak ve bir balık ağı ile arenaya girmek için intihar bombacıları özel bir kategori oldu.

kıtanın iç Yolu trident

Araştırmacılar daha sonra bu kadar popüler hale gelen ilk gösterildiği yeri konusunda görüş birliği, Poseidon'un trident. o olta takımı olarak dünyadaki yürüyüşü başladığından beri, o suyun genişlik ile ilişkili medeniyet çeşit yarattı varsaymak oldukça mantıklı olduğunu ve mutlaka denizler - bu nehir sel alanlar olabilir.

Aynı zamanda insanların iç yerleşmeye başladığı daha sonraki dönemde, diğer öğelerle tarafından komuta tridents tanrıları, kol başladı farz, ama öyle ya da böyle, su ile ilgilidir - bu yüzden yağmur, fırtına, sel, vb.

Bir örnek antik İran tanrı Apam-Napata'dan, coğrafi konumundan dolayı karşı, denizler, ancak ezici bir çoğunlukla komuta nehirleri barındırmak için fırsat yalanladı olduğunu. Yerel balıkçılar ve rahat yıkananlara o biz Yunan meslektaşı elinde bkz gibi, aynı Zıpkın içinde havada sallayarak, korku ilham verdi.

Tridents tanrıları drevneshumerskih

Poseidon'un trident veya buna çok benzer bir şey, görüntülerde bulunan araştırmacılar da onun Akad adı Ishtar altında bilinen Inanna, drevneshumerskoy. Mitolojide itibaren sevgi ve doğurganlık gençlik münhasıran kendini vererek, eninde sonunda bir sonucu olarak, askeri çatışmalar (yılda kadın karakterler kötüleşebilir), kan davaları, kavgalara geçti ve bilinmektedir. O andan itibaren tanrıçanın görüntülerde onun bayan versiyonunda, tabiri caizse, trident göründü ama - daha lale çiçek gibi, savaş silahları daha.

Oldukça farklı Poseidon'un trident onun yakın arkadaşı elinde göründü - bize Tanrı Ishkur da tanıdık Sümer-Akad mitolojisinde. doğduğu andan itibaren o edinilen çabuk parlar ve skandal doğasını neden, şimşek, fırtına ve rüzgar komuta ediyordu. Bu sıcak ve kurak topraklarda insanlar için bu kadar gerekli gökyüzünde tanrı Anu, yağmur dahil su elemanı, bakmak için oğlunu talimat, - Bu durum, babasının bile müdahalesini ortadan vermedi. elinde bir trident acımasızca silah çökertilmesi görünüyor.

Tehlikeli silah Hitit tanrısı teşup

Ben Zıpkın ve bir kez Küçük Asya genelinde saygı gök teşup, Hitit tanrısı olmadan yapamazdım. o aralarında hakim bir konumda düzenlenen yerel panteonunun Diğer sakinleri, ona özel onur ödemek. Dev ullikummi etten değil yapılmış, ancak saf yeşim - Ben ona oğullarından birini ayarlamak için, tanrıların teşup Kumarbi'yi babasının önceliğe karşı çalıştı kez.

hiçbir anlaşma yoktu trident, teşup düşmanı kutsal testere testereyle beri zamanlar tek gökten yeryüzünü ayrılmış ve daha sonra isteyerek bir elinde o gökgürültüsü ve diğer denilen çekiç darbeleri tutarak onun yıkıntıları üzerinde poz onun kudretli trident. Bu çubuk Poseidon makalemizde görülebilir bunlardan biri onun resimleri, en görünür.

Trident kayıtsız Hint ilah,

Ama asıl heyecan trident tanrı ve antik Hindistan'ın tanrıçalar arasında neden oldu. Onun dileği dünyanın sularında Varuna tanrısıydı baş aralarında Vedik panteonunun, birkaç yerel sakinleri sahip olmak. Ne zaman ve nerede onun kült doğmuş, kimse bilmiyor, ama zamanla Hindistan bölgesi, o onun önünde diğer tanrıları için saygıyla yapılan yol böylece güçlendirilmiştir.

Evrensel ibadet ve yaltaklanma yüzden bile bu su elemanı ile ilişkili değildir sinsi Shiva, pastoral kabilelerinin Çok kollu tanrı, devrilen değil, aynı zamanda bir zıpkınını almak için acele olduğunu fark etmedi Varuna uyanıklığını cansızlaşıyor akışlarının. Onun hayranları ve bugün işareti treshula denilen alnında ve üç keskin dişleri şeklindedir.

savaşçı tanrıça Durga - Shiva da eşinin örneğini takip etti. Ama bu silahlarla tarafından süslenmiştir tabiri caizse ama, çünkü boş makyaj dışında değil "profesyonel gerekliliğini." elinde bir trident ile ve eski Hint tarafından görülmüş yangının tanrısı Agni. Deniz bilim adamlarına göre, kundakçı oldu elinde niteliklerini, duşlar, fırtına ve şimşek ile ilişkili karakterlerin dönüşümü.

Buda "üç hazineleri" - antik tanrıların bu özelliğin daha derin bir anlayış demektir kelime "Triratna", bunu ifade eden, ona felsefi ve mistik bir anlam verdi Budistler oldu. Budist ve insan iyileştirme Hindu uygulamaların bir sistem - onların hileli doktrinin özü delving olmadan, trident görüntü hala tantrik yoga onlar tarafından kullanılan yalnızca unutmayın.

devlet sembollerini haline gelen bir trident, görüntü

Antik dünyada trident görüntü çoğu zaman sadece bazı efsanevi kişi ile ilişkilidir, ancak tüm halkların da kültürleri, aslında yeryüzünde var. Knossos, Phaistos ve Zakros - Örneğin, onun görüntüleri Girit en eski şehirlerinden topraklarında yürütülen kazılarda bulunmuştur.

onlar Poseidon'un trident amblemi olan Girit-Minos uygarlığının, kısmen geçmişte kalmış bir yüzyıl merkezlik kez. Silahlar deniz tanrısı saik o on üç yüzyıllardır olduğu 1400 M.Ö. 2700 yılından beri adada var olan kültürün sembolü haline geldi. Antik Giritliler, Akdeniz'in rakipsiz ustaların olarak, kendi refah deniz ticaretini borçlu, bu nedenle deniz tanrısı niteliği yalnızca sembolik değil, aynı zamanda onlar için son derece kutsal bir değer değildi.

Kullanılmış devlet sembolü trident ve antik Besporskoe krallığı olarak kuzey Karadeniz kıyısındaki bir kez engin toprakları vardır. Kazılar sırasında, arkeologlar bile kralların portreler her zaman trident görüntüye eşlik ettiği III yüzyılda, yayınlanan paralar bulduk. Efsanevi kahraman eumolpus - O besporskie hükümdarlar kendilerini Poseidon, denizlerin tanrısı ve oğlu tarafından yönetilen onların soy doğrudan soyundan olarak gördüğünü ortaya çıktı.

Slav topraklarda Poseidon silahlar

Ve son olarak, moda tridents ve Slav arazi vardı. Yüzyıllar boyunca Rurik hanedan işaretin nazikti. her üyelerinin ona bazı kendi değişiklikler, pririsovyvaya haçlar, çevreler, eğriler ve çizgiler getirmeye çalıştık olmasına rağmen, genel olarak korunmuş, stilize olsa, ancak Poseidon bir zıpkınını benzeyen ayrı bir görüntüdür. Bizim eski hükümdarlarının bu hanedan işareti Fotoğraflar Bu paragraftan önce gelir.

arkeolojik kazıların sonuçlarına kanıtladığı gibi, prens ve Ivana Groznogo Zıpkın ve kraliyet işaretin zamandan başlayarak resmi kiralamada, aynı zamanda çeşitli konularda üzerinde sadece yerleştirildi. Örneğin, gelen korunmuş, tuğla görülebilir Aşar vergisi kilise tapınak yığılmış edildiği birçok tuğla ve taş, at yanı sıra Vladimir-Volyn (XII yüzyıl) içinde Varsayım Kilisesi zemin ile kaplıdır plaka üzerinde, 996 yılında Kiev dikilmiş, , kaleler ve eski çağın saraylar. Ülkenin müzeler madalyonlar, yüzük, sikke, yanı sıra silah, mutfak eşyaları numuneleri ve Zıpkın ile dekore herhangi bir ev eşyaları bir sürü sergiledi. Bir süslenmiş Bugün trident Ukrayna arması.

Genghis Khan bayrağı Trident

Bir trident şeklinde yapılmış bir ayırt edici işaretin sahibi, aynı zamanda Bozkır göçebelerin sayısız ordularını, Rusya'ya koştu XIII yüzyılın başında açan ünlü bir Genghis Khan idi. Onun dini şerit - Sulde - bir yaks yününden yapılmış dokuz fırçalar aşağı asılı takviyeli altında kutup trident üzerinde kaldırıldı. Bugün vadisi delüün Boldog (Moğolistan), tarihçilere göre, fatihi, bir anma steli doğduğu yerde, ailesi amblemi taç - bir zıpkınını. Cengiz Han'ın ölümünden sonra karakter onun doğrudan mirasçılarına geçti. Özellikle, Batu Han döneminde basılan sikkeler bulunur.

Bir trident dahil Avrupa semboller,

Orta çağlarda trident görüntü yaygın Batı Avrupa sembolizm kullanılmıştır. Özellikle, Frenk, Anglosakson ve Çek paralar bulunabilir. Antik Prusyalılar hala putperest dönemde onlar anma taş ve dini kompleksleri yolları ile dekore edilmiş.

Değil tridents ve İskandinavlar olmadan. Bilindiği örneğin XVIII yüzyılın İzlanda el yazması, Odin ulusal destan kahramanlarının patlatır adanmış. onun sayfalarında, bir trident sembolik görüntü art arda meydana ve ana karakteri elinde bir silah tutan temsil edilir. Bu arada, o düşmanın dişlerinin daha da savaşçı bir görünüm verir şaft, her iki ucunda bulunan smashing, iki taraflıdır.

Poseidon'un trident en karşıt değerleri bazen ile Hıristiyan sembolizmi yerini buldu. Holy Trinity sembolü olarak kullanılması ile birlikte, birçok simgeleri impenitent günahkârları eziyet şeytanların elinde görülebilir. Böylece, Hristiyanlıkta bir trident eşzamanlı kutsallık sembolü ve şeytani işareti olarak bir rol oynayabilir.

Uranüs, Poseidon Pluto (gezegen) - yıldızlı gökyüzü içinde üç çatallı

Yunan tanrısı söz, zorlu bir trident sahibi yıldızlı gökyüzü haritasında görülebilir. Ancak, burada onun göbek adı standları - Neptün. 1905 yılında, Amerikan astronom Percival Lowell, bu gezegen ile en yakın komşusu Uranüs yörüngesinden sapma tespit, onlar Dünya'dan görünmeyen ve şimdiye kadar bilinmeyen gök cismi çeşit etkilenen sonucuna vardı. Bunlar, 1930 yılında açık olduğu ortaya çıktı gezegeni Uranüs. O zamandan beri, silah deniz kralının zıpkınını - o Uranüs, Poseidon Pluto (gezegen) fark etmek kolaydır, çünkü kozmik harita sığar. Kısacası, Yunan ve Roma tanrıları günümüzde sıkıca yıldızlı gökyüzünü kazandı. uygarlığın gelişmesiyle birlikte birçok gezegen isimleri var - örneğin, Mars, Venüs, Jüpiter, vb.

Nasıl kendi elleriyle Poseidon zıpkınını yapmak

Antik Yunanlıların deniz tanrısı zaten ülkemizde tarihinin Sovyet döneminde deniz tatil ve ilgili kostüm fikirlerin önemli bir karakter haline gelmiştir. Bu amaçla, kağıt, karton veya kontrplak yapılmış kendi elleriyle Poseidon zıpkınını yapmak çok kolay oldu. Dikkatle kesmek veya onun taslağı boyunca kesildiğini ve sonra folyo papered. Bir personel olarak ince bir sopa veya bir paspas bile basit bir kolu kullanılır. yaz kamplarında yaz tatili kez gerçekleştirilen Yaşlı insanlar, bu basit teknolojiyi hatırlar.

Bir zıpkınını betimleyen dövmeler için moda

Günümüzde, üç uçlu mızrak bir görüntüsünü içeren sembolizmi, gençlik alt kültürler temsilcilerinden oluşan bir dizi kullanılabilir. Genellikle gençlerin kendilerini vücut dövmeye açtığı süslüyor bulabilirsiniz "Poseidon'un trident." Bu şekilde bu aletlerin çoğunluğu estetik ihtiyaçları varsa, gençlerin belirli sayıda belirli anlam görüntüde yatırım yapmaktadır. Onlar için, bir trident - güç ve kuvvet sembolü. O, kendi görüşüne göre, kendi kendini olumlama unsuru olabilir edilir.

Ruslar milyonlarca serbestçe yurt dışına seyahat başardık zaman Son yıllarda, bu sıkıca Poseidon'un trident resmeden kullanım sembolleri girilir. Yunanistan Rus turistlerin en sık yerlerinden biridir ve bu tarihi ve mitolojide ilgi büyük ölçüde kaynaklanmaktadır. Her sene yurttaşımız binlerce tarafından ziyaret edilmektedir.

Hatta seyahat acenteleri, tur üyeleri olaylar gerçekleşti yerleri görmek için fırsat "Poseidon ait trident" biri, kahramanlar Olympus ölümsüz sakinleri idi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.