Haber ve ToplumDoğa

Nehir Kuma: açıklama ve fotoğraf

Kuma River Stavropol kenarı sadece kum ile kaplanmıştır bölgede meydana gelir. akış adı bu özelliği onu ilişkilidir. Türk dilinin "Baba" sözcüğü ile "kum" olarak çevrilmiştir. Nehir tarihçesi I-III yüzyıllar başlar MÖ. Hatta bu zamanlarda, tarihçiler tarım, hayvancılık burada meşgul edildi ilk yerleşimciler, havuz suyu akışına yakın yere varlığı dikkat, el sanatları birinci çıktı. XI-XIII yüzyıllarda nehir Kuma Polovets oranlarını donatılmıştı; kendilerini sakinleri "Kumanlar" adını verdiler. Bugün, rezervuar boyunca Mineralnye Vody, Budyonnovsk, İskenderiye ve Suvorov, köy Krasnokumskoe, Levokumskoe, askerler Alexandrov Arkhangelsk ve Praskoveya köyü şehridir. Nehir Kuma bugün kıyısında tamamı 350.000 üzerinde sakinlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Coğrafya nehir

Kuma Rocky Ridge (yükseklik 2.100 metre) kuzey yamaçlarında, Yukarı Mara Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'nin köyü yakınlarında kaynaklanır. Burada, rezervuar bir dağ nehir çağrılabilir. maden suları o sessiz daha içindi ova, akış alanında şişe. O Nogay bozkır biter. In Hazar alçak Kum nehri Neftekumsk alanda kentinde Hazar Denizi yönünde hareket hafif silah, çok sayıda bölünür, ancak ulaşmaz. Dağıstan, Kalmuk, Karaçay-Çerkesya ve Stavropol Bölgesi Cumhuriyeti: Toplam debi ülkenin dört bölgesinde meydana gelir.

girişleri

Nehrin uzunluğu onun havzanın alanı 33.500 kilometrekare olduğunu 802 km toplar. Kumu kolu köy Krasnokumskom (St George alan) akar - s. Podkumok. Doğru banka iç akışları ifade eder. Nehir Kuma döküldüğü yerde havuz su kanalı ilgili olduğu anlamak için, belirlemeniz gerekir. Biz bahsediyoruz Hazar Denizi.

Buna ek olarak, nehir sağ tarafında hazne ve Daria Zolka içine akar. Sol - Tomuzlovka, Karamyk Kuru, Islak Karamyk, Surkul, Kuru Buffalo, Buffalo Wet.

özellik

Kuma Nehri yağış ve eriyen kar ile ağırlıklı beslenir. Geç Kasım-Mart ayı için, o buz kesen, Mart-Nisan aylarında, buz erir, su şişe olduğunu. Baharda Yakın geçmişte oldukça yüksek sel kaydedildi, ve seller burada nadir değildir edildi. Mart-Haziran, sel vardır. Yaz aylarında su seviyesi 5 metreye kadar çıkabilir.
Ortalama yıllık su tüketimi 10.6 metreküptür. m, yaklaşık 0.33 metre küp kaydedilen ortalama akım. Yılda km.

Kuma Nehri bir özelliği onun muddy waters olduğunu. Bu yüksek katı madde içeriğine bağlıdır. Kaynaklara göre, malzemenin yaklaşık 600 bin ton yılda yapılacaktır. sel ve sel dönemlerinde bu rakam önemli ölçüde artırır. Bu bağlamda, Kuma Nehri bölgenin kurak toprakların sulanması için kullanılan bir üründür.

Belirli akışı için Maden Suyu şehir tercihen dağ karakteridir ve düz alanına girdikten sonra daha sakin bir karakter haline gelir.

su kalitesi

Bütünüyle üniforma akımındaki su kalitesi. kökünde, dağlık bölgelerde, mineralizasyon işaretlenir: Burada esas kalsiyum bikarbonat bileşimidir. minerallerin nehir büyük ölçüde azaltılmış boyunca Bundan başka, sülfatlar mevcudiyeti vardır. Stavropol bölgesinde nehir Kuma Kirlenmiş bir, içilemez özelliklerini benzetmekle kötü su kalitesi nedeni budur.

Rezervuarlar ve kanallar

Aynı adı taşıyan köyü yakınlarında nehir üzerinde Muafiyet rezervuarı yarattı. onun oluşum bulanıklık önemli ölçüde azalmıştır sonra. Yapay göl en balık yerlerden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle, yıl boyunca Bulaşıcı düzenlenen ve profesyonel ve amatör hem edilir. çoğunluk gudgeon, sazan, çipura, turna balığı ve levrek olan arasında balık 70'den fazla türü vardır.

Kuma-Manych ve Terek-Kuma - Rezervuara ek olarak, iki sulama kanal akışı Kuma üzerine inşa edilmiştir. o da havuz suyu birkaç nehirler aktarılır gibi (doğu Manych vd.), onu tüketiciye sağlanan bundan sonra işleme, olduğu yere.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.