SeyahatSeyahat İpuçları

Asi kuvvetlerin alan: tanımı ve tarihçesi

İsyanı Alan Eski Palmyra'nın merkezi bir bölgede yer almaktadır. Kentin simgelerinden biri olan ve tarihsel bir parçası olan mimari topluluk ülkenin kültür başkenti. Asi kuvvetlerin alanı - sadece bir isim değil. Onun hikayesi benzersiz ve ilginç.

sermaye Moskova'ya geri taşındı dek Alan İsyanı, tamamen başka bir isim vardı - Sign. Bu Nevsky ve tek bir dönüşü, Ligovsky Prospekt kesiştiği noktada yer almaktadır. bölgenin bu tür adının sebebi nedir? şey aynı adı taşıyan son yüzyıl kilisesinin ilk üçte birlik burada yer olmasıdır. Ve nihayet "Sign" ismi yılı başında "Nicholas" adlı istasyonun yapımını onu soktu. 1917 yılında, burada son iki Rus devrimlerin açılımı kanlı şiddet olayları söyledi. Burada, Şubat ayının ünlü manifestosunu ilan ağır mücadele burada gerçekleşti ve savaş. Ve böylece gelecek yıl, modern bir dokunuşa sahip bölgeyi yeniden adlandırıldı. 20. yüzyılın ortalarında ise, kare metro istasyonu "Ploschad Vosstania" istasyonunu açıldı. İstasyon 1 kapalı dal ile ilgilidir. İçerde, şubat ve korkunç olayları yansıtan bronz heykellerle süslenmiş Ekim devrimler.

İsyanı Alan Elizabeth zaman kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır. Onun devrinde Znamenskaya kilise, burada Demertsov gerçekleştirilir projeyi kuruldu. Bu kilise birkaç kez yeniden inşa edildi dikkati çekiyor. Aynı alan yalnızca birincil topluluk kare taslak Efimov atılmıştır 19. yüzyılın ikinci çeyreğinde kurdu. Bu öncelikle ülkenin ikinci demiryolu Petersburg (İsyan Alanı) -Moskova inşaatı nedeniyle oldu. Burada, ünlü mimar Ton dikilmiş Moskova tren istasyonu, ancak yukarıda söylendiği gibi sonra tekrar, bu Nicholas denirdi. Daha sonra projeler üzerinde biraz daha iyi, "Ekim" olarak bilinen otel Gemliana Znamenskaya, dikilmiş ve ayrıca Sokolov proje mühendisinin prichtovy evini bilinecektir. bir alanda 1909 baharında resmen Alexander anıtı açmak Liberator, ilk anıtın 28 yıl Rus Müzesi'ne taşınan ve ardından Mermer Sarayı'nda ayarlanmasını sonra. askeri tesisler alanında Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında inşa edildi - tüm asker ve komutanların için sıçrama tahtası bir tür oldu.

Ve zaten 1945 yılında restore Moskova istasyonunda buluştu büyük bir şekilde kazandı. 1980'lerin başında, Büyük Zafer 40. yıldönümü şerefine bir Dikilitaş dikildi. Bu tip Anıtlar Komünist Partisi siparişlerin tüm şehirler-kahramanlar inşa edilmiştir. Bu dikilitaş alanının bir sembolüdür.

Petersburg Alan İsyanı - sadece güzel bir yer değil, anıtlar zerafeti öte. Bu tarihi bir alandır! Lenin konuştu yerde, kilise katıldı Elizaveta Petrovna ve Alexander II. Bu ülkenin kaderi 1917 yılında karar verildi yerdir. Ve saklanabilir ve korunmalıdır. O kadar zor değil!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.