FormasyonSSS eğitim ve okul

Sadece karmaşık sinüs ve kosinüs hakkında

Sadece karmaşık sinüs ve kosinüs hakkında!

Birçok öğrenci kavramı sinüs, kosinüs, tanjant, kotanjant karmaşık görünebilir, ama aslında onlar kolaydır. Sadece kavramların bazı görselleştirmek ve kendileri için onları net anlamamız gerekiyor.

Bu teklif vb kalemler, kalemler, zımba, vurgulayıcı, silgi gibi el altında malzemeler, .. Ve emin ölçüm ölçeği stok ve gösteri yapmak için. Her şey düşündüğünüzden daha kolay olacaktır!

Bizim öğeleri toplayacak sağ açılı üçgen kenarlı A, B, C ve açı Y.

Nötr üçgen herhangi ders kitabı gibi dikkat çekici hiçbir şey derler. Ama yine de sabırlı olun ve biz devam edeceğiz. B tarafını bir cetvel alın ve ölçün, bir nesne, bir kalem demek nasıl olduğunu var. Bir kalem uzunluğunu ölçmek ve santimetre sonucu elde edilen ölçümleri yuvarlak. Bizim yan B üç santimetre izin edilir. Ölçülebilir taraf A. Beş santimetre. Şimdi bu uzunluk = A / B = 5/3, 3/5 elde B'ye ayrılabilir, Cı-B, vb B'ye oranı A B yan tarafı A uzunluğunu bölmek

Ve şimdi üçgen arttırır. el A, B ve C kendi kırtasiye aracılığıyla olun uzatın.

Şimdi üçgen, A, B yanlarının, D dönüşmesi C, G, L taraf A ve F, tutumunu 10/6 ölçün. Ve böylece A / F = 06/10 = 03/05. diğer ilgili taraflarla İlişki da değişmedi. Sen uzunluğunu ölçebilirsiniz ve bunu inanamıyorum. Bu herkesi ilgilendirir! değişmez ilgili tarafların ilişkiyi - keyfi Y açısını değiştirmeden, bir dik üçgen, artış, düşüş tarafın uzunluklarını değiştirebilir.

açı değişikliği Y artırmak veya azaltmak, tüm yan ilişkiler değişir uzunlukları. kendiniz görün.

Daha önce söz verdiğim gibi, her şey basittir. Bize sonuç çıkarmak edelim. Dikdörtgen üçgen taraflarında İlişkiler (aynı açıda) taraflarının uzunluklarına bağlıdır, ancak bu açıdan önemli ölçüde bağlı değildir. Ve tabii ki partilerin bütün bu ilişkilerin isimleri var:

SIN Y = A / C açı Y Sinüs hipotenüs (köşesinden en uzak) karşıt tarafında oranıdır.

COS-Y = B / C hipotenüs Bu açı, Y, Kosinüs bitişik yan oranı (düşük).

Sinüs ve kosinüs trigonometrik fonksiyonlar, ve sayılar bazı basit anlayış her açı için farklıdır. Olarak çıktı her şey çok basittir.

Sinüs ve kosinüs direkt trigonometrik fonksiyonlar bulunmaktadır. bunlar trigonometrik örneğin tanjant (tg x) olarak işlev görür ve cotangent (CTG x) türevidir.

Diğer trigonometrik fonksiyonlar sekant (sn x) ve csc (Cosec x), ancak sık sık bir araya olmayacaktır muhtemelen. Bu altı ek olarak, bazı nadiren kullanılan trigonometrik fonksiyonlar (versinus vs.) ve trigonometrik fonksiyonu (ark sinüs, kosinüs ark, t. D) de vardır.

Hepinizin anlamak umut ve uygulayabilecektir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.