FormasyonSSS eğitim ve okul

Introspection ders

Öğretmen, bütün insanlar gibi hata yapabilir ve onlardan öğreniyoruz. Öte yandan, öğretmen eğitim faaliyetleri, geliştirme ve genç kuşağın eğitim ile ilişkili temel bir işlevi yerine getirir. Bu nedenle, meslek temsilcileri verimli çalışmalarını yürütmek için çok önemlidir. kontrol etmek öğretmenin aktivitesini ders analizi dahil bir çok aktivite vardır. Bu geliştirmek için çalışmaya hangi tarafına dikkat etmek olumlu yanlarını vurgulamak sağlayan pedagojik becerilerini. Ama yine de, belki de analizin en iyi biçimlerinden biri - bu içgözlem ders. 45 dakika etkili olabilmesi için bildiğim kadarıyla onun eseri olarak kendini tanımlama, öğretmen eleştirel dikkate bazı noktaları almaya gelecekte ona yardım etmek faaliyetlerini yeniden değerlendirir.

Samonaliz ders - bileşenlerine ders ayrışma bir tür, görevlerin karşılaştırılması onları ve bunların uygulanmasına her amaç olan sınıfta yapılanlar ile planlanmış olana karşılaştırmaktır. Öğretmen bağımsız olarak çalışmalarını değerlendirmenizi sağlar.

By dersler analizi orada önemli koşulları da vardır. Ana biri -, didaktik psikolojik ve metodik karakterinin en önemli bilginin bulunmasıdır. Öğretmen bu göstergeler ve ders analiz etmek gerekir hangi pozisyonu tespit etmek yeteneğine sahip olmalıdır. O hesaba öğrenciler ve nasıl sınıfta yeteneklerini göstermek özelliklerini alması gerekir. hedeflerin geçerliliğini yanı sıra soyut plan geçerliliğini analiz yeteneği çok önemlidir. Bu ders farklı aşamalarında öğrencilerin düşünme bağımsızlığını, öğretmenin eylemlerin uygunluğunu dikkate almak gereklidir ders farklı yerlerinde, arasındaki ilişki motivasyon teknikleri. Sonunda öğretmen yapmak istediğini karşılaştırarak ve ne aslında elde değer ve ölçüleri eksiklikleri ortadan kaldırmak amacıyla alınacak ortaya koymalıdır.

şöyle düzeni hakkında içgözlem derstir:

1. Tip, konu, zaman, doz.

2. ders yansıyan programın gereklerini mı? Öğrencilerin etkinlik neydi? Ben ders parçalarını ayrı ayrı yürüten bir tekniktir var sandım? yeni malzeme öğrenme tam olarak ne değişmeli?

3. planı geliştirmek amacı ne elde edilmiştir edilir? Öğrencilerin zihinsel aktivite karışan (yani - onlar taşıyıp taşımadığının zihinsel operasyonlar vb analiz, sentez, sınıflandırma ve.)? disiplinler arası hangi iletişim kuruldu?

4. Nasıl bir eğitim işidir?

dayalı öğrenci ve öğretmen etkileşiminin 5. Özellikleri, didaktik ilkelerine.

6. yöntemlerin seçimi için şartlarının yerine getirilmiş?

Ne tür faaliyetler öğretmen tarafından kullanılmıştır 7.? öğrencilerle temas var mıydı?

8. hijyen gereklilikleri yerine getirildiği mıydı? yeterli aydınlatma olup olmadığı? Öğrencilerin bu yüzden onların büyüme, görme uyarınca oturmuş ve.?

ilkokuldayken İçe bakış ders, örneğin, çalışan, öğretmenler tarafından kullanılacak olan temelden ayrılır lise. Bu nedenle, tabii ki, genel nitelikte bilgi verilmiş.

O introspection ders olmaktan deneyimli öğretmen için kolay gibi görünüyor? Sonuçta, o onun aynı faaliyetleri göz önüne alabilmek için metodik bilginin yeterli miktarda vardır. Ama aslında, birçok öğretmenler için o dersin kendi kendine muayene olmak için bir kez daha açık sınıfların çok sayıda yürütmek için çok daha kolaydır. o izleyici olumsuz bir tablo görür bu olmadı sırf - formel ifadeler bir dizi yerine öğretmen eylemlerini haklı. Kendi kendine düşünme gereğinin Bu korku mesleki niteliklerin eksikliği gösterir, ya da okuldaki kontrol sistemi doğada otoriter olduğunu. Kendini analiz amacıyla kaybolmak değil ve boş ifadeler için sahipsiz değil, öğretmen özel hatırlatma kullanmalıdır. Pek çok okul öğretmenlerinin toplantıda toplantılarında böyle bir belge üretirler.

Bu genellikle kendi hatalarından dayalı bir sonraki ders için yaptığı hazırlık, aslında - İçe bakış ders ders olarak kendi yaptığı analizde bu yana, öğretmenin önemli bir parçasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.